ennlady ennlady komentáře u knih

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Mně se knížka líbila. Sice nic převratného, žádná gradující napínavá záležitost, ale vyprávění tří členů rodiny, otce, dcery a matky poté, co dcera byla obviněna z vraždy svého milence. Máme tady možnost nahlédnout do nitra každého z nich i do nejtajnějších zákoutí jejich duší. Celé je to příběh o lásce, přátelství, nenávisti a o tom, co je člověk schopen ve vyhraněné situaci udělat. V jednu chvíli otec Adam pronese větu: "Není nic tak těžké jako být rodičem". Myslím, že pod to by se řada z nás rodičů podepsala.

16.02.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Příšerná tchyně s dramatickým vyústěním! Některé pasáže trochu nesmyslné, ale krásně se to četlo. Děj plyne velice svižně a vždycky se objeví něco, co Vás popohání číst dál. Závěr tak úplně moc nepřekvapil, třebaže jsem si zcela jistá nebyla... Knížka určitě stojí za přečtení, doporučuji hlavně ženám, mužským určitě nee :-).

26.11.2019 4 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Drsné podnebí a těžké živobytí, to všechno tvaruje lidské charaktery a vztahy mezi obyvateli této části Austrálie. To, co vypadá jako úplně obyčejná rodina, je ve skutečnosti velkou sbírkou tajemství ukrytých pod nečitelnými výrazy a vrstvou červeného prachu. Skoro vůbec nevíte, co si o o jednotlivých postavách myslet, tak málo dávají najevo své emoce, hlavně ty pozitivní. Když je jeden z rodiny nalezen mrtvý, nevíte, jestli to byla nehoda nebo sebevražda. A pokud by to byla dokonce vražda, tak vrahem může být v podstatě kdokoli. Velice čtivá a pro mě tedy dokonalá kniha. Spisovatelčin styl psaní mi naprosto vyhovuje. Doporučuji.

30.07.2023 5 z 5

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Tak na tohle už dávno nejsem cílová skupina, takže pro mě něco jako červená knihovna 21. století. Prakticky všechno přehnané a buď černé nebo bílé, a to doslova. Ale bylo to celkem čtivé a odlehčené, takže něco takového jednou za čas…. proč ne?

21.02.2023 3 z 5

Zadní pokoj Zadní pokoj Jørn Lier Horst

No tak bohužel, tohle nebylo nic pro mě. Sice poměrně napínavé a pěkně psané, ale asi nejsem v té správné cílové skupině.

20.12.2021 3 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Maličko přehnané, ale nesmírně čtivé. V podstatě se mi to líbilo, i když chování některých postav včetně malé Poppy mi nepřišlo moc uvěřitelné.
A stejně tak závěr. Ale už jsem si zvykla, že věrohodnost příběhů moc neřeším, to bych moc knížek nepřečetla. Prostě jsem knížku slupla jako malinu.

03.07.2020 4 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Tak do jedné pětiny jsem si nebyla jistá, jestli knížku neodložím. Byla na mě teda dost huuustá. Popisování míst činu a způsobu zabíjení sériového vraha mi nedělalo zrovna dobře a celkově mě to moc nebavilo, no, nakonec jsem to nevzdala a příběh mě dostal. Sympatická detektivka D. D. hledá se svým týmem zabijáka zvlášť otrlého a morbidního a poté, co je při pátrání zraněna, setkává s psychiatričkou Adeline a posléze s její sestrou Shanou, jejichž otec vstoupil do dějin kriminalistiky několika zrůdnými zločiny. A nyní po desetiletích od jeho smrti je tu vrah se stejným nebo podobným způsobem zabíjení. Příběh mě ani tak neuchvátil pátráním a vyřešením vražd, třebaže i to bylo dobré. Dostalo mě to, co se dělo kolem sester, s nimi a v nich a jak to vše dopadlo. Nebudu ani naznačovat, protože to chce si fakt přečíst.

29.04.2020 4 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Tak tohle nebylo nic pro mě. Příběh se táhl jako ta příznačná anglická mlha a z mého pohledu skoro o ničem. Ano, mělo to něco do sebe, Andrea, která přijela navštívit těžce nemocného dědečka, je tou vyvolenou, která přijde na kloub ošklivému tajemství provázejícímu její rodinu po několik generací... Jen kdyby to nebylo takové zdlouhavé, docela jsem se nudila. Již zmiňované popisy střídání tepla a zimy, starostlivá babička se svým věčným oslovováním "dítě" (vlastně toto oslovování používalo prakticky celé anglické příbuzenstvo), návštěvy dědečka v nemocnici a pak výlety do minulosti... prostě furt dokola... Ale nemám ve zvyku knížku odkládat, tak jsem vydržela do konce. Nicméně je knížka pro milovnice tohoto žánru určitě lahůdkou, tím jsem si jistá.

14.03.2020 3 z 5

Kořist Kořist Paul Finch

Moje první setkání s Paulem Flinchem a Markem Heckenburgem. Bohužel ne moc šťastné a pravděpodobně poslední, na mě moc akční, překombinované, jsem ráda, že to mám za sebou. Ale nejspíš je to tím, že nejsem ta správná cílová skupina. Finále ale hodnotím kladně.

22.02.2020 3 z 5

Na jedné lodi Na jedné lodi Mary Higgins Clark

Je pravda, že knížka se neřadí mezi ty napínavé detektivky, na jaké jsme u MHC zvyklí, ale mně se líbily životní osudy pasažérů cestujících luxusní výletní lodí. Pro mě celé vyřešení vraždy ani nebylo tak důležité /ani překvapivé/ jako příběhy hrstky lidí, kteří se pohybovali v okruhu bohaté vdovy. A stejně tak jsem byla okouzlena popisováním vybavení lodi a akcí na ní pořádaných. Úplně jsem si představovala nádherné kajuty i společné místnosti, bohaté tabule a v neposlední řadě překrásně oblečené a vyšperkované dámy a pány. Vůbec bych proti takové šestidenní zábavě nic neměla.

16.02.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Uf, to byla šichta! Opět skvěle napsaná knížka s dvojicí bezvadných soukromých detektivů, ale přikláním se k názoru, že klidně mohla být o 200 stran kratší (a lehčí). Doslova mě okouzlují brilantně popsané vyšetřovatelské postupy tohoto páru, jejich vzájemně se doplňující postřehy a poznatky, které nakonec zapadnou dohromady a vyvrcholí zdárným vyřešením. Tentokrát jsem se ale v tom množství stran a informací ke konci maličko ztrácela. A taky by podle mého názoru nemusela být věnována taková pozornost následkům Strikova válečného zranění - vůbec nemám v úmyslu zlehčovat jeho trápení, ale tady se mi zdálo, že tam toho bylo nějak moc. Jo, a taky bych si docela přála se s ním někdy setkat, abych viděla, co to musí být za frajera a nadsamce, když přes svůj handicap - a tím nemyslím jen protézu, ale i zmiňovaná negativa týkající se jeho vzhledu a chování - se na něj lepí nejkrásnější ženy Londýna a chtějí s ním strávit zbytek života.... Nicméně knížku rozhodně doporučuji, na současné dlouhé zimní večery je jako dělaná.

28.12.2019 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

V podstatě se přikláním k většině hodnotících čtenářů. Nápad byl asi dobrý, ale celé překombinované, spletité, kolikrát jsem se musela vracet, abych se zase vpravila do děje. A zdlooouhavé. Mnohdy Poirot vysvětluje svůj nápad nebo myšlenkový pochod svému mladému příteli od policie přes několik stránek, a to byl ještě ten jednodušší (nápad). Mimochodem policista Catchpool je řekla bych taky dost jednodušší a moc mu to nepálí, na druhou stranu se Poirot vůči němu chová moc nadřazeně, prostě tedy nic moc. Ke konci jsem už pomalu nevěděla, kdo je kdo a jak to kdo myslel a byla jsem docela ráda, když to všechno skončilo.

03.10.2019 3 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Tak lepší průměr. Trochu zvláštní a místy nepochopitelné a zavádějící. Spousta tajemství, lásky a nenávisti. Ale úplně mě to nechytlo a asi knížku dlouho neudržím v paměti.

08.08.2020 3 z 5

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Tak tenhle příběh se mi ze všech mlynářských líbil nejvíc. Taky možná proto, že náš hrdina už po všech těch zkušenostech pomalu dostává rozum a nevrhá se tak bezhlavě do svých oblíbených sebedestruktivních sóloakcí. Málem jsem si už myslela, že už nad nimi definitivně udělal kříž, ale to on zas úplně ne... No budiž mu to odpuštěno, tady šlo fakt o hodně.
Příběh sám o sobě je od samého začátku chytlavý a čtivý, ale nesmírně burcující. Těžko věřit, že se takovéto věci vůbec dějí, natož pak u nás, ale jisté je, že když se člověk ovlivnitelný nechá zmanipulovat šikovným ovlivňujícím, nic dobrého z toho nevzejde.
Knížku tedy hodnotím plným počtem vzhledem k tomu, že jsem předchozímu dílu dopřála 4 *. A taky proto, že mám ráda překvapivé konce a tady jedno překvapeníčko na závěr bylo, když už se zdálo, že je všechno vyřešeno. Za některé drobnosti bych půl hvězdičky ubrala, ale půlky se nedávají.
A vypadá to, že se s Matějem ještě loučit nebudeme, jak se na konci knížky ukázalo. (?) Taky mám chuť se zasen po létech do JH vypravit a projít si všechna zmiňovaná Mlynářova místa abych byla víc v obraze.

08.08.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

No tak emocionálním thrillerem s potenciálem udržet čtenáře celou noc bych to zrovna nenazvala, spíš tak odpočinkový román pro ženy na dovolenou, když můžete kdykoliv přestat číst a vydat se na výlet. Ale hodnotím docela pěkný styl a zejména vykreslení hlavních postav dvou žen, které ač dost odlišné naleznou k sobě cestu. A nejen to. No, ale nějaké napětí a vygradování... to nic moc.

21.07.2020 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Hezky se četlo, líbil se mi styl autorčina psaní, krátké kapitoly a střídání vyprávění z pohledu matky a dcery. Ovšem jinak se děj točil pořád dokola a čekala jsem, že závěr to nějak vylepší. Bohužel. Rozum mi ale zůstával stát při čtení o chování a myšlenkových pochodech malé Hanny. Podle mého názoru měli holčičku už pěkně dávno nechat vyšetřit nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. A to pořádně. Vždyť to její chování bylo alarmující, tohle nebylo jen zlobivé dítě. A tatínek byl prakticky jediný, kdo to neviděl. A jak tady bylo zmíněno, ani nevím, jestli bych chtěla pokračování. I když jak se znám, tak když nějaké bude, tak po něm stejně sáhnu, protože budu zvědavá.

20.06.2020 2 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Málo, opravdu málokdy dávám méně než tři hvězdičky, ale tady to fakt za víc nestálo. Styl psaní snad nebyl tak úplně nejhorší, ale jinak nezáživné, zdlouhavé, v podstatě se 90 % vyprávění točilo kolem rodinných vztahů, a to hlavně nevyřešených a blbě nevyřešených. Mimochodem, to, co se odehrálo v rodině inspektorky Amaiy v době jejího dětství, mi připadalo taky pěkně na hlavu postavené a nechápala jsem to....
Takže hledání vraha a vyšetřování zabralo tak těch 10 %, možná 8 a samotné rozuzlení bylo stejně pitomé jako sám příběh. Jo, a ty lesní bytosti a další vpády nadpřirozena, tak to se mi už vůbec nechce komentovat.

10.05.2020 2 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Za mě tedy žádná hitparáda. Já nevím, ale ač jsem se snažila sebevíc, tak mě to moc nebavilo. Postavy takové nijaké, vlastně jsem se o nich v podstatě nic nedozvěděla, jen úplně hrubý nástin, jako že Jan Sojka je na ženské a manželé Koutní milující se manželé, a hotovo. Taky bych klidně oželela anglické texty písní linoucích se z rádia v kanceláři vyšetřovatelů. A občas mě dostávala autorova čeština, například když se srna předními nohami zamotala do policejní pásky. Jo, ještě něco. Nevím jistě, ale myslím, že na kriminálce se mezi kolegy mluví podobně jako na ostatních pracovištích a když Karel Koutný odpoví na Sojkovo pozvání na tenis slovy dokonale spisovné češtiny: "Dnes ne. Potřebuji odpoledne něco vyřídit", tak tomu moc nevěřím. A takových dialogů je tam samozřejmě víc. Ani závěr mi to nenarovnal. S přimhouřenýma očima dávám 3 hvězdy, ale spíš bych dala 2,5.

25.03.2020 3 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Těšila jsem se na další knížku Kate Morton, zvlášť když slibovala detektivní zápletku, ale byla jsem dost rozčarovaná, na mě to bylo zdlouhavé, časové roviny se až moc prolínaly, a třebaže postavy a jejich osudy byly vykresleny většinou hodně pěkně, ne a nechytlo mě to.

13.03.2020 3 z 5

Stinná místa Stinná místa Daniel Barták

Tak tady jsem opravdu sáhla vedle, vůbec to není šálek mého čaje. Očekávala jsem nějakou duchařinu, ale jedná se o pokusy šílených vědců, kterým se jejich konání zvláštním způsobem vymklo z rukou a nese s sebou následky i do dalších let. Asi lahůdka pro toho, kdo má rád tenhle žánr, pro mě bohužel ne...

30.01.2020 2 z 5