Emik87 Emik87 komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy a hned je z toho další oblíbená detektivní série. Je pravda, že není psaná úplně klasicky, ale vůbec to nevadí. Napětí, romantika, dobrá zápletka, sympatický detektiv. Prostě všechno, co je potřeba pro dobré počtení.

14.02.2024 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Můj nejoblíbenější příběh od autorky. Takové pohlazení po duši. :)

13.02.2024 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Tenhle příběh je opravdu výborný. Že jsem neodhalila vraha, tak to jsem celkem zvyklá, takže nevadí. Četlo se výborně.

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tentokrát už žádná Evropa, ale nádherné Beskydy. Užila jsem si atmosféru a vztahy na vesnici. Mě prostě Bergman baví.

17.02.2024 5 z 5

Knihy psané formou rozhovorů mám moc ráda a tato je opravdu kvalitní. Nechybí vhled do neobvyklé profese, nějaké ty "zákulisní" informace, vzpomínky a smysl pro humor.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tenhle typ případů, kdy se musí opravdu hodně do minulosti mě moc nebere. Tady to kupodivu nevadilo. Příběh je napsaný tak dobře, že se prostě musí dočíst.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tuhle knížku pro děti miluju i v dospělosti. Naprostá klasika, která se dobře čte, je milá a rozhodně jí doporučuju.

15.02.2024 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Z povinné četby na základní škole se vyklubala sympatie na celý život. Nádherný příběh o přátelství psaný v šílené životní situaci. Ráda si čtení zopakuju. :)

13.02.2024 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Já si prostě Bergmana užívám. Tady to sice chvíli trvalo, než se něco začalo dít, ale pak to stálo za to.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Tento skvost mi byl dlouho utajen. A to by byla škoda. Do ještě větších výšin pozvedá knížku audio nahrávka s Miroslavem Donutilem. Ten je jako pan Kaplan naprosto nepřekonatelný. Ale bez tohoto knižního základu by to nešlo.

16.02.2024 5 z 5

Knížka, která mě provázela dětstvím od doby, co jsem se naučila pořádně číst. Je prostě topová. Tahle Plevova je převyprávěná, ale nikdy mi to nevadilo. Za mě plný počet hvězd.

14.02.2024 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Opravdu hodně ponurá básnická sbírka. Ale dá se najít i pár kapek naděje a lásky. Určitě doporučuju přečíst.

24.02.2024 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nejsem milovníkem poezie, ale Máj je čestná výjimka. Dílo je to jedinečné, psané vznešeným jazykem a také nesmrtelné, protože je aktuální v každé době.

24.02.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Miluju kávu, takže jsem si to užila :)

21.02.2024 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Opravdu skvěle vymyšlená zápletka. Rozhodně jedna z nejlepších Agathiných. Poirot má proti sobě opravdu dobře vymyšlený plán a pachatele, který se nezastaví před ničím. Čtete se zatajeným dechem.

19.02.2024 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězd. Tak dobře napsanou knihu člověk hned tak nenajde. I když téma je naprosto hnusné, odporné, cynické...asi se nedá najít dostatečně hrozné slovo.

18.02.2024 5 z 5

V knižní podobě je podle mě tento díl nejlepší. Když jsem ho dostala k Vánocům, nemohla jsem se od něj odloučit, takže jsem četla i na rodinném setkání. Nejlepší jsou vzpomínky a hodiny s Křiklanem.

18.02.2024 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Trochu jsem se obávala, jak se bude Josefovi dařit v Holandsku, ale obstál báječně. A příběh taky.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Můj milovaný příběh s psím hrdinou. Moje dětství. :)

13.02.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Budu zřejmě patřit k menšině, ale Malému princi jsem nikdy nepřišla "na chuť". Počtvrté jsem si ji přečetla v rámci Čtenářské výzvy a zřejmě to bylo i čtení opravdu poslední.

12.02.2024 3 z 5