ester4597 ester4597 komentáře u knih

Obřad Obřad Carmen Mola

Tak tohle bylo teda něco

Dokonalý thriller, který vás naprosto pohltí a než se nadějete budete ho mít přečtený.
Příběh byl tajemný, pochmurný a při takové atmosféře budete mít neustále husí kůži.

Inspektorka Elena Blancová vyšetřuje vraždu mladé dívky, která měla těsně před svatbou. Ale ukázalo se, že téměř stejná vražda byla před sedmi lety. Sedí teda ve vazbě skutečný vrah nebo je nevinný ? Tuhle otázku si budete pokládat celou knihu a při rozuzlení zápletky se na to budete koukat s otevřenou pusou.

Inspektorka Elena je přesně ten typ ženy, které se budete raději vyhýbat a do příběhu se hodila dokonale, nic si nenechala líbit a do všeho se vrhala po hlavě. Elena tu řeší nejen vraždu, ale každý den se musí potýkat se ztrátou syna.

Konec knihy mě naprosto ohromil a nemůžu se dočkat až se pustím do druhého dílu .

03.03.2024 5 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Přiznávám, že vášnivá fanynka HP nejsem, filmy jsme viděla jako malá, ale to je tak všechno.
Když jsem dostala do rukou tuhle nádheru byla jsem ohromně překvapená, jak je krásně ilustrovaná a zpracovaná. Kniha vás zavede do každého kouta v Bradavicích a budete velmi mile překvapeni.

Tahle encyklopedie vás zavede až do nejmenších detailů ze světa Harryho Pottra. Musím říct, že i když nevlastním žádnou HP knihu, tak tahle bude mít v mé už tak přeplněné knihovničce čestné místo .
S přicházejícími Vánoci je tahle kniha skvělým dárkem pro každého milovníka HP a já jen mohu vřele doporučit :)

14.11.2023 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

skvělá kniha

21.09.2023 5 z 5

Mladokrevní Mladokrevní Sasha Laurens

Děkuji @humbook za poskytnutí výtisku. #spoluprace

Tahle recenze bude o něco kratší, protože vůbec nevím o čem psát a co bych měla zmínit.

Začnu tím jak se mi kniha četla.
S autorkou jsem se setkala poprvé a musím říct, že kniha se mi četla velmi dobře.

Řekla bych, že celá kniha je jedna taková velká zápletka, která se postupem času odekrývá.

Byly tu hodně zapletené vztahy a nikdy jste nedokázali říct, u kterého hlavní hrdinka skončí .

Celkově mi kniha nepřišla ničím extra originální, ale za její čtivost dávám i tak 4/5.

05.09.2023 3 z 5

Percy Jackson - Zloděj blesku (Grafický román) Percy Jackson - Zloděj blesku (Grafický román) Robert Venditti

Já se vám musím přiznat, že Percyho knihy jsem ještě nečetla , takže tohle byla pro mě menší premiéra.

Celý ten svět mě naladil abych si pustila alespoň film, protože ten komiks mi vůbec nestačil .

Za mě byl příliš urychlený a u některých částí mi trvalo než jsem se zorientovala.

Ty malůvky a celkový vzhled byl skvělý a četlo se to příjemně. U grafických románů mám problém jakou bublinu číst dřív a tady se mi ani jednou nestalo, že bych je četla ve špatném pořadí.

Strašně mě mrzí, že příběh tak odsýpal a za pár minut jsem ji měla dočtenou.
A tohle celé mě naladilo na to abych si přečetla celou sérii nebo minimálně koukla na film, protože Percy je proste klasika, kterou jednou za život musíte přečíst !.

Knihu hodnotím velmi pozitivně a děkuji @albatrosmedia za výtisk .
_________________________
4,75/5
_________________________

Čepeľ tajomstiev Čepeľ tajomstiev Tricia Levenseller

Při čtení anotace jsem si říkala, že tohle musím zkusit a diky @albatrosmedia mi byla poskytnuta kniha v rámci #spoluprace. Děkuji

Fakt jsem byla mile překvapena dějem. Kniha se četla svižně a stránky mi ubíhaly před očima.

Do poloviny knihy jsem si to vážně užívala potom už ta nadšenost krapet opadla.

Autorčino podání, že Ziva žádnou lásku nepotřebuje mi trošku vadilo, dokonce to na mě působilo, že k mužům má odpor, ale jakmile se ji zjevil nejhezčí chlap přede dveřma rázem si ničím nebyla jistá.
Jako jasně tohle by udělal každý, jen mi to tady bilo do očí, že Ziva byla přesvědčena, že nikoho nepotřebuje a jakmile se objevil nejhezčí chlap rázem hned změnila názor
To je jedniné co mi v knize uplně nepasovalo.

Postavy tu byly skvěle charakterizovány a popsané, takže jsem si je dokázala dokonale představit.
Taky tu byl skvělý zvrat, kdy jsme se poradně dozvěděli kdo je Petrik, ale to vám říkat nebudu.

Knihu hodnotím pozitivně a ráda vám ji doporučuji.

05.09.2023 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

@muj_dousek_knihy
Děkuji @albatrosmedia za zaslání téhle knihy k recenzi. #spoluprace .
Tenhle díl jsem si užila více než první.
Knihy na sebe nenavazují jen jsou tu stejné postavy jako v prvním dílu.
Dost mě tu bavil humor hlavní postavy, který byl dost vtipný a cely příběh se četl perfektně.
A ještě bych zmínila, že jsem nikde nečetla nic o cosplayich a tady byl dej tím hezky zpestřený.
Napište mi do komentářů, jestli jste už něco od @nofreeusernames četli .

16.07.2023 3 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

@muj_dousek_knihy
Setkání s tímhle autorem bylo pro mě první setkání a zároveň bylo příjemné.
Thriller mi přišel opravdu originální a zatím jsem se s tímhle zpracováním a myšlenkou příběhu nesetkala.
Občas jsem se ztrácela. Například jsem nevěděla kdo mluví, ale po nějaké době jsem se zorientovala. Kniha se mi četla pomaleji, ale příběh byl fakt super.
Dlouho jsem nečetla něco tak promyšleného do posledního puntíku.
Děkuji @albatrosmedia za poskytnutí knihy

16.07.2023 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Jelikož jsem dostala vrámci spolupráce novou knihu od Oli, nezbývalo mi než začít prvním dílem a tak jsem se do něj rovnou pustila.

Úplně nemám co vytknout, příběh se četl velmi pěkně a svižně, postavy byly moc hezky zpracované, že jsem si dokázala každou z nich představit.
Pokud si potrpite na feel good romanťárnách, tak tahle vám padne jako ulitá.
Nicméně malé ALE se tu přece jen najde. Osobně mám rada, když nejsem schopna uhadnout jak příběh dopadne a v příběhu jste schopni ho uhadnout po pasáži, kdy hlavní hrdinka jde na rande s nejlepším kamarádem. Ale tohle je čistě muj osobní názor, takže u vás to muže být úplně jinak .

Napište mi do komentářů, jestli jste už něco od @nofreeusernames četli .

31.05.2023 3 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Po koruně z kosti a zlata jsem se ani nechtěla pouštět do dalšího dílu. Nerozumím tomu, ale pokaždé šáhnu po novém dílu, ale naštěstí tenhle byl o dost lepší, takže nemám ani náladu všechny knihy vyhodit z okna .

Tenhle díl je psán z pohledu Poppy, tak i z pohledu Castela a autorka nemohla udělat líp, protože jsme tu pozorovali dvě hlavní dějové linky, které se v polovině prolily a celkově jsme příběhu dokázali více porozumět.
Co se týče tomu porozumění, tak tadyhle se musím chvíli zastavit, protože proč sakra Armentrout má tak komplikované příběhy ?! Já nerozumím polovině knihy, protože za 1. Je tu tolik postav a tolik zpletitých informací, že můj mozek to odmítá vše probrat a za 2. Proč autorka dává skoro totožné jména postav ?! Akorát se to hrozně plete .

Pokud tu hledáte hodně spicy scén, tak vás musím zklamat, i když po třetím díle jich mám dost a byla jsem fakt ráda, když se první scéna objevila až na 400 stránce .

Kdyby v knize nebyl Kyrian, tak vám mohu na 100% říct, že by nebyl smysl ji ani číst. Poppy se konečně začala chovat jako dospělá žena a Cass by mohl předejít těch neustálých sexuálních řečí, protože už to není směšné, ale trapné .

Nevím jestli si kniha zaslouží takové hodnocení, ale už to měnit nebudu .

31.05.2023 3 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Novela ze světa Z krve a popela, mě docela příjemně překvapila až na nějaké výjimky. Armentroutová umí dokonale překvapit prvním dílem, ale každý díl je bohužel slabší. Celkem jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet tahle série, doufám, že se ta úroveň bude neustále držet na místě, protože jinak by mě to dost mrzelo.
Teď už více ke knize.
První vám představím Seru tedy hlavní hrdinku knihy a také první pannu ze světa Z krve a popela. Dokonale se podobá hlavní hrdince Z krve a popela, stále má neustálé otázky a je stejně zvědavá jako Poppy. Ničeho se nebojí a do všeho se pouští po hlavě. Kdyby nebyla její zvědavost tak naléhavá, nejspíš bychom z děje nepochytili absolutně nic a nerozuměli bychom žádnému slovu.
A pak je tu Nyktos u toho mám velmi rozpačité názory. Jak už vám asi došlo, romantická linka tu bude mezi Serou a Nyktosem a tady se dostáváme k tomu ALE. Nyktos je strašně nerozhodný člověk až už mně to neuvěřitelně vadilo! Protože. Jednu dobu nazývá Seru jako liessa (něco krásného a mocného), usínají bok po boku a mají se k sobě, ale pak je tu jeho druhá stránka, která Seru neustále sráží na zem a je k ní chladný a na druhý den je z něj romantik Místy jsem měla chuť ho vypleskat .
Až na tuhle výtku mě příběh od první strany až do konce velmi bavil. Pokud jste již četli Z krve a popela, tak tahle kniha vás nemůže minout.
Jaká kniha vás bavila více ? Z krve a popela či Ve stínu popela. Dejte mi do komentáře vědět .

05.04.2023 3 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Já jsem ji původně neplánovala číst, ale ty recenze mě přesvědčily.
Na první dojem vás zaujme ta nádherná obálka, která je zezadu ještě nádhernější, nicméně obsahově se zas až tak neliší od ostatních knih. Pokud dáváte přednost pohodovým fantasy romanťárnám, tak tahle bude pro vás. Na jedno posezení ji přečtěte raz dva a nejenže se vám bude číst vážně dobře, ale taky je dost vtipná . Tak co už jsem vás aspoň trochu nalákala ?
A teď už k mým dojmům.
Dost mě mrzí, že autor nepopsal bitku mezi vládcem a Arekem, ale rovnou začal psát od okamžiku kdy Arek mu usekl hlavu a to mě dost mrzí. Myslím, ze by autor udelal lip, kdyby to více rozvedl a popsal probíhající bitku. A pak už se celá kniha točila kolem Areka a jeho lásce. Jednoduše mně tu chyběla nějaká poradna akce, která by otočila celý průběh knihy .
Jsem vážně striktní, já vím, ale příběh mě až tak nezaujal.
Plánujete si ji přečíst ? A pokud jste ji už četli, jaky mate na ni názor ?

05.04.2023 2 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Na tuhle knihu jsem byla dost zvědavá a celkem i natěšená, když jsem dostala možnost si ji přečíst mezi prvními neváhala jsem a šla do toho. Hned od začátku se plně ponoříte do děje a autorka vás hned seznámí s dějem, ovšem tady začíná ten bod zvratu, kdy je vám představeno hned deset postav a vy se v nich začnete velmi brzy ztrácet, chtěla jsem tomu dát čas, že během čtení si je zapamatuji, ale nakonec, když si to zobrazím zpětně bylo až zbytečné do příběhu cpát tolik postav a tolik souvislostí, ta kniha se dala napsat mnohem lépe…, jednodušeji a tím zdaleka nekončím bohužel někdy jsem měla pocit, že jsem přeskočila několik stran, že autorka nedokončila myšlenku a rovnou skočila na další téma, takže jsem měla při čtení hrozný zmatek.Podle anotaci by tu měla být i romantická linka, která tam vlastně ani nebyla, tohle mi až tolik nevadilo, ale pokud se autorka rozhodne přidat do příběhu romantiku a udělat z toho hlavní bod příběhu, tak by se tu měla vyskytovat chemie a láska mezi dvěma. Konec mi přišel ukvapený. Nápad na knihu skvělý, ale zpracování se mi vůbec nelíbilo.
Chystáte se číst ? Pokud ano dejte mi vědět na instagramu :)

30.01.2023 2 z 5

Vykoupení Černé vlaštovky Vykoupení Černé vlaštovky Martin Fišer

V březnu mě @fiseru.martin představil svou první knihu a tehdy jsem byla velmi překvapená a ráda, že mi někdo nabídl takovou příležitost. Od té doby jsem byla s Martinem v kontaktu a vícekrát jsme si napsali a povídali o jeho knize.
A konečně v říjnu byla hotová a putovala ke čtenářům.
Hned na začátku bych zmínila krásnou a výstižnou obálku, kterou snad ocení každý.

A teď k samotné knize.
Prvně jsem se bála, že tenhle typ knihy mou pozornost dlouho neudrží, ale naštěstí jsem se zmýlila. Styl psaní mi sedl perfektně a celkově děj svižně ubíhal, takže se mi četl velmi dobře.

Na první stránce si můžeme povšimnout skvělého náčrtu lodě pro lepší orientaci během čtení příběhu. O pár stránek dál se nám představí mladík jménem Henry. Z počátku tu máme víc informací, takže je pochopitelné, že bude chvíli trvat než se zorientujeme. Dozvídáme se více o hlavním hrdinovi a odkrývá se nám pomalinku směr, kterým se bude kniha ubírat. Henry se mi jevil jako chytrý, cílevědomí a sebejistý mladík.
V druhé kapitole se nám představí pirát jménem Edward Tenner. Nejspíš si pod pirátem představíte nemotorného záporáka, který se plaví jen za pokladem a je zahleděný do sebe, avšak tady je to úplně jinak. Strašně se mi líbilo jak Martin dokázal z piráta udělat sympatického a hodného člověka . Musím říct, že čtení jeho pasáží mě bavily více, byly více propracovanější a celkově zajímavé.

Máme tu dvě dějové linky, takže pomalinku pozorujeme tajemství, na které každý hrdina přijde jiným způsobem. V příběhu nechybí ani samotné bitvy, akce a velké zvraty, také se příběh neobejde ani bez oběti, takže pokud jste velmi citliví raději si vezměte kapesníčky.
Jediná výtka kterou jsem si během čtení všimla je nedostačující popis osob, ale věřím, že v příští autorově knize žádná výtka nebude.
V poslední řadě bych ještě dodala, že se mi opravdu líbily pasáže, kde se Henry setkal s Edwardem. (Byly opravdu skvělé a hlavně velmi zajímavé!)

Jsem strašně ráda, že se Martinovi kniha povedla a doufám, že se kniha bude vyjímat na více poličkách než na té mojí.️

11.11.2022 5 z 5

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Ke knize bych se nedostala nebýt @humbook, takže tímto chci moc poděkovat za příležitost si ji přečíst.️

Samotný příběh na mě udělal milý dojem. Od první stránky se děj četl velmi rychle a stránky nám ubíhaly před nosem.
Neočekávejte žádné zvraty nebo akce v téhle knize je opravdu nenajdete, avšak nemusíte se ničeho bát. Kniha si vás i tak získá svým osobitým humorem, kterého je tam až až .
Hlavní hrdinka Aideen není ta dokonalá studentka, která má ve všem přehled, ba naopak Aideen se musí každodenně potýkat s chudobou, úzkostmi se strachem a s nedůvěrou vůči lidem. Navenek se jeví jako sarkastická a ničím neohrožená, ale v pozadí jeden problém za druhým.
Asi jsme si každý prošel těžším obdobím, takže cokoliv Aideen provedla naprosto jsem ji chápala a neměla jsem ji to za zlé.
Také se mi líbilo, jak se s tím vším autorka poprala a ještě k tomu dokázala do děje zamíchat špetku romantiky, které jsme si ani nestačili postřehnout.
Kavi i Meabh byli jedním slovem skvělí, tady nemám, co vytknout, avšak Holly mi přišla jako jediná postava, kterou autorka přeskočila a radši se věnovala jiným.

Třeba nás autorka v budoucnu ještě něčím překvapí a já si to určitě nenechám ujít ️.

24.08.2022