emilieselden Online emilieselden komentáře u knih

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Nebylo to špatné, ale čekala jsem pořádné, drsné postapo. Více napětí, akce, přežívání. Tohle byla spíš jenom taková nuda v horách v zimě.

06.11.2023 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha se zaobírá velmi těžkým ale důležitým tématem. A přesně tak na mě kniha působila - těžce, vážně. Hlavně ze začátku taky trochu nerealisticky. 3,5*

30.09.2023 3 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Obálka trochu přeháněla. Až tak děsivé to nebylo. Nejvíce se mi líbily povídky: Věžák, Konec plavby a Prchavé Blues. Hodně mě tady překvapilo zlo v lidech. U povídky Motýlí ostrov jsem se dost nasmála, ale bohužel mi přišla nedotažená.

25.09.2023 3 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Průměrné fantasy. Dobře se čte ale zrovna nadšená jsem z toho nebyla.

22.09.2023 3 z 5

Faraonovo tajemství Faraonovo tajemství Clive Cussler

Tohle je něco jako Indiana Jones v knižní podobě. Dobrodružství, napětí, poušť a záchrana světa. Ústřední dvojka, Joe a Kurt jsou prostě ti správní týpci s perfektními hláškami. Rozhodně bych se nebránila dalším dílům z této série.

05.09.2023 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Opět druhá sv. válka, tentokrát ovšem z pohledu nevěstinců v koncentračních táborech a jejich fungování. Navíc zde máme ještě linku ze 70. let v Buenos Aires. Je to velmi silná a čtivá kniha, která dá člověku zase jiný pohled na tuto problematiku.

31.08.2023 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Šla jsem to toho s tím, že jdu číst fantasy a ono je to spíš sci-fi. Líbí se mi, jak je zde vykreslený svět v budoucnosti - vesmírné lodě, život ve vesmíru apod. Samotný příběh také nebyl špatný. 3,5*

25.08.2023 3 z 5

Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Lucy Adlington

Po faktografické stránce je to velmi kvalitně zpracovaná kniha. Čtenáře ale také dojme pohled na osobní příběhy švadlen. 3,5*

14.08.2023 3 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Čtivě napsaná kniha. Každý příběh vás pohltí. Nejvíce mě zaujaly případy Susan Smithové, Brendy Spencerové, záhada Hinterkaifeck a záhada Bobbyho Dunbara. 3,5*

31.07.2023 3 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Další kniha o holokaustu. Určitě kvalitně zpracovaná ale nezanechala ve mě tak silný dojem jako jiné knihy na toto téma - viz např. Mengeleho děvče nebo Houslistka z Osvětimi.

30.06.2023 3 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Nevím, kde jsem na tuhle knihu přišla, ale očividně to nebyl nejlepší nápad. Pro mě to byl omyl.

25.06.2023 3 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Dobrodružná romantická pohádka pro mladé dámy.
Před cca 10 lety by se mi asi líbila víc.

14.05.2023 3 z 5

Impérium času Impérium času Daniel Godfrey

Být vhozená do druhého dílu bez znalosti souvislostí prvního dílu je prostě na nic. Co k tomu víc dodat.

19.04.2023 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Rozporuplná kniha. Úplně nevím, co si mám o ní myslet. Každopádně z průměru příliš nevybočuje.

15.04.2023 3 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Zajímavá a velmi čtivá kniha. Bohužel o Anně Frankové se ale téměř nic nedozvíme. Příběh vypráví Gerard, který v té době pracoval jako správce admin. budovy v Amsterdamu a aktivně se podílel na odboji. 3,5*

30.03.2023 3 z 5

Introvertův rok Introvertův rok Michaela Chung

Ideální kniha pro introverty. Některé věci se trochu opakovaly, ale ve spoustě z nich jsem se viděla. Za nějaký čas si ji ráda zopakuji.

31.12.2022 3 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Ledový dech jsem četla asi před 2 lety, takže jsem si některé věci a postavy hůř dávala do souvislostí, což je škoda. Ale příběh je bavil, jako vždy. Je to svět sám pro sebe, ve kterém v době čtení žijete. Já dokonce i po dočtení. Jenom mi připadá, že některé události jsou v knize popisovány velmi zeširoka až zdlouhavě, aby na posledních 40 stránkách udělala autorka obrovské množství zvratů s otevřeným koncem. Chápu, že potřebuje nalákat na další díl, ale přijde mi to zbytečné. 3,5*

24.12.2022 3 z 5

Rybář Rybář John Langan

Kniha je rozdělená do tří částí. První nám představuje hlavní hrdiny, v druhé se odvíjí příběh z minulosti a ve třetí současnost. Minulost se mi líbila nejvíce a kdyby celá kniha byla jen o ní, tak by nebylo co vytknout. První část byla příliš zdlouhavá, třetí ušla ale úplný závěr byl zklamáním. Ale i tak dávám 3,5*.

10.10.2022 3 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Bohužel absolutní ztráta času. Vůbec mě to nebavilo. Téměř bez děje, je to jenom nudná romance. Ještě ke všemu napsaná jako žákem ZŠ.

04.10.2022 2 z 5

Čekání na prsten Čekání na prsten Jennifer Hayward

Kdybych citovala Harlequina tak,: ,,K prázdninám se to hodí!''. Měla jsem pocit, jako kdyby mi před očima běžela telenovela. Je to literatura, kterou běžně nečtu a asi do ní ani příliš zabředávat nebudu. Vše je velmi uspěchané a jednoznačně to směřuje pouze k jedinému cíli. Povrchní, plytké, klouže to po povrchu, možná snad i brakové. Prostředí byznysmenů, které mě nijak neláká, tomu také příliš nepomohlo.

01.08.2022 3 z 5