Ennie Ennie komentáře u knih

URBEX – Opuštěná místa v Čechách URBEX – Opuštěná místa v Čechách Katka Havlíková

Místa byla vybraná fajn, text mi také nijak extra nevadil (určitě byl čtivý), ale chybělo mi více fotek a jak zmiňují další lidé - lepší kompozice by bodla.

23.11.2017 3 z 5

Fenomén Facebook Fenomén Facebook kolektiv autorů

Knihy s podobnou tématikou mají ten problém, že sociální sítě (a tudíž i Facebook) se vyvíjí velmi rychle a proto se tyto knihy stanou rychle neaktuální.

19.11.2017

Tři roky prázdnin Tři roky prázdnin Jiří Žáček

Poezie do kapsy s milými ilustracemi :).

15.09.2017

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Čtivá knížka, vhodnější však pro mladší čtenáře a hlavně kluky. Doporučuji ;)

25.08.2017 4 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak to rozhodně stálo za to. Sice jsem vraha odhalila docela brzo, ale bylo fajn, že tam bylo více "podezřelých" :). Určitě si přečtu i další díl!

12.08.2017 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Ze začátku jsem byla dost zklamaná, pak jsem se nemohla odtrhnout a konec? No tak ten mohl být propracovanější jako prostředek! :D Je to dobré, ale … Kniha by měla mít jiný formát. Má to sice 272 stran, ale je to psané velkým písmem a dost stran je prázdných. Kdyby to byl menší formát, který se na takovéhle minihorory hodí více, neiritovalo by mě to a možná bych uvažovala i o další hvězdičce. Ale ten začátek byl i tak fakt slabý.

06.08.2017 3 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Myslím, že kniha zaujme hlavně čtenáře, kteří mají bližší vztah k procesu tvorby knih. Jako člověka, který má vztah ke knihám i z tohohle úhlu pohledu, mě kniha vážně bavila. A jsou tu i další prvky, které mě lákají v příbězích - honba za "pokladem", odhalování tajemství a v neposlední řadě dumání nad vrahem. Kniha (bohužel) nabízí i pár stránek, při kterých člověku je smutno a citlivější lidé si i pobrečí :).

01.08.2017 4 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Moc dobrá kniha, umím si ji představit zfilmovanou. Děj byl parádní a čekala jsem na vyřešení záhady - z čeho je ten tajemný meč, který způsobuje takové trable. Jednu hvězdu ubírám za to, že ze začátku tomu něco chybělo, není to psané úplně čtivě.

25.02.2017 4 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Předchozí díl se mi líbil více. Ze začátku tohohle dílu mi neseděl překlad a dělalo mi problémy se začíst. Naštěstí výrazy, které mě iritovaly, později vymizely a nějak jsem si na styl překladatelky zvykla. Jak je ale zmíněno i v jiných komentářích, byly tam překladatelské chybky jako, že ji rozepínal tričko (a podobně).

Ale děj nezklamal (až na pár maličkostí, které se stát nemusely :D). Jsem zvědavá, co si autorka připravila v třetím díle :).

03.02.2017 4 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Z knihy jsem byla zklamaná, čekala jsem něco jiného. Některé věci mi přišly moc přehnané - chování "přes čáru" detektiva (co ten konec? bylo to nutné?), zabití psa, … Do toho ještě nevěra manželky (bylo mi ho líto). A závěr knihy - něco tomu chybělo - očekávala bych rozuzlení manželství, celkově mi ty vztahy nepřišly úplně dotažené. To by se dalo nějak přejít, pokud na to navazuje seriál nebo to je prostě řešené v tom. Ale …

06.01.2017 2 z 5

O jedné holce O jedné holce Lindsey Kelk

Knížka se mi líbila a chvíli jsem uvažovala i o čtyřech hvězdách. Ale ten klidnější (nudnější) začátek tu prostě byl. Několik stránek trvalo než si mě Tess dostala a měla k tomu všechny předpoklady asi více než Angela z druhé série. Přesto pořád pro mě série Zbožňuji vede.

Dívka je vtipná, oddechová…určitě si přečtu i další díly. Co mi ale ještě vadilo, byly některé výrazy. Tenhle styl mi moc nesedl. Avšak za to s největší pravděpodobností nemůže autorka, ale tým v Česku (a nebo to rovnou svedeme na náš kouzelný jazyk? :) :D).

20.12.2016 3 z 5

Jsem vrah? Jsem vrah? Milena Brůhová

Super kniha, když se vám nechce tahat nic těžkého. Dobrá na vyplnění cestování MHD :). Ale děj není nijak zapeklitý, taková krimioddechovka :).

15.11.2016 3 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Z knihy jsem zklamaná - prolog byl nechutný, začátek byl nudný. Jediné, co se mi vážně líbilo bylo, když Rosie byla na pikniku s Billem a takovou scénku bych čekala v naprosto jiném žánru. Abych byla naprosto upřímná, tak po tom pikniku bylo i pár stránek, od kterých jsem se nemohla odtrhnout (vážně jen pár!). Ještě plus má za Normanovo myšlení jako Rosie. Ale postava Normana (jeho šílenství) mi přišlo až moc (velké). A druhé proniknutí do obrazu už na mě bylo moc fantasmagory.

Knihu četla i moje kamarádka a má velmi podobný názor. Za nás obě tahle kniha od Kinga byla dost slabá.

22.08.2016 2 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Ze začátku mi neseděl styl psaní autorky - děj je vyprávěn z úhlu manželky svému manželovi, ale po pár stránkách jsem si na to zvykla a četlo se to jedna báseň. A však děj se rozjížděl velmi pomalu. Jsem ráda, že i tak jsem pokračovala ve čtení. Ještě než jsem došla do půlky, tak mě čtení docela chytlo a rozuzlení příběhu bylo neskutečně napínavé. Sestra se mi ale svým dějem líbila o něco více.

04.08.2016 4 z 5

Zuzanka Zuzanka Catherine Metzmeyer

Krásná knížka s velmi povedenými ilustracemi, které mi v paměti utkvěly z dětství. A knížku jsem si z nostalgie musela přečíst po několika letech, když jsem uklízela v knihovničce.

21.06.2016 5 z 5

Hlasy chaosu Hlasy chaosu Leonard Rosen

Přidávám se k těm, co byli zklamaní. Také jsem od toho čekala víc a dostala jsem slabý průměr. S matematikou nemám problém spíš naopak a také jsem ji čekala více :-). Ale v tom to nebylo. Něco tomu chybělo. Nebo možná přebývalo. Části týkající se Krista byly zdlouhavé. A moc tomu nepřidalo i (přehnaně) smutný osud rodiny inspektora. Občas jsem měla i problém s uvědoměním si "kdo je tahle postava".

27.02.2016 2 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Jako obvykle jsem si prvně přečetla další díl (Zbožňuji Paříž), který se mi líbil více (alespoň jsem si to myslela - teď jsem dala 4 hvězdičky a u Paříže jen tři. Každopádně si chci druhý díl přečíst znovu, tak třeba udělám přehodnocení.) Občas mi tahle knížka přišla dost přitažená za vlasy... Chci si přečíst určitě i ostatní díly - je to pohodové obohacení těch mých oblíbených krimi :D.

28.02.2015 4 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Tahle knížka se mi velmi dobře četla. Za poslední dobu nejrychleji přečtená! Dokonce jsem se dočkala své "vytoužené" chvilky :P...Jen to ukončení se mi moc nezdálo, trošku odfláklé...a už se těším až se dostanu k dalšímu dílu :-).

21.01.2015 4 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Námět je dobrý. Autor i dobře píše. Ale v knížce se vyskytuje hodně pro mě nezajímavých (až nudných) částí. Moc se mi například líbil začátek s autem a rádiem :). ...

07.10.2014 3 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Moc hezky vymyšlený příběh pro děti

15.05.2024 4 z 5