Erutan Erutan komentáře u knih

Obětiny Obětiny Robert Marasco

Knížka mě moc bavila. Zatím nejlepší strašidelný dům který jsem četl. Krásně vykreslený psychologicky profil postav, postupné změny v chování a myšlení jsou dobře provedené (Darcy C. by se se svými plytkymi postavami měla inspirovat)Líbí se mi tahle nová edice od Fobosu. Jediné co bych vytkl je překlad (respektive český pravopis, který je otřesný) za to ale originál nemůže, podle mě chyba překladatele.

26.08.2023 5 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Audio kniha.
Velice nadčasové, na tu dobu výborná kniha. Musela děsit a udivovat.

27.04.2023 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Čtu v roce 2022 Květen. Kniha je z roku 2016. První novinový článek který Vám má objasnit jak to všechno začalo: "Rusko zaútočilo na Ukrajinu"... Z toho až mrazí jak se autor trefil, doufám že to je taky poslední článek, s kterým mu to vyšlo...

22.05.2022 5 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Audiokniha.
Krom "Hmlisko" se mi libily vsechny povidky.

22.12.2021

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Audiokniha.
Radost poslouchat.)

21.12.2021

Havarrské kobky Havarrské kobky Jiří Zahradníček

Překvapilo mě, jak je hra těžká a dokázal jsem ji projet až na třetí pokus. Určitě si ji ale ještě zahraju, protože možnosti jak splnit úkol a co cestou zažijete je mnoho. Můžu doporučit.

14.12.2021 5 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Na pokračování jsem se opravdu těšil. Mezi prvním a druhým dílem uběhlo 6 let, ve světě Malorie ještě víc. Umění autora se zlepšilo a popis psychologických profilů postav se mi líbil. Dej mě bohužel nějak neohromil a kniha je strašně krátká, některé části byly zbytečně useknuté/zkrácené. Autor si mohl více pohrát ale jako by psal ve spěchu, což je ironií když vezmeme v úvahu jako pomalý je svět o kterém píše. Pokud se vám líbil první díl, myslím že tenhle vás bude taky bavit.

11.12.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Dočteno za 3,5 týdne. Byla to jízda a strach z délky byl neopodstatněný. Myslím že je jedno jestli přečtu dvě 500strankove knihy nebo tři 330 stránkové knihy. Není kam pospíchat a zvlášť když čteš.

King je strašně ukecanej, to už všichni víme, ale vše co napíše má smysl. Takhle propracovaný postapokalyptický svět jsem ještě neviděl. Postav tolik, že jsem někdy musel přestat číst a vzpomínat co ta postava už zažila mi nevadil, naopak mě to zastavilo a více jsem o knize a následcích nákazy přemýšlel.

Milovníkům Kinga doporučuji, těm co začínají to naopak ne, radši posunout na později, dokud nebudete Kinga víc znát.)

19.11.2021 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Tak tuhle knížku jsem si vážně užil, jen jediná povídka mě nebavila. Jinak se mi všechny líbily a měly takový "náboj". Jedna z nejlepších povídkových knížek Kinga.

15.10.2021 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

U Kinga čím delší tím lepší. Skvělá zápletka a vše se dobře četlo (například i scény s divadelními představeními). No a ten závěr, nádherná ukázka toho že King má v duši i kousek romantika, až trošku sentimentálního. Četl jsem to při nemocenské a stačilo mi 6dni.)

23.08.2021 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Když nemáš jistotu, musíš nechat Ka, aby si našlo cestu samo.

30.06.2021 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Tak tohle mi sedlo, 1984(Orwell) s krimi. Viděl jsem film ale naštěstí jsem si nic nepamatoval, kniha mě pohltila, četla se sama, je celkem krátká ale stane se toho opravdu hodně. Napětí, akce, vztahy, psychologické profily, vývoj vztahu Lva a Raisy. Můžu doporučit, další díl asi číst nebudu. Popsat knihu jednim slovem, zvolil bych beznaděj. Popsat Lva jedním slovem, zvolil bych cílevědomst.

09.05.2021 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Už jenom ten název..."Bazar zlých snů", skvělý pro sbírku povídek. Přidanou hodnotou jsou krátké prology, kde autor vysvětluje jak k příběhu přišel. Většinou se mi povídky líbily, byly tam i slabší kousky ale to k knize o dvaceti příbězích patří. První půlka byla určitě lepší než druhá. Některé povídky byly děsivé, některé nechutné, některé mě dost zasáhly. Můžu jen doporučit. Knihu jsem četl pomalu a nespěchal, každou povídku jsem si snažil vychutnat.)

28.04.2021 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Tak tohle bylo nejvíc největší Fantasy co jsem u Kinga zažil. Někdy to pro mě bylo až "neuchopitelné". Příběh se mi ale líbil a hlavní postavy mi jako vždy přirostly k srdci. "Obyčejní" lidé, kolikrát až (nechci ať to vyzní blbě) hodně slabí jedinci jako důchodce, žena na vozíku, šikanována holka, alkoholik....jsou už takových Kingovym Archetypem a moc se mi to zamlouva, úplně obyčejné věci a postavy dokáže zatáhnout do nevídané jízdy. Kdo nemá s Kingem zkušenost tomu bych tuhle knihu doporučil odložit na později, až si uvědomí jak funguje "King Universe" jak rád říkám.

"Ka je jako kolo."

09.04.2021 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Jedna z top 5 od Kinga. Četl jsem v době kdy jsem měl zlomenou nohu a měsíc nechodici sádru. Dost mě to celé vzalo a musel jsem si od autora dát velkou pauzu. Navíc mi přišlo naprosto šílené, že hlavní postava je spisovatel. Tady si King "ulitnul", utrpení které zažíval Paul je odrazem Stephenova alkoholové deliria. Geniální!

Malá zajímavost:
V roce 1999 šel King po krajnici opilý a srazil ho kamión. Málem to nepřežil a chtěl skončit s psaním, přestal pít a rozhodl se dokončit sérii Temná Věž. Lidé kteří se o něj po nehodě starali měli zakázáno dělat vtípky či narážky o Misery.

28.03.2021

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

"Měli jsme štěstí že?"
"Štěstí je slovo, které ti s ubohým srdcem používají pro ka, Susannah z New Yorku"

13.03.2021 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Doposud byla pro mě nejlepší část temné věže, když se Roland vydal do prvních dveří za Eddiem. Tento Flashback ho ale překonal na celé čáře, prostě knížka v knížce...Roland jako Roland, Eddie jako Cuthbert, Susannah jako Susan, Jake jako Alain, Ochu jako Sheemie.Tento díl se mi líbil to tedy ano. Musím říct že by mě asi víc zajímaly osudy prvního Rolandova Ka-tet než toho aktuálního (co se stalo s Cuthbertem a Alainem?). King je s každým dílem lepší a lepší.

Ptáku a medvěde, zajíci, rybo. Splň mému milé co mu jest milo.

24.02.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Autorka do toho umí dobře "vletět", vytvoří příběh který vás chytne a motivuje číst dál, jelikož jste zvědaví a napnutí. Konce jsou ale tragické a tlačit za každou cenu mystično aka S.King jejím knihám škodí, navíc je tam absolutně bezpředmětné(četl jsem ještě Křídák). Nejspíš je to i mnou, jelikož nemám rád na konci knih vysvětlování "jak to vlastně bylo". Přijde mi to moc béčkové.... Nebudu hodnotit, kniha mě bavila stejně jako její první ale oba konce mě nudily a zklamaly.

07.02.2021 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Jako malý jsem měl rád filmovou verzi a vůbec jsem nevěděl, že autor předlohy je King. Na knihu jsem se těšil a byl jsem zvědavý. Byla úplně jiná než film, ve filmu byla jen myšlenka pořadu "běh o život" jinak vše změnili, ale to nevadi, kniha i film mají to svoje.

Příběh mě bavil a překvapoval, posledních 30 stran bylo skvělých. Nevím proč ale něčím mi to připomíná "451 stupňů Fahrenheita" asi ty televize a útěk. Tohle byla pro mě lepší verze 451°. Můžu doporučit.

20.01.2021 5 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

Četl jsem trilogii Metra a hrál první dvě hry. Na tuhle knihu jsem se těšil a musím říct, že mě hrozně zklamala. Ocenil by jsem spíš příběh, jen z Kolonie nebo jen z Moskevského metra (ze stanic které nebyly v trilogii). Kniha se odehrávala na hodně místech a s tím, jak byla krátká, nemohl být využitý potenciál. Byla moc přímočará, moc "béčková". Pokud je tohle jedna z nejlepších knih "Metro Universe" tak by mě ani nemrzlo kdyby už žádnou nepřeložili.

17.01.2021 1 z 5