Katedra filantromatematiky

Americký povídkář O. Henry (1862-1910), [vlastním jménem William Sydney Porter], počal psát svá vyprávění plná humoru a vtipu za pobytu ve vězení. V mládí vystřídal řadu různých zaměstnání a poznal dobře život amerických lidí všech vrstev. Veden snahou co nejvíce pobavit čtenáře, dával svým povídkám vesměs optimistický ráz, který někdy zkresluje nebo stírá sociální rozpory, ale i tak se v povídkách obráží typický "americký způsob života", t.j. jeho kořistnictví a honba za penězi. Do tohoto výboru jsou zařazeny nejvýznamnější povídky z autorových čtyř sbírek, vydaných v období let 1905-1907....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45697/katedra-filantromate-45697.jpg 47
Literatura světová, Povídky
Vydáno, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

The Complete Works of O. Henry

Kniha Katedra filantromatematiky

Greenfingers

Kniha se zajímavým názvem a ještě zajímavějším obsahem. Četba povídek O'Henryho je pro mě zaručeným receptem pro pozvednutí nálady. Postavy a postavičky v jeho příbězích jsou svérázné a i když ne vždy je jejich konání v souladu se zákony, budí sympatie.

Etvel
12.05.2016

Tak trochu jiné, zajímavé, počteníčko. Rozhodně to není knížka, kterou byste slupli na posezení. Spíše je to takřka o povídce na každý den.)
Mě tento povídkový soubor zpříjemňoval dlouhé chvíle v práci, a tudíž nemohu hodnotit méně než pěti hvězdami,)

List od Nimrala a jiné příběhy
List od Nimrala a jiné příběhy