Enefersis Enefersis komentáře u knih

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

S Narnií jsem byla seznámena až v pozdějším věku, proto ji asi nedokážu plně ocenit. Ale i tak se mi to líbilo, příběh je krásný a jako jeden z mála se povedl i film :))

22.05.2013 4 z 5

Říkala jsem si: Ne, nesmíš mít Bree ráda. Umře, takže se opovaž dělat si k ní nějaký vztah, jasný?!
No a… asi víte, jak to dopadlo. Konec jsem málem obrečela.

21.05.2013 5 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Stejně super jako předchozí díly (i když pokud bych si měla vybrat, nejvíc u mě vede jednička). Autorčin styl psaní plný černo-vulgárního humoru mi absolutně sedl, Cat a Bones jsou skvělá dvojka a vůbec je tam takové to "něco", co dělá mé oblíbené knihy oblíbenými. Těším se na další díl:)

18.05.2013 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Zavržený- úžasná kniha, která mě bavila od začátku do konce. Bohužel, Crescendo za ním o něco zaostává.
Nevím, co bylo špatně. Ale připadá mi, že ten prvotní náboj se z toho jaksi vytratil a autorka se snažila co nejvíc vyždímat z příběhu, který měl skončit už prvním dílem.
Ale i tak byla kniha čtivá, až to hezké nebylo :D Nesouhlasím s některými názory, že je to jen díky písmu a řádkování. Fitzpatricková prostě umí skvěle psát, to je holý fakt. A taky jde poznat, že ve volném čase ráda kouká na kriminálky- nepředvídatelný děj, zrychlený tep a zatajovaní dechu při čtení jejích knih? Běžná záležitost (:
Ještě uvidím, jestli se pustím do dalších dílů. Sérii zas tak nežeru a díky některým velmi ohleduplným čtenářům víceméně vím, jak to celé skončí.. Jinak, obálka je opět dokonalá! :)

09.05.2013 3 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

malagelo: autorka pracuje na celé sérii o Vladu Tepešovi, v Americe zatím vyšly první dva díly- Once Burned a Twice Tempted. Zajímalo by mě, jestli se dočkáme i českého překladu (:

01.05.2013

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

No... pokud si tuhle knihu necháte ujít, věřte, že o nic nepřijdete.

01.05.2013 2 z 5

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Nádherná, smutná, nezapomenutelná. Jedna z nejlepších knih od Jacqueline. A zůstává nezodpovězená otázka…byla to jen Jadeina bujná fantazie, nebo se Vicky opravdu vrátila jako duch?:)

01.05.2013 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Díl nejnabitější emocemi, po jehož přečtení jsem se definitivně zbláznila do VA♥ :) Varování: nečíst, pokud ihned nemáte po ruce pokračování! (Jinak zažijete dost perné chvilky, věřte mi, vím o čem mluvím).

28.04.2013 5 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Nemůžu říct, který z dílů se mi líbil více, každý má něco do sebe. Jen mě trochu mrzí, že Kouzla na obzoru svým způsobem opravdu trochu shodila předešlou knihu (démonci zůstanou démonky a basta! Tse.) To ale nic nemění na tom, že na další díl se velmi těším. Doufám, že ho autorka dokončí co nejdřív :)

28.04.2013 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nejlepší části knihy? Určitě příběh Rosie a mého milovaného Jaspera♥. A pokud jsem o Belle někdy měla dobré mínění, po Zatmění jsem ho ztratila. Říkat, jak někoho strašně moc milujete a vzápětí se nadšeně líbat s někým jiným... to se dá vysvětlit leda úplným zatměním mozku.

28.04.2013 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Pokrevní pouta mám o kousíček radši než VA :) Možná to bude tím, že Sydney je mi mnohem bližší než Rose. A Adrian...toho není nikdy dost ♥ :D Než u nás vyšla Zlatá lilie, poslední kapitolu téhle knihy jsem přečetla snad stokrát a některé pasáže umím nazpaměť. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že když jsem začala číst VA, celá série u nás byla už vydaná, tudíž jsem byla ušetřena toho nervydrásajícího čekání na další díly:(

23.04.2013

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Už jen ten námět –knižní postavy se stávají skutečnými- ve mně vzbuzuje podivné chvění, které nemá se zimou ani zemětřesením nic společného. Tuhle knihu si musím přečíst! :)

23.04.2013

Drakie Drakie Sophie Jordan

Povedená kniha:) V žebříčku mých NEJ asi figurovat nebude, ale i tak to byl příjemně strávený čas. Jen musím konstatovat, že mě ta ,láska až za hrob´ na první/druhý pohled přestává bavit. Chtěla bych vidět něco takového v realitě. No ale to je jen detail:) Autorka dobře zpracovala originální námět, Jacinda byla jako hlavní hrdinka fajn, jen mi přišla strašně nerozhodná. Měnila názory jako aprílové počasí. Nejvýraznějšími postavami v knize jsou ona a Will, ostatním nebylo dáno tolik prostoru, což je škoda. Ráda bych se dozvěděla víc třeba o Azurce, Catherine nebo Cassianovi, jak už bylo řečeno- doufám, že si to autorka ponechá do dalších dílů:) A Tamru bych nejradši propleskla! :D Opravdu jsem se snažila vžít do její situace a byly momenty, kdy jsem ji docela chápala, ale i tak mě většinu času neuvěřitelně vytáčela.
btw. obálka je nádherná:)

18.04.2013 4 z 5

Temný oheň Temný oheň Angela Dorsey

Knihy z Pony clubu mě už moc neberou, ovšem tohle je bomba. Četla jsem ji několikrát a pokaždé mě vtáhla do děje, takže jsem na konci napětím ani nedýchala. (Souhlasím, že v takovém domě bych chtěla bydlet. Ten tajný pokoj byl perfektní! :))

14.04.2013 5 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Povídka od Meg, na kterou jsem se nejvíc těšila, mě zklamala. Dvě hvězdičky za Kytičku na ruku, u které jsem se příjemně bála. A zbytek byl nejspíš tak zajímavý, že si po pár měsících ani nepamatuju, o čem to bylo…

13.04.2013

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Podle mě je nejlepší první díl, tady mi strašně vadila 2.část aneb Jacobovy kecy (no jo, nikdy jsem ho neměla ráda). Některé scény mi po čase přijdou vyloženě vtipné (např.Bellin porod, kdy se celá svíjí v křečích a stříká z ní krev, a Jacoba hned napadne, že ji vždycky chtěl vidět nahou:D), ale jako celek je to fajn:)
btw. Vážně závidím lidem, kteří mají tolik času, aby četli i knihy, které se jim z duše protiví :D Když se mi nelíbí první díl, tak se na ty další prostě vykašlu. Nebo bych je snad měla číst proto, abych mohla napsat komentář o tom, jak jsem při čtení strašně trpěla a jaká to je kravina?

13.04.2013 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nejslabší kniha z celé ságy, aspoň pro mě. Od odchodu Cullenových jsem se nudila až do té doby, než se vrátila Alice. Ale pokud jste příznivci Jacoba a vlkodlaků, je možné, že váš názor bude úplně opačný :)

13.04.2013 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Jedna z věcí, které se mi na knihách od Meg nejvíc líbí, je jejich nepředvídatelnost. U Andělů smrti se jí skvěle dařilo celou dobu mě mást a když vyšlo najevo, kdo za vším stojí, jednalo se o poslední osobu, kterou bych čekala. Přitom to do sebe všechno tak perfektně zapadá.
btw. I když se tam jedná o celkem vážné věci, u žádných knih jsem se tolik nenasmála :D Suze prostě nemá chybu! Vlastně žádná z postav nemá chybu- nemůžu říct, koho mám nejradši, protože všichni jsou svým způsobem perfektní :D
Na závěr nezbývá než dodat: Keep calm and read Mediator (:

09.04.2013 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Fajn kniha. Místy zachází až do absurdit, ale Meg to umí podat tak, jako by to byla ta nepřirozenější věc na světě (viz.zmiňovaná scéna s drakem). Vždy se tady ale nabízí srovnání s Mediátorem, a na toho Nenasytná zdaleka nemá.

09.04.2013 3 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Skvělý nápad, líbí se mi autorčin styl psaní, ale když se budu chtít bát, raději si přečtu Enigmu (:

07.04.2013 3 z 5