Etule Online Etule komentáře u knih

Kosti pod mechem Kosti pod mechem Zuzana Hartmanová

(SPOILER) 4,5*
Když jsem si přečetla prolog, říkala jsem si, že to od autorky asi nebyl až tak dobrý tah, dát nám na začátku v podstatě konec. K postavám jsem přece v tu dobu neměla žádný vztah, nevyvolalo to žádné emoce. Inu, po dočtení, kdy jsem mimochodem bulela jako želva, jsem musela svůj názor přehodnotit.
Minotauři si mě získali. Oproti klasickým elfům, trpaslíkům, vílám a kde jaké "havěti", to bylo velice příjemné osvěžení, které mě nesmírně bavilo. Doufám, že se do jejich světa zase někdy vrátíme. Zajímalo by mě, jak se jim povede dál.
Jsem nesmírně nadšená, že se mi potvrdilo, že fantastiku prostě Češi umí skvěle.

Dál o život se rvát,
nás nic nezlomí.
Vzdát to ani náhodou,
smát se budem poslední.

16.06.2024 4 z 5

Liška ryšavá Liška ryšavá Lisa Henry

Sejde se elf, trpaslice, ork, idiot a dva princové. :D
Přesně tohle jsem potřebovala. :D Padla na mě nějaká blbá nálada, tak jsem se pustila do téhle skvělé jednohubky. Byla to sice kravinka, ale tak naprosto skvělá, kterou jsem si extrémně užila. Smála jsem se u toho nahlas. Postavy byly boží. :D
A taky měli draka! :)

07.06.2024 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Určitě fajn nápad, jak lidem "zpříjemnit" národní obrození, které ve škole nikdo neměl moc rád. :D Líbila se mi detektivní zápletka, Karel Havlíček Borovský byl skvělý a Josef Kajetán Tyl tam krásně "přicmrndával" a fakt mě bavil. :D Taková rychlá jednohubka na pár hodin.

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

(SPOILER) Autorku mám opravdu moc ráda. Ani další kniha od ní mě nezklamala. Četlo se to svižně, Lucky byl v podstatě miláček. :D Téma toxického vztahu bylo taky zajímavé a myslím, že v knize pro mládež dost důležité, takže za mě určitě plus.
Babi na konci byla taky skvělá. :D "Zvrat" na konci který přišel mě sice naštval, protože nebyl až tak nutný, ale chápu, že to měl zdramatizovat.
Už se těším na další knihu autorky.

Spálená země: kniha druhá Spálená země: kniha druhá Jakub Hoza

Tak tohle byla jízda. :D Opět nabušené akcí, hláškami a šílenou jízdou. Trochu mi tam chybělo vysvětlení, jak se ze Strašák stal vůdce, ale co jsem tak vyzjistila, tak je ještě jeden díl, kde by to mělo být vysvětleno. Ale bohužel mám asi smůlu, všude vyprodáno a v knihovně bohužel není. :(
Nicméně jsem si čtení extrémně užila, zasmála jsem se. Konec trošku moc hrrr, ale to vůbec nevadí.
A Bulda byl prostě skvělej! :D

07.06.2024 4 z 5

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

4,5*
Velice zajímavý nápad s duchy, kteří jsou schopní se dostat do reálného světa a ubližovat lidem. Sympatické postavy, zajímavá chemie mezi hlavními postavami, trošku mi tam neseděl ten "virus", páč tak nějak vyvolal neblahé vzpomínky. :D
Všude jsem četla narážky na konec, že za to lidi autorku nemají rádi. Přidávám se do klubu. :D Ani tak mě neštve, jak to dopadlo. Ale štve mě, že se to stalo dvěma postavám, které k sobě tak dlouho hledali cestu. :(
Ale jinak to bylo čtivé, zábavné a svět se mi celkově zamlouval. Přesto musím konstatovat, že bych se ráda vrátila do světa Smrtek. :) Ale i tak se těším na další knihy autorky.

Ztracené vzpomínky Ztracené vzpomínky Lin Rina

Tady půjdu trochu proti proudu, když budu tvrdit, že se mi to líbilo o něco víc než Kroniky prachu. Nápad byl zajímavý, děj mě vtáhl a chtěla jsem vědět víc a víc víc. :D Celkem dlouho jsme čekali na jedno setkání, které mě trošku zklamalo neb se choval jako debil. Nicméně jsem mu odpustila, když si to pak uvědomil. Konec byl sice takový dost o štěstí, nevím jak jinak to vyjádřit. Taky byl trochu moc zrychlený, ale nakonec mi to až tak nevadilo.

Mizera Mizera L. J. Shen

O kousek lepší než první díl. :) Vypadá to, že jsem si našla novou oblíbenou autorku. Ačkoliv mě tedy dost štvalo chování Penelope chvíli po jejich svatbě, kdy jí jasně ještě předtím Cillian upozornil na to, jak to bude, ona v podstatě hned začala řešit, že ji to takhle nevyhovuje. Přestože s tím předtím v pohodě souhlasila. Ale to je asi tak jediné, co tady vytknout.
Cillian byl skvělý ačkoliv byl mrzout. :D

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Na příběh Breakera jsem se extrémně těšila a jsem moc ráda, že nezklamal. Vztah mezi ním a Liou mě opravdu bavil, taky jsem se skvěle bavila jak do něj bráchové stále ryli. :D Co mi lehce lezlo na nervy bylo zacházení snoubence a jeho matky s Liou. A taky to, že si nedokázala dupnout a poslat je do háje. Ačkoliv chápu, že to pak alespoň bylo dramatičtější. :D To je ale tak jediné, co bych knize mohla vytknout.
Charaktery obou hrdinů mi byli opravdu blízké, páč jsem taky trochu nerdík, takže jsem jim extrémně fandila. :) Chemie mezi nimi byla skvělá, jsem ráda že se tady objevovali i ostatní z předešlých knih a dokonce se našli i další páry nebo potencionální páry, které doufám, že by mohly mít své příběhy. Jeden z nich už má, těším se až se do knihy pustím. :)
Za mě nejlepší díl. ;)

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Tohle bylo opravdu skvělé. Sympatické postavy, jak hlavní tak vedlejší. Linka od nepřátelství k lásce se mi moc líbila. Kocour Tuňák taky super. :D Skvělá oddechovka, u které jsem se skvěle bavila, ke konci i nějaká ta slzička dojetí ukápla. Oba kluci měli své problémy, které nakonec dokázali společně vyřešit. Celkově se mi jejich dynamika líbila. Těším se na další knihy autorek.

07.06.2024 5 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Ještě před pár lety bych Vám tvrdila, že české autory nečtu. Což donedávna byla taky pravda, ale zjistila jsem, že česká fantastika mě dostala. Stejně jako tahle kniha.
Musím přiznat, že jsem ke knize nečetla ani anotaci, takže když jsem zjistila, že se odehrává v Praze bylo to pro mě překvapení. Příjemné. Sedl mi styl psaní, humor, sarkastické postavy, nesourodá partička hrdinů (miluju tě Gabrieli) i propletení s pověstmi Prahy. Jo tohle mi prostě sedlo ve všech směrech.

07.06.2024

Krev pro divoženku Krev pro divoženku Kristýna Sněgoňová

Musela jsem si udělat rereading prvního dílu, abych se trochu chytla. Oboje poslechnuto jako audio. První díl se mi líbil o kousek víc. Byla jsem ráda, že se tady nakonec objevily i postavy z prvního dílu.
Nápad byl zajímavý, děj rychle plynul, takže super. :) Celkově se mi koncept víl a lidí líbil, doufám, že třeba dostaneme ještě nějaké další knihy z tohoto prostředí.

Hra pro Apollóna Hra pro Apollóna Veronika Synková

Trošku marně jsem v knize hledala sympatické postavy. Všechno mi přišlo až příliš rychlé. Ve chvíli, kdy se tak nějak konečně začali bavit, tak Daniel Lukášovi prozradil něco, co by podle mě jen tak někomu na potkání nevyprávěl. Chápu, že to bylo dost podobné tomu, co se Lukášovi skoro stalo, ale ani tak by nejspíš zrovna tohle neřekl právě jemu, když tvrdil, jak moc ho nesnáší. Celkově mezi nimi byl ten vztah docela dlouho opravdu zvláštní.
Taky nemám moc v lásce instantní zamilování, což se Lukášovi stalo a choval se pak dost zvláštně. Škoda, mám ráda LGBT příběhy, ale tohle mi moc nesedlo. Nicméně nakonec jsem dočetla.

Každopádně láska Každopádně láska R. J. Scott

Taková milá jednohubka. Byť mi z počátku nebyl Derek příliš sympatický, Luke to naopak perfektně vyvažoval. Sice mi teda přišlo jako moc velká náhoda, že nakonec Luke perfektně zapadl do "vymyšleného" přítele. Všechno proběhlo poměrně rychle, ale i tak mi to celkem sedlo do nálady. Ačkoliv kdybych to četla o Vánocích asi by to bylo o kousek lepší. :-)

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) Aj, tak tohle se bohužel nepovedlo. Sice se mi ze začátku zamlouvalo, že na to hned nehupli, ale pak se to tak nějak protáhlo do té míry, že ve chvíli, kdy na to konečně hupli už mě to přestalo bohužel zajímat. Bohužel za mě autorka to napětí mezi nimi natahovala až příliš dlouho. Navíc se z nějakého důvodu úplně vytratil onen stalker, kvůli kterému spolu byli nuceni bydlet, takže mě nakonec přestal zajímat i on.
Uvažovala jsem, že knihu nedočtu, ale nakonec jsem to přeskákala, abych zjistila, kdo to tedy nakonec byl. A jako na tu postavu jsem v průběhu knihy úplně zapomněla.
Je to škoda, na tenhle díl jsem se těšila nejvíc. Ale Christian se chvílemi choval jako hlupák (viz událost, kdy žárlil a dost nesmyslně to "ukončil"). A bohužel tedy ani Stela místy nedokázala knihu moc utáhnout. A upřímně to, co nakonec vyšlo najevo ohledně jeho citů ke Stele bylo teda až moc a vůbec mi to k němu nesedělo.
Těžko říct zda se do dalších knih autorky pustím.

07.06.2024 2 z 5

Okouzlení Okouzlení F. T. Lukens

Líbilo se mi podstatně víc než Šťastně až navěky? - tomu tak trochu něco chybělo (komunikace mezi hlavními hrdiny :D). Ale tohle byla super jízda. Bavily mě obě čarodějky i jejich "poskoci". No Antonie o kousek víc. :D
Líbil se mi vztah mezi hlavními postavami, chemie mezi nimi byla taky fajn a i celkem pomalý vývoj mi nijak zvlášť nevadil. Možná ten konec byl takový, nooo asi uspěchaný řekla bych, ale nevadí.
Nicméně je to plné skrývané i neskrývané bolesti, ale i tak to pohladí po duši, i když to zní asi divně. Vtipné to bylo taky, dost to táhla Antonie. Ačkoliv na konci se mi vybavil Harry Potter. :D Což tedy není míněno nijak zle. ;)
Feel-good fantasy, o kterých jsem si myslela, že tak úplně nejsou pro mě. :)

22.04.2024 4 z 5

Všechno, co napsala Všechno, co napsala Josh Lanyon

Druhý díl se mi líbil o dost víc než první, ačkoliv jsem si po pár prvních stránkách myslela, že nebude. JX nelze jinak než milovat, s Christopherem k sobě zatím hledáme vztah, ale i on má své světlé momenty.
Přiznám se, že mě ta detektivní zápletka až tolik nezajímá, páč mě prostě táhne vztah mezi JX a Christopherem, protože JX je prostě sluníčko. :) Vůbec nejsem zaujatá. :D Ale kniha se četla vcelku dobře, rozuzlení asi nebylo až tak překvapivé, ale nijak zvlášť jsem nad tím nedumala, abych to vyřešila dříve než oni.
Nicméně mě velice potěšilo, že se v edičním plánu nakladatelství nachází třetí díl. S chutí si ho přečtu.

21.04.2024 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Fakt mě bavilo číst o mém městě. :-) Člověk si dokázal mnohem lépe představit reálie. Knihu jsem poslouchala jako audio. Bavilo mě to velice, ačkoliv jsem si zpočátku říkala, že manželská krize jednoho z vyšetřovatelů je mi lehce proti srsti, ale nakonec se to srovnalo.
Vyšetřovatelé sympatičtí, jejich drahé polovičky celkem taky, detektivní linka mě taky bavila, byť jsem závěr tak trochu uhodla, ale za to nemůže autorka, nýbrž množství thrillerů, které jsem přečetla.
Samé plusy.
Jen se mi trochu zdálo, že mi tam unikají nějaké předchozí události, což se ukázalo jako pravdivé a bylo by asi lepší mít přečteného Vodníka před touhle knihou. Pokud jsem správně pochopila, tak jsou tam stejní vyšetřovatelé, proto trochu nechápu proč to není vedeno jako série.

20.04.2024 4 z 5

Anti-přítel Anti-přítel Penelope Ward

(SPOILER) Od autorky zatím moje třetí kniha a pravděpodobně na delší dobu i poslední. Neříkám, že píše špatně, nebo že by se to špatně četlo, ale po dočtení mě napadlo jedno jediné slovo a to bylo: Meh. Prostě nemastné, neslané. Nějak jsem jim to nevěřila. A hlavně samozřejmě přišlo "nezbytné" odloučení, což mě teda ve finále pěkně nakrklo.
Myslím, že nejvíc za vše mluví to, jak dlouho jsem knihu četla.

20.04.2024 3 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

(SPOILER) Tak tohle bylo zatím překvapení roku! Milé překvapení. Neměla jsem od knihy žádná očekávání, snažím se ho nemít u všeho, co je tak virální na sítích, páč z toho většinou kouká zklamání. Nicméně tady to tak naštěstí nedopadlo.
Bavil mě svět, bavily mě hlavní postavy, bavila mě romantická linka. V podstatě nemám úplně co vyčíst, pořád se něco dělo. Jiskřeníčko jiskření mě tady extrémně bavilo, Raihn byl naprosto skvělý a Oraya (kupodivu) nebyla úplně pitomá nanynka. Bála jsem se jak to autorka na konci udělá vzhledem k tomu, že vítěz může být jen jeden že... No měla jsem pár nápadu (protože to přirovnávali k Hunger games), ale ani jeden se nevyplnil. :D Naštěstí, asi.
Na konci mě kniha trošku ztratila, protože jsem si tak nějak domyslela (ale je pravda, že těsně před odhalením) jak je to vlastně s Raihnem, proto nemá plný počet, ale na další díl se stejně těším. Doufám, že bude stejně čtivý a neztratí svoje kouzlo. A že se Raihn ani Oraya nějak prudce neodchýlí od svých charakterů. :)

20.04.2024 4 z 5