emilieselden Online emilieselden komentáře u knih

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Opravdu děsivé. Naskakovala mi husí kůže. Všechny povídky byly dobré. Nejvíce se mi líbily Popínavé růže, Bědující dívka, Prádelník a Světla mrtvých hvězd.

18.07.2022 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Klasická průměrná anglická detektivka plná detektive šéfinspektore apod. Policejní tým je lepší si představovat normálně. Příběh jako takový není špatný i když extrémně nechutný a surový. Ale tak katastrofální překlad jsem ještě neviděla. Některá slova ani věty prostě nedávají smysl. Ale přelouskat se to dá. Po prvotním šoku.

15.06.2022 3 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Silný příběh. Jen bych ocenila ještě více informací o tom, jak fungovaly ústavy v té době a klidně i ty drsnější praktiky. Vracení se do minulosti bylo příliš zdlouhavé a zpomalovalo příběh. Hlavní hrdinka byla neuvěřitelně naivní. Ale za přečtení stojí.

31.05.2022 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Kniha je určitě napsaná čtivě ale mě trochu zklamala. Atmosféra je vykreslená pěkně, máte mírně nepříjemný pocit. Ale chybí tomu pořádné vyvrcholení. Když mi zbývalo 20 stran do konce, tak jsem si říkala, že teď už to musí přijít, ale bohužel ne.

21.04.2022 3 z 5

Brána času Brána času Cecilia Randall

Kniha je určitě spíše pro mladší čtenáře. Kdybych ji četla tak před 5 - 7 lety, tak bych z ní byla unešená. Ale i tak mě bavila, zvláště první polovina, potom to bylo trochu pomalejší. Ale nevylučuji, že se k ní třeba ještě někdy vrátit. Příběh je to pěkný. Některé scény velmi silné a napínavé.

06.04.2022 4 z 5

Zázračné stromy Zázračné stromy Olavi Huikari

Knížka je určitě zajímavá ale jako laikovi mi toho moc neřekne. Příliš odborná.

31.03.2022 3 z 5

Převratné události v českých dějinách Převratné události v českých dějinách Jan Bauer

Čteno podruhé. Někdy neuškodí si některé věci připomenout.

17.03.2022 3 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Zajímavý krimipříběh. Použití humoru bylo zvláštní, netypické. Ale mě se líbilo a opravdu jsem se někdy zasmála, jen se to potom podle mě nedá označit jako temné, protože temnotu, hrůzu nebo děs jsem vůbec necítila.

20.02.2022 3 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Knížka mě bavila. Zvlášť začátek se slibně rozjížděl ale pak to nějak ustrnulo a nic extra se nedělo. Konec naznačil, že pokračování by mohlo být slušné a stálo by za to.

05.02.2022 4 z 5

Lada a Vesna Lada a Vesna Jitka Mádrová

Jedna z mých oblíbených knih s krásnými ilustracemi.

30.01.2022 4 z 5

Za války, 1917: Cesta bez konce Za války, 1917: Cesta bez konce Cynthia Harrod-Eagles

Četla jsem bohužel bez návaznosti předchozích dílů ale i tak mě to bavilo. Takové oddechové čtení.

28.12.2021 3 z 5

Oddychovka. Něco na způsob Patrika Hartla, i když od něj jsem četla zatím jen Nejlepší víkend a upřímně se do dalších ani nehrnu. Ale tohle bylo o chlup lepší.

14.12.2021 3 z 5

Tajemství měsíční jeskyně a jiné záhadné úkazy Tajemství měsíční jeskyně a jiné záhadné úkazy Robert K. Lesniakiewicz

Zajímavá kniha ale přišlo mi, že se to od poloviny docela opakovalo.

30.11.2021 3 z 5

Tajné lásky českých králů a královen Tajné lásky českých králů a královen Jan Bauer

Pro milovníky historie, kteří se rádi dozví něco nového co se v dějepise neučí, je to rozhodně zajímavé čtení. Ráda si přečtu i další knihy tohoto autora.

11.10.2021 4 z 5

Feng šuej - Lexikon od A do Z Feng šuej - Lexikon od A do Z Christine M. Bradler

Četla jsem spíše ze zajímavosti.

28.09.2021 3 z 5

Deník všímavosti Deník všímavosti Corinne Sweet

Člověk si uvědomí, že by měl být vděčný za to, co má.

08.09.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Nevím, jestli jsem zrovna měla čtecí krizi ale nějak jsem se nemohla začíst. Jako odpočinková četba to nebylo špatné ale asi nejsem cílovka.

07.09.2021 3 z 5

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Nic extra. Ani jako odpočinkové čtení mě to moc nebavilo. Sestry se mi pletly. Pořád jsem nevěděla, která je která. Jen posledních 50 stránek se něco dělo. Jinak nuda.

13.08.2021 2 z 5

Václav IV.    Sám sobě nepřítelem Václav IV. Sám sobě nepřítelem Jaroslava Černá

Knize jsem se v knihovně dlouho vyhýbala, protože
Václava IV., jako panovníka, nemám zrovna v oblibě.
Ale dala jsem mu šanci, říkala, jsem si, že třeba změním názor. A opravdu se tak stalo. Už se na něj nebudu dívat jako dřív. Jen jsem nečekala, že to bude vyprávěné z pohledu Johany Bavorské. Uvítala bych i Václavův pohled, ale i pokračování by bylo dobré. Pěkné čtení.

30.07.2021 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Pro mě docela zklamání. Skoro žádné napětí, spád, což by člověk od takové knihy asi čekal. Postavy nepříliš sympatické, ploché. Zvláště jedna apatická mě dost štvala. Závěr také nic. Klidně mohla být o 200 stránek kratší. Prostě dost nuda.

03.05.2021 2 z 5