Es. Es. komentáře u knih

Hra Hra Jana Javorská

Těšila jsem se na erotický román, jak popisek knihy sliboval, ale kniha absolutně nesplnila mé očekávání. Sexu jako takového tam bylo minimum..
Ani se mi nelíbílo, jak se střídaly pohledy daných postav, odtrhává to od děje (takový jsem aspoň měla pocit já). Celkově mě čtení nebavilo a ani nenadchlo.

02.05.2021 1 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Těšila jsem se, až si tuhle hru přečtu, ale nakonec jsem docela zklamaná. Čekala jsem víc, občas byly monology vtipné, ale celkově mě to nebavilo.

18.03.2021 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Příběh sám o sobě je zajímavý a smutný, některé pasáže mě až rozbrečely, protože už jen ta představa samotná je děsivá, natož to zažít. Nicméně čekala jsem více o tom, co v těch táborech zažila, jak napovídal sám titul knihy. Vyprávění o jejím životě, než se do tábora dostala mi přišlo zbytečně dlouhé.

09.03.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásný, ačkoliv dost smutný (což není divu), ale velmi poutavý příběh! Jakmile se do toho pustíte, tak nějak se od příběhu nechcete odtrhnout, a celou dobu fandíte Laleovi, aby to zvládl.
"Pokud se ráno probudíš, pak je to hezký den." ♥

05.11.2020 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Rozhodně skvělá knížka! V něčem z toho jsem se viděla i já sama, a nad něčím jsem kroutila hlavou, že se tohle fakt může stát. Rozhodně je to fajn přečíst si názory někoho jiného a získat o vztazích tak trochu víc nadhled, ale co si budeme povídat, občas každý z těch citů zblbne :D

11.09.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Skvělá oddechová knížka. Líbil se mi styl psaní, její myšlenky/postřehy/názory byly krásně zachycené, bylo z toho cítit dost emocí :-) A ilustrace k tomu velmi povedené. ♥

13.08.2020 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jay Gatsby byl pro mě trochu moc naivní, sice si splnil svůj americký sen, na druhou stranu za jakou cenu. A Daisy, tu jsem neměla ráda už od začátku.

Celkově kniha nebyla špatná, ale rozhodně příběh pro mě nebyl natolik poutavý, abych u něho seděla hodiny a jen četla a nevnímala čas.

26.09.2018 4 z 5

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

Každý fejeton měl svoje kouzlo :-) taková humorná oddechová knížka

17.05.2016 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Tahle knížka je ideální pro zkrácení volného času, takové oddechové čtení, které dokáže zaujmout :-)

16.01.2014 5 z 5

Polednice Polednice Julia Franck

Velmi emotivní knížka, ale jsem ráda, že jsem měla tu možnost si jí přečíst, protože podle mého názoru stála za to! :-) Vlastně se moc Heleně nedivím, jak se rozhodla, neměla to v životě a hlavně v dospívání lehké. I když trošku mě mrzelo její rozhodnutí ohledně svého syna, přesto na druhou stranu to docela chápu. Každopádně rozumím i tomu, jak se na konci zachoval Petr.

27.11.2013 5 z 5

Kočka na lovu Kočka na lovu Alexander Stainforth (p)

Oddechová knížka, při které jsem se i dost pobavila :-)

17.08.2013 3 z 5

Úspěšná smolařka Úspěšná smolařka Meg Cabot

skvělá knížka, dost jsem se u ní pobavila :-))

27.05.2013 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

myslím, že krátkost příběhu je ideální :-) svým způsobem se to podobá příběhu Romeo a Julie

05.05.2013 5 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Jedna z nejlepších oddechových knih :-) Dost jsem se pobavila nad různými situacemi, které jsou i v běžném životě.. Ale mít kamarády a manžela jako má Klára, asi jsem ta nejšťastnější osoba :-)

06.03.2013 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Na tuhle knížku je třeba mít dostatek času a klidu, jinak je zajímavá :-) v pozadí příběhu dost výstižně popsán komunistický režim, přesto kdybych jí neměla v povinné četbě, asi bych si ji přečetla až někdy později, jestli vůbec..

28.02.2013 4 z 5

takový jednodušší děj, který dokáže zaujmout už jen situací, ve které se to celé odehrává..

06.01.2013 5 z 5

Idioti 21. století Idioti 21. století Vesna Evans - Tvrtković

skvělá oddechová kniha :-) někdy je těžké být "Idiotem", ale nakonec přece jen, život k tomu přímo vybízí :-)

19.11.2012 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Bylo mi matky líto, že postupně přicházela o všechny nejbližší, ale přece na celém díle bylo krásné, jak se k ní vraceli :-)

16.11.2012 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

skvělá humorná knížka :-) i když mě autor závěrem překvapil, přesto jsem ráda, že jsem měla možnost si jí přečíst..

13.11.2012 5 z 5

Jak se líbá kluk Jak se líbá kluk Elizabeth Bernard

Nejdřív jsem si myslela, že to bude nějaká blbost podle toho názvu, ale když jsem to začala číst, zalíbilo se mi to :-) Ne že bych byla úplný romantik, ale tenhle děj byl skvělý, nadchlo mě to :-)

27.07.2012