Ester71 Ester71 komentáře u knih

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Příjemná oddechovka.
Hodně mě pobavily sarkastické dialogy.

28.04.2017 5 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Ať už je příběh reálný nebo ne, určitě stojí za zamyšlení.

07.03.2017 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Díky čtenářské výzvě jsem si přečetla knížku, po které bych asi v knihovně nesáhla. A byla by to škoda. Na chvíli jsem se vrátila do svých telecích let, kdy jsem hledala sama sebe a své místo na tomto světě.. Naštěstí to nebylo za stejných okolností jako v případě June.

08.11.2016 5 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Silný příběh dvou mladých lidí, které válka a hrůzy s ní spojené těžce poznamenaly. Vůbec bych neřekla, že byl příběh Ervína nudný, jen byl jiný. A ve svém důsledku děsivější.

26.09.2016 5 z 5

Synové člověka Synové člověka Arnaldur Indriðason

Z knížky jsem, mírně řečeno, rozpačitá. Celkem dobré téma, ale špatně uchopené. A ten konec? To jako vážně?
Ze začátku vše popsané do detailu a ke konci na třiceti stranách obrat úplně jinam, působilo to na mě zvláštním chaotickým dojmem.

27.05.2023 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Příjemné čtení s postupnou gradací a překvapivým finále. Pokud je toto první knížka série, určitě si přečtu i další.

11.02.2023 5 z 5

Hodina ticha Hodina ticha Ivan Klíma

Kniha, jejíž čtení nebylo úplně lehké... Je napsaná zvláštním jazykem, u kterého jsem se musela dost soustředit. Osudy několika lidí z východního Slovenska v době těsně po válce až do kolektivizace. Smutná doba...

31.03.2022 5 z 5

Srdcaři Srdcaři Josef Veselka

Čtivé, velmi příjemné odreagování.

07.03.2022 5 z 5

Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Hana Parkánová-Whitton

Další knížka od mé oblíbené spisovatelky. Příběh působil mírně naivně, ale to nic neubralo na jeho čtivosti. Nejsem úplně nadšeným historikem, toto je pro mě nenásilná forma získání znalostí z naší minulosti. Těším se na další knížky Hany Whitton...

09.10.2020 5 z 5

Klinika Klinika Henry Denker

Od tohoto autora už jsem četla i lepší díla, ale i toto mělo něco do sebe. Nebylo vůbec špatné číst o pocitech člověka, kterého ničila závislost na alkoholu a dopadu této závislosti na jeho rodinu a okolí. Konec by byl hodně americky happy, kdyby nebylo epilogu.

19.03.2020 4 z 5

Dexter v temnotách Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Opět vtipný, ironický, démonický Dexter. Tentokrát se stavy, které ani on sám nechápe. Bavil mě.

03.02.2020 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Moje druhá kniha od Tomáše Šebka, a stejně poutavá jako Africká zima. Spousta zajímavých myšlenek, přiblížení situace v Jemenu, prostě v každém ohledu je pro mě knížka přínosem.

26.01.2020 5 z 5

Každý něco skrývá Každý něco skrývá Mary Higgins Clark

Přestože byl příběh místy hodně zamotaný a přibližně od dvou třetin jsem tušila pachatele, náramně jsem si čtení užila. Knihy této dámy mě hodně baví...

06.01.2020 5 z 5

Vražedná kniha Vražedná kniha Rex Stout

Knížka se dobře četla a bavila mě...
Zase jednou něco jiného, čeho bych si nevšimla, kdyby nebylo čtenářské výzvy...

28.12.2019 5 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Přestože nejsem vůbec duchařsky zaměřená, a tady bylo duchů a přízraků a jiných záhad až až, knížka mě bavila.

02.01.2019 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Asi jsem objevila další autorku, od které si chci přečíst i jiné knížky. Tahle mě bavila moc. Sympatické postavy, zajímavý příběh, příjemné čtení.

15.08.2018 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Prima oddechovka na jedno odpoledne. Červená knihovna opepřená postelovými (a nejen postelovými) scénami. Přiměla mě zasmát se nahlas, zapřemýšlet i si poplakat.
Kdo nečeká nic těžce oduševnělého, ten se skvěle pobaví..

13.08.2018 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Kniha se mi líbila o malinko méně než Dítě č. 44, i když náboj a spád se jí upřít nedají..

11.06.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tento příběh pro mě nebyl tak napínavý jako předešlé, ale i tak měl něco do sebe. Zřejmě byl inspirován Deseti malými černoušky od Aghathy Christie.
A ten konec? Že by upoutávka na další knihu? Tak se ráda nechám překvapit.

23.08.2017 5 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Příjemné počtení. Díky čtenářské výzvě jsem přečetla další knihu, které bych si v knihovně nejspíš nevšimla. A byla by to škoda.
Jedná se o zamyšlení nad životním údělem černošských žen a jejich postavením ve společnosti. A chvílemi to nebylo moc veselé čtení.
Ale konec dobrý, všechno dobré.

04.05.2017 5 z 5