EmokeII. Online EmokeII. komentáře u knih

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Na knížku jsem se těšila, měla jsem ji už delší dobu na seznamu. Líbila se mi, zajímavé téma, ale... Nedokážu pochopit žádnou postavu, žiju úplně jinak. Líbila se mi část, kde Markéta pracuje jako ošetřovatelka.

16.11.2022 3 z 5

Zajímavé čtení. Člověk se diví, že tohle je možné.

22.10.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Super vtipná knížka, první, kterou jsem od autora četla. Četla jsem delší dobu vždy po kouskách. Stačí otevřít a člověk se něco málo dozví a pobaví k tomu.

04.10.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kdyby by někdo před 14 dny řekl, že takto tlustou knížku přečtu za týden, nevěřila bych mu to. Neuvěřitelné, co všechno museli zažít lidé v tomto regionu. Dozvěděla jsem se spoustu nového.

22.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dokonale napsaný příběh o koutu naší země, o kterém jsem věděla jen málo. Příběh je čtivý a napínavý, osud lidí těžký. Hned jdu číst druhý díl. Vysoké hodnocení a oblíbenost knížky u lidí opravdu nelže, stojí to za to.

12.08.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Věděla jsem, že je to z cyklu romantické útěky, takže jsem čekala slaďárnu. Úplně to není můj šálek kávy, ale všechny recenze na autorčiny knížky jsou veskrze pozitivní, tak jsem se nechala zlákat. Obálkou knihy samozřejmě taky ;) příběh je spíše naivní, některé věci jsou až nereálné. Fakt si nevyměníte telefonní číslo s někým, s kým 14 dní lyzujete? Třeba jen tak, kdybyste se venku ztratili a potřebovali pomoc. Švýcarsko je vykresleno hezky, čokoláda a sýr taky :)

23.07.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Člověk si při čtení uvědomí, jak se máme dobře. Když si uvědomím, že v tom v jiných totalitních režimech stále žijí lidé podobně, je mi smutno. Ještě, že u nás ten listopad dopadl. Ano, je to depresivní knížka.

15.07.2022 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Bylo to neuvěřitelně napínavé. Měla jsem při čtení pocit, že tě zmatené paní rozumím, ačkoliv nejednala ani trochu logicky. Poslední stránky jsem musela číst dost pomalu, nával emocí už jsem nezvládala. Rozhodně je to knížka, co vybočuje z průměru. Stojí za to přečíst.

09.07.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Teda.. to mě dostalo. Nevšední námět, tím myslím hlavně osobu vypravěče, který jednotlivé příběhy pospojoval. Kniha vypráví s lehkostí a nadhledem někdy těžké osudy lidí. Pěkné, rychlé, mělo to spád. Přečetla jsem za jeden večer, nemohla jsem se odtrhnout.

09.07.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Vtipná knížka. Je trochu absurdní, dojemná, moudrá a praštěná. Všechno dokupy:) od autora jsem četla ještě My proti vám a to mi sedlo líp. Styl psaní podobný, ale není to tak přitažené za vlasy. Ale chválím, pobavila jsem se.

27.05.2022 4 z 5

Na knížku jsem se těšila. Ze začátku jsem se nemohla začít, přišlo mi to takové "ploché". A konec jsem už hltala jedním dechem. Trochu mě zklamalo, že je tam málo příhod s ruskými vojáky. Chtěla jsem se dozvědět něco z historie. Ale o tom to opravdu není. Ale jinak chválím a doporučuju.

26.05.2022 4 z 5

Maléry a já Maléry a já Oldřich Čepelka

Starý, bohatý muž napsal vtipný životopis, pobavila jsem se. Knížku jsem měla v autě a četla jsem ji asi půl roku vždy při čekání. Narodila jsem se taky v Náchodě a mám ráda běh, s autorem tedy musím sympatizovat :)

19.05.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Vybrala jsem knížku ve čtenářské výzvě a jsem opravdu ráda. Jinak bych se k ní nedostala. Chudák Yejide :( zajímavý, ale bohužel smutný a těžký úděl jedné nigerijské rodiny.

19.04.2022 5 z 5

Nikdo nechce čekat věčně Nikdo nechce čekat věčně Rudolf Havlík

Knížku jsem četla před delší dobou dobou, prakticky hned jak vyšla, četla jsem autorův blog. Tenkrát mě to moc bavilo, povídání bez přetvářky ze zajímavých míst. Teď na mě vykoukla v knihovně a říkám si, co se o ní asi tak píše. A ono nic :) tak ji musím ohodnotit a doporučit.

25.02.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, která se musí přečíst. Kouzelná.

25.02.2022 4 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Knížka se mi snad jenom zdála :) Celý příběh je vyprávěný romantický, zasněně a přitom tak reálně a poutavě. Jsou zde sloučené věci snad vzájemně neslučitelné, staré a nové. Až se divím, že to jde dokupy. Krásně popsané myšlenky mladého otce.

25.02.2022 5 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Knížka se mi spíše líbila. Nicméně k dokonalosti tomu něco chybělo. Přišlo mi to v některých částech zdlouhavé. A v jiných místech hop a jsme o měsíc dál a vlastně nevím jak se to stalo. Závěr se mi moc nelíbil. Stala se tragédie a nakonec mi to vyznělo, že vlastně jsou všichni šťastní a smíření. Místy byla knížka překvapivě napínavá a nemohla jsem se odtrhnout. A pak zase nic....

10.02.2022 3 z 5

Roční období Roční období Blexbolex

Krásná knížka s nádhernými ilustracemi. U nás ovšem vede album lidí, to nic nepřekoná. Děti se na něm učili číst:)

13.01.2022 3 z 5

Album lidí Album lidí Blexbolex

Vtipná kniha. Ilustrace se mi líbí po grafické stránce a navíc u nich oceňuji i skrytý humor. Přesně jak se píše v komentáři pode mnou, banální situace, mistr zkratky.... Neřekla bych to líp.

13.01.2022 5 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Nevim.... Knížku jsem začala číst už před dlouhou dobou a moc mě nebavila. Teď jsem po ní sáhla znovu do čtenářské výzvy, kde osoba je na útěku. Jsem ráda, že jsem se k ní vrátila. Druhá půlka jej rozhodně napínavější a má spád. Ale stejně to nebylo ono... Někdy mi to přišlo až moc přitažené za vlasy. Taky běhám, ale zrovna popis, jak to hlavního hrdinu začalo bavit, mě moc nepřesvědčil. Ale je tam vidět odhodlání, že všechno jde když má člověk tu správnou motivaci.

12.01.2022 3 z 5