Erinien Erinien komentáře u knih

Soukromá záležitost Soukromá záležitost Anne Mather

Také vám tahle kniha nedávala smysl? Tipovala bych, že problém nastal někde u překladatele. Občas byl použit minulý a nebo přítomný čas naprosto nevhodně, absolutně jsem se ztrácela v situacích a pohybech hlavních hrdinů, v jedné chvíli leželi na zemi, v druhé vstávali z postele. Celkově mi to zkazilo dojem z knihy.

31.05.2016 2 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Bohužel, tahle kniha mi asi nesedla. Stalo se mi u ní to, co by se stát nemělo, prostě jsem si po první kapitole řikala, že mě to nezajímá, tak jsem zkusila i další kapitoly, pořád nic, takže od pulky jsem to prolistovala a přečetla si konec, ten byl hezký. Za mě zatím nejslabší knížka od Sophie Kinselly, možná za to může prostředí ve kterém se děj odehrává, svět šílených boháčů mi nic neříká. Také se mi nepozdávaly postavy, byly pro mě ploché. A možná jen od romantické knížky očekávám klasický průběh milostného románu a ne že hlavní hrdinka má muže na kterého si nepamatuje.

18.09.2015 2 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Výborné pokračování první knihy, které je ale zároveň naprosto jiné než první kniha. Skvělé, to jsem nečekala.

05.09.2015 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Čtvrtá kniha je nejhorší. Martinovi se to rozutíkalo a vůbec si nejsem jistá, jeslti bylo třeba některé příběhy vyprávět. (třeba Brianne, i když jí mam moc ráda). V jednu chvíli jsem se naštvala a četla jednotlivé příběhy lidí, od začátku do konce, takže nejprve, Aryu, pak Brianne, pak Jaimeho a pak jsem se donutila i k Cersey.

27.04.2014 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Vůbec nelituji, že jsem si tuhle knihu koupila. Je to velmi dobrá Harlequinka.:)

26.04.2014 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Tomu já říkám romanťák na úrovni. Kniha mě donutila těšit se na pokračování- manželskou past .

26.04.2014 3 z 5

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

Tahle kniha na mě byla prostě moc. Moc emocí, vyhrocených situací, moc erotického dusna. Bylo to pro mě tak nereálné, že jsem neměla chuť fandit hlavním hrdinům.

06.06.2024 2 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Dočetla jsem s velkým sebezapřením a častým přeskakováním. Hlavní hrdinka mě neoslovila, první půl knihy se plácala ve svém životě i vztahu, pak se začalo konečně něco trochu dít, aby se za tři dny zamilovala a pak se zase rozhoupávala co se svým životem. Kniha na mě působila strašně odtažitě.

13.05.2024 1 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Rereading knihy, jestli si ji chci nechat v knihovničce a chci! To kouzlo funguje i po letech.

25.04.2024 4 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Tak, tohle bylo vážně naposledy co jsem vstoupila do řeky Ilsa Madden-Mills. Prostě mi v tom něco nesedí, snad ta americká jižanská natura? Ještě pořád jsem na to nepřišla. Jinak pěkná průměrná romantická oddechovka.

25.02.2024 3 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Skoro jsem myslela, že knížka dostane pět hvězd. V rámci žánru je totiž geniální až skoro dokonalá. To napětí mezi hlavními hrdiny, pohledy letmé doteky. Na konci to na můj vkus moc zesládlo a najednou to byla samá erotika. V průběhu čtení jsem si říkala, že kniha zůstane v knihovničce ale teď bych řekla že půjde někam dál.

25.02.2024 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Všichni už to napsali předemnou.
- Nebylo to špatné.
- Na L. Bardugo slabší
- Nemohla jsem se začíst - což vysvětluje to, že jsem knihu četla tři měsíce, možná déle a občas prostě zapomněla, že ji mám rozečtenou.

27.12.2023 3 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Knížka mi nepřišla špatná ale ani nijak skvělá. Nějak jsem se pořádně nemohla vcítit do hrdinů, občas mi něco přišlo nelogické i když se mi líbily charaktery a snaha o jejich vykreslení. Ze začátku mě kniha tolik nebavila ale pak si mě autorka získala vtipnými dialogy, konec už byl takový moc rozvláčný.

03.10.2023 3 z 5

A přece jest štěstí A přece jest štěstí Hedwig Courths-Mahler

Máte rádi černobílé filmy? Tahle kniha je svým jazykem připomíná, vždyť ji už za chvíli bude sto let. Snad z úcty k tomu stáří jsem přidala třetí hvězdu. Děj je předvídatelný, jak už u červené knihovny očekáváte. Plyne spíš pomaleji, dnešní knihy jsou prostě svižnější. Víc vás chytí a nepustí. Tady je spousta slov, pokojných popisů postav a jejich charakterů. Oceňuji zvlášť snahu autorky o proniknutí i do záporné postavy a její realistické vykreslení. Vše je samozřejmě krásně najivní až na touhu lorda Tarvína, vlastně jsem tam ani nic odvážného nečekala, tak jsem byla překvapená.

30.09.2023 3 z 5

Rytířský úsvit Rytířský úsvit Piers Anthony

Nemám ráda trilogie, přesně proto, že už je to vlastně trochu dlouhé, pořád se zvyšuje laťka a občas mi opravdu přišlo, že Stile je už skoro superman, protože exceluje v každé hře a soutěži. Děj valil neuvěřitelnou rychlostí vpřed s měli jste pocit, že nestíháte dýchat stejně jako hlavní hrdina nestihal přeskakovat mezi rámci aby vše vyřešil. Konec se krásně uzavřel a stačilo. Pořád musím obdivovat představivost a nápady autora.

02.09.2023 4 z 5

Dvojí nekonečno Dvojí nekonečno Piers Anthony

Super, takhle se pozná kvalita. Roboti, jednorožci, sport, kouzla. Zní to jako pěkný guláš ale Pierce ho míchá s rozmyslem a humorným úšklebkem. Opravdu mě nadchnul a hned jsem musela shánět další díly.

02.09.2023 5 z 5

Lord Darcy Lord Darcy Gordon Randall Garrett

Nějak mi to nesedlo a knihu jsem nedočetla. Autor má rozhodně promyšlený svět ale jeho obliba v popisu míst a prostor mě nebavila. Taktéž odbočky do historie. Hlavní postavy jsem si neoblíbila.

11.06.2023 2 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Cukala mi ruka k té páté hvězdě ale nakonec ji nedám. Konečně další Elle, která mě bavila. Přiznávám se že knihy kluk s klukem jsem zatím obcházela nedůvěřivým obloukem ale autorky tu ukázaly, že když umíte psát, můžete psát o všem. Hlavní hrdinové jsou roztomilé sympatičtí, jako obvykle pohlední a vyrýsovaní a hlavně ta komunikační chemie. To je to co mám na knihách od Elle Kennedy ráda a zdá se že od Sariny bych si měla také něco přečíst. I když klučičí hrátky mě nijaké nerajcujou, líbí se mi ta práce s postavami, že mají charakter, rodiny a důvody proč se chovají tak jak se chovají.

15.05.2023 4 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Jestli máte rádi Brodgertonovi a regacy období, je to kniha pro vás. Řekla bych že je to skoro slowburn romance. I když mi chyběla chemie mezi hlavními protagonisty, příběh byl pěkně a svižně napsaný. Mám ráda tyhle cudné příběhy, kde se hlavní hrdinové maximálně políbí. Hlavní hrdinka je opravdu velmi odhodlaná, obdivuhodně schopná a velmi šikovná manipulátorka.

01.05.2023 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Kendall Ryan

Začalo to slibně, drsnější jazyk, humor. Jenže pak sledujeme přeměnu odolávající ženy/"vědkyně" v hárající fenku bez mozku a následně v hysterickou stíhačku. Spousta sexu a erotických scén na začátku a uprostřed jen neustále váhání: spát s ním či nespat. Oceňuji realistický náhled na sex s vybaveným mužem. Asi jsem nezažila takovou přitažlivost aby mi z chlapa "padaly kalhotky" sotva se usměje, takže mi to přijde všechno trochu přitažené za vlasy.

23.04.2023 2 z 5