Seznamte se: Dalí

Seznamte se: Dalí https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258228/bmid_seznamte-se-dali-258228.jpg 4 23 5

Text knihy ale zasahuje i dále, do jeho odvážných obchodních transakcí, najdete zde informace o jeho extravagantních špercích i odvážném návrhu lízátek Chupa Chups. Ukazujeme surrealismus jako způsob života, který skvěle ukazují ilustrace, například Dalího domu v Port Lligat nebo podvodní fantazie na světové výstavě. Posvítíme si na všechny stránky Dalího osobnosti - na tu zábavnou, provokující i nekonečně frustrovanou. Kniha byla v deníku The Guardien zařazena do desítky nejlepších "graphic novels" roku 2014.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Grada

This is Dali , 2013

mahdal
mahdal
27.08.2020 4 z 5

Líbí se mi projekt "Seznamte se:" od tohoto autora. O Dalím už bylo řečeno mnoho, myslím však, že tento způsob zobrazení jeho života a tvorby byl jedinečný. Kniha, stejně jako vydání o Warholovi, nepřinesla žádné převratné novinky, ale spíše zajímavě zpracovaný přehled.

amaenium
amaenium
27.12.2018 5 z 5

Stručný a zároveň krásně ilustrovaný život surrealistického umělce Dalího. Taková oddychovka.

horkosladka
horkosladka
25.11.2016 5 z 5

V malé knížečce spousta zajímavých informací o surrealistickém životě velkého excentrika a génia Dalího.

Éowyn
Éowyn
25.03.2016 4 z 5

Pro lidi co neradi čtou.
Dalí v kostce.
Pěkné ilustrace.

Terezk-a
Terezk-a
08.01.2016 5 z 5

Nádherně ilustrovaný stručný životopis!
Najdete zde nejdůležitější informace a nejznámější díla autora.

Salvador Dalí, 1904-1989

Catherine Ingram