emilieselden emilieselden komentáře u knih

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Nic extra. Ani jako odpočinkové čtení mě to moc nebavilo. Sestry se mi pletly. Pořád jsem nevěděla, která je která. Jen posledních 50 stránek se něco dělo. Jinak nuda.

13.08.2021 2 z 5

Václav IV.    Sám sobě nepřítelem Václav IV. Sám sobě nepřítelem Jaroslava Černá

Knize jsem se v knihovně dlouho vyhýbala, protože
Václava IV., jako panovníka, nemám zrovna v oblibě.
Ale dala jsem mu šanci, říkala, jsem si, že třeba změním názor. A opravdu se tak stalo. Už se na něj nebudu dívat jako dřív. Jen jsem nečekala, že to bude vyprávěné z pohledu Johany Bavorské. Uvítala bych i Václavův pohled, ale i pokračování by bylo dobré. Pěkné čtení.

30.07.2021 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Pro mě docela zklamání. Skoro žádné napětí, spád, což by člověk od takové knihy asi čekal. Postavy nepříliš sympatické, ploché. Zvláště jedna apatická mě dost štvala. Závěr také nic. Klidně mohla být o 200 stránek kratší. Prostě dost nuda.

03.05.2021 2 z 5

Podivné vraždy Podivné vraždy Petr Bambas

Napínavé kriminální příběhy, které zaujmou od první stránky? Leda ve snu. Už to velmi nízké hodnocení mě mělo varovat. Čekala jsem krátké napínavé povídky se zajímavou pointou, a zatím.... Nereálné situace, zdlouhavé myšlenkové pochody, nuda, ...

26.04.2021 1 z 5

Pohanská princezna Pohanská princezna Patricia Grasso

Krásná romantická kniha jak má být. Zajímavé prostředí, Wales, Anglie, 16. století....

04.12.2020 4 z 5

Dominus Dominus Tom Fox

Líbila se mi. Asi od poloviny byla napínavá a nemohla jsem ji odložit. A konec super.

22.11.2020 3 z 5

Dům s vypůjčeným výhledem Dům s vypůjčeným výhledem Martina Leierová

Neměla jsem od ní velká očekávání ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. I ta meditativní část nebyla tak špatná a prostředí Japonska bylo velmi zajímavé.

11.11.2020 3 z 5

Pomsta Pomsta Fern Michaels (p)

Ze začátku mi přišla taková nereálná ale později mě chytla a bavila. Alespoň tam nebylo žádné zdržování, natahování a zdlouhavé popisy děje. Takže docela fajn.

08.11.2020 3 z 5

Strážkyně tajemství Strážkyně tajemství Barbara Wood

Příjemná oddechovka. Začátek vypadal slibně a velmi mě chytl ale pak už to bylo příliš zdlouhavé, nic moc se nedělo. Konec mě trochu zklamal.

27.10.2020 3 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Jednoduchý krásný příběh. Dobře se četla.

11.10.2020 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Kniha se mi líbila i když ze začátku mi chvíli trvalo se začíst a zorientovat. Ale potom už mě to bavilo a zajímalo by mě pokračování.

17.09.2020 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Zajímavý příběh ale děj se děsně vleče. Je to prostě taková pomalejší rozvláčnější detektivka bez nějakých dramat. O čemž taky vypovídá fakt, že jsem ji četla skoro 14 dní.

18.08.2020 3 z 5

Duše Henryho Quantuma Duše Henryho Quantuma Pepper Harding

Opravdu nudná a nezajímavá kniha. Taky jsem nemohla pochopit, že tohle mohl vůbec někdo vydat.

31.07.2020 odpad!

Má čtvrtá žena Alžběta Má čtvrtá žena Alžběta Vladimír Přibský (p)

Nejdřív se mi kniha zdála trochu nereálná, to jak spolu postavy mluvily, jak se chovaly, jak se oslovovaly. Docela mi to tam vadilo a až potom jsem zjistila, že to vlastně byl záměr. Že nám tímto způsobem chtěl autor postavy přiblížit. Bylo to zajímavé ale mám raději klasické historické romány.

24.06.2020 3 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Zajímavý námět ale děj byl trochu zdlouhavý, táhlo se to. Konec byl překvapivý.

17.06.2020 4 z 5

Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Viktor Černoch

Zajímavá kniha, i když občas trochu těžší a složitější na pochopení.

31.05.2020 3 z 5

Návrat za úplňku Návrat za úplňku Fan Vavřincová (p)

Krásné milé nenáročné počteníčko na jeden den.

17.05.2020 5 z 5

Záhady Strážce duší Záhady Strážce duší Arnošt Vašíček

Krásně tajemné čtení, ze kterého až mrazí.

13.05.2020 4 z 5

Čarodějnice a vévoda Čarodějnice a vévoda Brigitte Riebe

Mám ráda historické romány a tato kniha má zajímavý námět a nečekaný konec. Ráda bych si přečetla i další knihy od paní autorky.

20.04.2020 3 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Knížka má dobrý námět ale je celá taková zjednodušená, nedotažená. Chtělo by to víc propracovat. I když to neskončilo tak, jak jsem očekávala, takže alespoň v něčem mě knížka překvapila.

06.04.2020 2 z 5