Na vrcholu Zlatého věku

Tato sbírka je chronologickým pokračováním antologie Na úsvitu Zlatého věku. Obsahuje osm povídek z časů, kdy science fiction prožívala své první roky hojnosti a slávy, ale koncem 40. let také porážku, kdy klasické pulpové magazíny zmizely z pultů a staly se tak jen cennou relikvií. Představí se vám krutý stroj s neznámou myslí… podivní pozorovatelé z budoucnosti Země… tvor z hlubin oceánu… o strojích zítřka… a další příběhy z pozítří. To vše s komentáři a soupisem nejslavnějších magazínů science fiction....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56266/big_na-vrcholu-zlateho-veku-GSU-56266.png 3.918
Povídky, Sci-fi

Vydáno: , Mustang

Kniha Na vrcholu Zlatého věku

Disease
02.06.2020

Tak určitě je fajn, že si kompilátoři dali práci a vybrali neprofláknuté povídky. Jen mohly být alespoň nějak zajímavé. Nebo taky nemohly... Oproti prvnímu dílu slabší, holt Asimov je Asimov.

estrius
10.07.2018

Az na povudku Killdozer, ktera na me pusobila ponekud rozplizle, moc povedena sbirka.

Tyrsis
06.03.2013

Tato sbírka povídek je opravdu vrcholem. Při čtení mi přípomněla seriál Krajní meze. Tam také krátké příběhy nesou velkou pravdu k zamyšlení. S těmito povídkami je to stejné. Jsou zajímavé, podněcují fantazii a pro méně zdatné čtenáře ideálnější než dlouhé sci-fi romány.