Éowyn Éowyn komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tuto knihu jsem vzhledem k tématu ani číst nechtěla. Ale dcera mě přesvědčila, že když už mám ty knihy od paní Mornštajnové tak ráda , tak si musím přečíst i tuhle. Knihu jsem přečetla jedním dechem i když v některých místech jsem spíš nedýchala a hodně jsem brečela. Ani ne že by jsem byla tak přecitlivělá, ale ten pocit bezmoci mě zcela pohltil. Kniha dopadla , tak jak dopadla ,ale to asi není podstatné. Přepadla mě myšlenka o čem, že to vlastně bylo? Jestli je to jenom o tom jaké jsme měli štětí v listopadu 1989, anebo je tam ještě jiné poselství. Rozhodně mě to přivedlo k myšlence v jaké době žijeme dnes a zda takzvaná demokracie ve které žijeme je vůbec svobodná. Jasně, můžeme cestovat, můžeme věřit v co chceme, můžeme nechodit do práce a přestože můžeme cokoliv tak já se v této zemi necítím svobodná a šťastná.

13.06.2021 5 z 5

Kacířská kniha Kacířská kniha Erich von Däniken

Nic nového pod sluncem. Pana Dänikena jsem svého času měla moc ráda, ale mám pocit že vykrádá sám sebe.

25.03.2016 3 z 5

Seznamte se: Dalí Seznamte se: Dalí Catherine Ingram

Pro lidi co neradi čtou.
Dalí v kostce.
Pěkné ilustrace.

25.03.2016 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Kniha mě mile překvapila. Nejdříve mě zarazil styl kterým byla kniha napsaná ,od lékaře jsem čekala spisovnou češtinu, tím rozhodně nechci říct že je to knize ku škodě jen jsem si na to musela zvyknout. Jinak zajímavé téma, doporučuji všem, čte se jedním dechem.

25.03.2016

Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte Edgar Feuchtwanger

Kniha mě nadchla. Poutavé vyprávění malého židovského chlapce, který žil v sousedství největšího diktátora v dějinách. O to je kniha zajímavější, že se jednalo o synovce Liona Feuchtwangera. U jeho bratra, otce malého Edgara se scházela elita německého národa a to jak kulturní tak politická. Všem doporučuji.

14.03.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Nevím čím to je, ale poslední dobou se ke mě dostávají dost divné knihy. Tuto řadím mezi ně ,ani jsem ji nedočetla a další díly ani číst nehodlám. Lidi, co to s vámi je, takové zvrácenosti se snad nemohou nikomu líbit.

14.03.2016 odpad!

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

S rozpaky jsem knihu odložila po povídce Střeva. Možná se ke knize v budoucnosti vrátím, ale momentálně je uložena na hlubokém dně mé knihovny.

14.03.2016 2 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Zbytečná kniha ani jsem ji nedočetla.

14.03.2016 odpad!

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Občas v knihovně vybírám knížky nahodile, někdy podle obalu ,někdy podle záložky v knize.
Tentokrát to vyhrál obal, i když záložka hlásala že se jedná o román, a ty já přece nečtu. No prostě jsem si ji odnesla domů a přečetla jsem jí najednou. Doporučuji všem kdo mají rádi knihy. Jen jsem nečekala tak smutný konec.

10.09.2015 5 z 5

Žít feng-šuej v našich podmínkách - Životní rovnováha, duševní harmonie, vyvážené vztahy Žít feng-šuej v našich podmínkách - Životní rovnováha, duševní harmonie, vyvážené vztahy Andrew Alois Urbiš

Konečně knížka o naučení Feng šuej, kde nejsou jen obecné rady.

21.05.2015 5 z 5

Čtyři západy slunce (Román o románu) Čtyři západy slunce (Román o románu) Mika Waltari

Vhled do života spisovatele, při psaní knihy. Asi si ji budu muset přečíst znovu. Zatím mě z toho vyšlo že pan Waltari byl na ženský a občas použil něco na inspiraci. Nic mystického jsem na knize neobjevila.

21.05.2015 4 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Pro mě je to smutná kniha o přístupu lékařů k pacientům. O to děsivější, že se příběh odehrává ve vyspělé západní Evropě.

07.04.2015 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Khaled Hosseini mě opět nezklamal. Krutost arabského světa mě znovu ohromila, nebo spíše ochromila. Dlouho po přečtení jsem nebyla schopná některé části knihy v sobě zpracovat. Nejděsivější na příběhu je jistá reálnost.

07.04.2015 5 z 5

Balady Balady François Villon

Smutné a depresivní

21.01.2015 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Prostě nádhera, ani jsem ji nestačila dát do kolonky -právě čtené-
"Pro tebe třeba tisíckrát" To je věta, kterou si budu pamatovat již navždy.

21.01.2015 5 z 5

Strašidla a čarování v Krkonoších Strašidla a čarování v Krkonoších Josef Stránský

Knižku jsem si půjčila ze zvědavosti jaká že to strašidla žijí v kraji kde se narodil manželův tatínek.
Zajímalo mě také,jaké zvyky a pověry jakožto malé dítě zažíval.
Je to moc hezké vyprávění v nářečí, a jelikož dědeček už je starý pán a hodně pamatuje tak hodně
výrazů z knihy užívá i dnes.

28.12.2014 4 z 5

Čechy na konci věků Čechy na konci věků Pavlína Cermanová

Knihu jsem nedočetla, větší část knihy jsou vysvětlivky a odkazy k textu.

28.12.2014 2 z 5

Schody do neba Schody do neba Lorna Byrne

Knížka mě okouzlila, krásně napsaná. Ale nejsem si jistá jestli se opravdu mohla Lorna setkat s bohem a ještě s ním komunikovat. Byla by škoda, kdyby vše bylo vymyšlené. Lidé potřebují naději.

28.12.2014 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Bezva kniha, po dlouhé době jsem se zase krásně bála. I když závěr knihy už byla jen detektivka a ztratil se ten strašidelný nádech, dávám za jedna. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

28.12.2014 5 z 5

Strážce času Strážce času Mitch Albom

Úžasná kniha o životě a smrti.

15.10.2014