OnlineEmokeII.

HanaHanaAlena Mornštajnová

Kniha je výborná. Nechtěla se mi číst kniha o koncentračním táboře a druhé světové válce. Ale tohle je něco jiného. Příběh o rodině před i po válce. O holocaustu je tam vlastně jen pár stránek. I proto se ale člověku více zaryjí pod kůži. A pochopí jak hluboce Hanu tábor zničil. Je v ní i naděje, že Hana se nakonec snaží žít, ale podle představ ostatních to opravdu moc nejde.

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Příběh více generací vyprávěný strhujícím způsobem. Přečetla jsem opravdu rychle. Bavilo mě, jak se postupně příběh vykresluje a přibývá malých detailů. Člověk na konci knihy rozumí i postavám, které mu nejsou na začátku sympatické. Výborné.

16.09.2021

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Bomba! Od autorky jsem četla zatím tři knihy a tohle se mi líbilo nejvíc. Opravdu se vše vysvětlí až na konci, je zde hodně postav, motivů, zvratů... Rozhodně doporučuju všem k přečtení.

28.07.2021

Byla to moje první kniha, kterou jsem od autora četla a byla jsem nadšená. Styl psaní, vtipné situace a totálně dobrodružný život obyčejného staříka mě dostal.

14.06.2021

My proti vámMy proti vámFredrik Backman

Dočetla jsem knížku asi před pěti minutami. Byla boží, tolik napínavých osudů, zvratů, lásky i nenávisti. Člověk nikdy neví, co čekat. Líbí se i okamžiky, kdy autor prozradí něco z budoucnosti. Četla jsem jen tento druhý díl, první ne. Spíš z neznalosti, ne že bych nechtěla. Trochu jsem bála, jestli pochopím o co šlo. A v pohodě, zápletka prvního dílu vysvětlena hned v úvodu. To jen pro, kdo nad tím třeba taky budou uvažovat:)

02.07.2021

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Klasika, která se musí přečíst. Kouzelná.

OsmOsmRadka Třeštíková

Líbilo se mi to. Příběh zamotaný, napínavý. S nikým z hrdinů jsem se ale neztotožnila, všichni měli úplně jiný by život a já vlastně nevěděla, komu "fandit".

14.06.2021

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Kniha opět nezklamala. Opět plná vtipných situací a naprosto neskutečných události. Už jsem tento styl znala že Staříka, takže ne vše mi přišlo už tak jedinečné a vtipné, ale stejně to byla bezva kniha.

15.06.2021

Sestřičky v nesnázíchSestřičky v nesnázíchDonna Douglas

Knížka je čtivá, postavy zajímavé, moc mě to bavilo a přečetla jsem to jedním dechem. Příjemná oddechová, jdu do dalších dílů.

13.06.2021

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Četla jsem už před delší dobou. Kniha měla atraktivní námět, bavila mě. Zápletka se odhaluje pomalu a často dochází ke zvratům. Tím je to napínavé. Konec za mě ok, možná malinko překombinovaný vany, jak tu píší i další. Ale za přečtení jednoznačně stojí.

14.06.2021

Vejce a jáVejce a jáBetty MacDonald

Kniha mi sedla perfektně. Je vtipná i když život na farmě byl těžký a úplně jiný, než měla autorka jako dítě. Zasmála jsem se. Ale žít bych tam nechtěla.

SedmilhářkySedmilhářkyLiane Moriarty

Výborná knížka. Nejdřív jsem byla trochu zmatená postavami, ale příběh byl pěkný a napínavý. Super.

15.06.2021

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

Knížka se mi líbila, pěkně se čte, je napínavá. Nicméně jak to dopadne, jsem tušila. Trochu překvápko na konci se konalo, to ano. Asi jsem četla i lepší knížky, ale od stejné autorky mam doma ještě dvě a s chutí přečtu.

19.07.2021

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Super kniha, autorku mám ráda. Četla se výborně, napínavé až do konce. Ale vyřešeno bylo opravdu zbytečně rychle.

03.09.2021

MiseryMiseryStephen King

Kniha je úžasná. Viděla jsem film i divadlo. Napínavé celé až do poslední strany. Člověk by tohle nechtěl zažít, brrr. Při některých situacích běhá opravdu mráz po zádech.

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Knížka mě bavila i kvůli pohledu dvou sourozenců na stejné události. V jedné půlce si události sotva všimněte, je to jen úplně normální epizodka a druhé části se dozvíte více. Jinak je to taková oddychovka a děj je někdy trochu nereálný a přehnaný. Ale dobré.

PlaygroundPlaygroundLars Kepler

Příjemné překvapení. Tento typ literatury spíše nečtu, ale tohle mě bůhví proč zaujalo a bavilo. Téma opravdu nevšední. Přečetla jsem rychle.

14.06.2021

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**leDůmyslné umění, jak mít všechno u pr**leMark Manson

Některé pasáže, myšlenky a názory se mi líbily. Některé ne. Co mi vadilo, že se podle mě hodně rad opakuje, hodně se to točí dokolečka a stojí na místě. Možná bych to celé zkrátila. Hodnotím spíše jako nudu, další knihu od autora už bych nečetla.

15.06.2021

Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!Jan Novák

Komiks je nádherně zpracovaný. Zajímala i mě fakta i Emilu Zátopkovi. Bavilo mě to moc.

Anna KareninaAnna KareninaLev Nikolajevič Tolstoj

Žádné ruské klasiky jsem nečetla. Neměla jsem na ně náladu. Tohle jsem vyhrála v tombole. Tak jsem si řekla, proč ne, zkusím to.
A začala jsem litovat, že jsem se této knize záměrně vyhýbala. Příběh je úžasný, plno postav, člověk si dokonale představí atmosféru doby. Některé delší filozofické pasáže jsem prošla rychle, to mě moc nebavilo.

16.06.2021

Největší z pierotůNejvětší z pierotůFrantišek Kožík

Četla jsem před delší dobou. Nepamatuji si úplně přesně děj, ale pocit mu zůstal. Veselé i smutné zároveň.

PoupátkaPoupátkaHana Lehečková

Hodně silný a smutný příběh. Líbil se mi dětský jazyk a styl. Zneužívaným dětem vlastně vůbec nedocházelo, co se děje. A to i díky netečnosti okolí a rodiny.

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Tato knížka mě přišla od Radky Třeštíkové asi nejnudnejsi. Moc se tam toho neděje, jen tak plyne a smutné okamžiky se mě ani nijak nedotykaly. Podle mě není moc zajímavý námět a proto mi četba utíkala pomalu.

Pečená zebraPečená zebraIva Pekárková

Autorku mám ráda. Černocha doma nemám, ale je pro mě zajímavé sledovat, jak žijí s českými ženami. Poutavá kniha o zajímavých osudech.

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoMarie Doležalová

Je mi to milé a veselé čtení od sympatické herečky o divadelním a filmovém světě. Líbilo se mi to, oddechové, doporučuji.

15.06.2021

Po strništi bosPo strništi bosZdeněk Svěrák

Knížka je milá a pěkná, taková poetická. Líbila se mi. Na druhou stranu, není to žádné veledílo. Kdyby nebyl autorem pan Svěrák, asi bych ji nečetla.

15.06.2021

Vůně citrónuVůně citrónuS. Xabyssus (pseudonym)

Příběh mě hodně oslovil. Líbil se mi pohled z obou stran. Ze začátku mi přišel příběh takový pomalý, ale pak jsem jen četla a četla a nemohla se odtrhnout...

15.07.2021

Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga NorgayeEverest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga NorgayeAlexandra Stewart

Koupila jsem to 10 letému synovi a s chutí jsme to přečetli celá rodina. Jediné negativum je spíše malé písmo vzhledem k tomu, že je to dětská kniha. Jinak super a doporučuji všem.

Výhonek osmilisté růžeVýhonek osmilisté růžeAuður Ava Ólafsdóttir

Knížka se mi snad jenom zdála :) Celý příběh je vyprávěný romantický, zasněně a přitom tak reálně a poutavě. Jsou zde sloučené věci snad vzájemně neslučitelné, staré a nové. Až se divím, že to jde dokupy. Krásně popsané myšlenky mladého otce.

Ten, kdo tě milovalTen, kdo tě milovalMarie Poledňáková

Dočetla jsem, ale moc mě to nezaujalo. Příběh hospodářské kriminality nebyl moc atraktivní, v postavách jsem se někdy ztrácela. Nebo spíš ve vztahu mezi nimi. Výsledný děj mi pak nedával v některých místech úplně smysl.