A přece jest štěstí

A přece jest štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191240/mid_a-prece-jest-stesti-x4s-191240.png 4 3 3

Červená knihovna z dob našich (pra)babiček. Šlechtična Marta je dědičkou velkého panství a také sirotkem v područí své ziskuchtivé tety Hermíny. Jaké změny ji přinese do života zchudlý šlechtic Pavel, který se vrací se zlomeným srdcem na sousední panství?

Erinien
Erinien
30.09.2023 3 z 5

Máte rádi černobílé filmy? Tahle kniha je svým jazykem připomíná, vždyť ji už za chvíli bude sto let. Snad z úcty k tomu stáří jsem přidala třetí hvězdu. Děj je předvídatelný, jak už u červené knihovny očekáváte. Plyne spíš pomaleji, dnešní knihy jsou prostě svižnější. Víc vás chytí a nepustí. Tady je spousta slov, pokojných popisů postav a jejich charakterů. Oceňuji zvlášť snahu autorky o proniknutí i do záporné postavy a její realistické vykreslení. Vše je samozřejmě krásně najivní až na touhu lorda Tarvína, vlastně jsem tam ani nic odvážného nečekala, tak jsem byla překvapená.

Florindela
Florindela
28.09.2021

Jako vždy - kniha této autorky je pro mě vstupenka do minulých časů. Oddechová, nenáročná, s dobrým koncem. A to mám ráda.

MAVIS66
MAVIS66
08.08.2020 5 z 5

Červená knihovna mé babičky :o), jako -náctiletá jsem doslova "zhltala" všechny romány, co doma měla. Ovšem Hedwig Courths-Mahler patřila k jejím skalním ♥

Hedwig Courths-Mahler
německá, 1867 - 1950
1991  84%Magdin osud
1992  88%Princezna z Nemanic
1992  84%Drama na Glossowě
2004  63%Falešný polibek
2008  70%Zhrzená

Kniha A přece jest štěstí je v