estrius estrius komentáře u knih

Valard & vejce na draka Valard & vejce na draka Jan Marvel Horn (p)

Kdyby Terry Pratchett strávil více let na lodi s obhroublými námořníky a stejně tak i v nejvyhlášenějších přístavních hambincích, psal by pravděpodobně přibližně takto. A mě to moc vyhovuje. Doufám, že se od autora brzy dočkáme další knihy.

15.03.2024 5 z 5

Rituál Turínského koně Rituál Turínského koně Martin Skořepa

Rakovina, altzeimer, homosexualita, víra, BDSM... takhle to zní dost přeplácaně. V autorově podání to ale zní jako život.
Ke konci se setkávám s autorem v mém oblíbeném klubu a přemýšlím, zda-li jsme se mohli potkat i v reálu.

10.10.2023 4 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Mělo to fajn tajemnou atmosféru v audio podání, nicméně ten konec mě zklamal. Nějak moc se to nepropojilo s celým příběhem a zůstalo až příliš nezodpovězených otázek. Možná by mi ledacos došlo při znalosti Islandského folkloru, nevím...

03.02.2020 3 z 5

Do hlubin času Do hlubin času Peter Schwindt

Pohodová odechovka ale užila bych si jí, kdyby mi bylo třeba 10 let. Myslím, že knize lehce uškodil překlad a korektura.

17.01.2020 3 z 5

Tita je co se vědeckého přínosu týče egyptská verze Járy Cimrmana :)

19.03.2019 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Kniha mě nezaujala, nedočetl jsem.

16.07.2018

Na vrcholu Zlatého věku Na vrcholu Zlatého věku * antologie

Az na povudku Killdozer, ktera na me pusobila ponekud rozplizle, moc povedena sbirka.

10.07.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Moc se mi líbilo. Závěr trochu připomínal O.S. Carda, nepochybuji, že autor četl Enderovu hru :D

01.06.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Scifi s prvky Mc Givera a Robinsona :) Příjemné počtení, jen škoda, že nerozumím všem technickým náležitostem.

12.02.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ten začátek se strašně táhl - zdlouhavé skuhrání nešťastných žen. Modlil jsem se ať už konečně někoho zabijou, což se nakonec naštěstí stalo. Co se týče rozuzlení - vzhledem k tomu, že jsem střídavě podezíral úplně všechny, nedá se úplně říct, že bych tušil, kdo je vrahem.

09.02.2018 3 z 5

Kristýnka: Pohádky z říše fialových motýlů Kristýnka: Pohádky z říše fialových motýlů Kryštof Hanzlík

Přečteno v dětství. Moc se mi to líbilo. Plánuji se ke knize vrátit.

29.12.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Milá letní kniha.

10.07.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Máloco tolik zamrzí, jako špatně napsaný, dobrý příběh.
Oceňuji nápad s fotkami.

27.04.2017 2 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

V audio verzi se u toho dobre uklizi. Neni to tak hrozny, jako treba 50 odstinu.

17.01.2017 2 z 5

Příjemná oddechovka.

04.01.2017 3 z 5

Magie pro začátečníky Magie pro začátečníky Kelly Link

Mě osobně se nejvíce líbila povídka "Kamenná zvířata". Její atmosféra mi připomínala doby, kdy jsem jako malé dítě lezl na půdu a přemýšlel o duchách a jiných tajemnostech.

23.10.2016 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

I přes to, že kniha byla nejprve detektivkou o tom, kdo má jakou orientaci a později se zvrtla v "Kdo přežije", se mi velmi líbila. Ačkoliv se mi občas zdálo, že na tak malý okruh lidí je možná až přecpaná zvraty. Poselství je ale jasné: "Nedávejte mi žádnou nálepku - nezařazujte mě do nějaké kategorie dřív, než mě poznáte!"

05.10.2016 5 z 5

Říše andělů Říše andělů Bernard Werber

Podle názvu jsem se toho hodně bál, přesvědčilo mě doporučení od Dana Millmana na přebalu a nelitoval jsem :)

05.09.2016 5 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

První půlku knihy jsem se do toho musel dost, nutit, ale po tom, co jsem to přetrpěl, se mi ta druhá půlka moc líbila. Stejně to byla ale fuška, postrádal jsem (zejména na začátku) Kingovu schopnost vtáhnout čtenáře do děje.

05.08.2016 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Docela mě to bavilo, na rozdíl od 50 odstínů tam jde skutečně o sex a to i celkem kreativní. Bavilo mě odhalovat, jaké pomůcky lidé této doby používali a že opravdu nebyli žádní svatoušci. Ale ke konci se mi zdálo, že už se to poněkud opakuje. A nebo to možná bylo mou vzrůstající otupělostí.

05.08.2016 3 z 5