embi embi komentáře u knih

Tedy tolik hrůz naložit tak malému člověku. Nejsem fanouškem dětských hrdinů, ale téhle dívence jsem držela palce a obdivovala ji za neskutečnou rozvahu i odvahu. Konec byl trochu kvapný, ale není se čemu divit, to se nedalo už dlouho vydržet.

29.08.2017 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Těšila jsem na každou stránku, kterou jsem otáčela, abych se se Štěpkou loučila s pocitem, že to přeci ještě nemůže být konec.... Dostala se mi pod kůži velmi snadno, stejně jako ostatní postavy. Vykreslení doby, vztahů, zvyků a především osob je vynikající. Bavily mě i občasné vstupy vědoucího vypravěče.
Film jsem kdysi alespoň jednou s neochotou možná viděla a určitě zkusím znovu. Věřím, že tentokrát pana Čepka ocením víc.
Nemůžu se dočkat dalšího Havlíčka!

25.08.2017 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Tohle jsem oplakala.... Kde jsou extra hvězdičky...?

17.08.2017 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Krásně ujetý jazykový diamant! Pasáže o jídle jsem hltala skoro fyzicky, nad scénami nejen z hampejzu se jeden pěkně začervená. Komisař Durman je sympaťák navzdory i právě pro svou svébytnost:) Jen ten konec už nějak pokulhával.

15.08.2017 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Skláním se před překladem, který je velmi čtivý. První dvě části protekly před očima jako voda, třetí část byla o kus náročnější, ale všechny stojí za to. Jsou napěchované nikdy neprojevenými emocemi, skrývanými myšlenkami a touhami. Chvílemi dost drsný vhled do vzdálené kultury, ke konci jsem měla úplně stažené hrdlo smutkem.

14.08.2017 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

... nedalo se přestat, musela jsem to dočíst. Hltala jsem každé slovo a ten konec.... Smutné, děsivé, ponuré a přesto krásné dílo.

07.08.2017 5 z 5

Smích ve tmě Smích ve tmě Vladimir Nabokov

Vzhledem k rozměrům knihy jsem si říkala, že nebude možné takový příběh plně rozvinout, ale žasla jsem. Četla jsem s úžasem, soucitem, vztekem, smutkem i zadostiučiněním. Závěrečná scéna v pokoji mě obklopila takovou depresí, že jsem jen chvíli tupě zírala a chroustala myšlenku, že tady dostalo dobro pěkně na frak.

25.07.2017 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Moje druhá kniha, kterou jsem od Kinga četla. Nejsem úplně hororový fanda a tohle mi naprosto sedlo. Nadaného žáka s parádním McKellenem jsem kdysi viděla, ale povídka je nesrovnatelně lepší. Stejně tak Shawsank (doporučuji mp3 verzi v podání skvostného Oldřicha Kaisera!), i když filmu se dá těžko něco vytknout:) Tělo mě bavilo moc a moc. Nabité emocemi, příběh nejen o dětském přátelství. Dýchací metoda se trochu vymykala, opředená tajemnem, slupla jsem ji naráz.

12.07.2017 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Mrazivé...

Po několika dalších dnech přidávám ještě bezútěšné. Nepamatuji si, kdy naposledy mi při čtení tak často naskakovalo PROČ???

25.06.2017 5 z 5

15 pátračů 15 pátračů Jan Zábrana

Skvělá antologie, každá povídka unikát. Našla jsem tu známé a osvědčené autory i inspiraci na další čtení. Škoda jen, že u některých povídek snad ani neproběhla korektura z hlediska dělení slov na koncích řádků...

21.06.2017 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Příjemná odpočinkovka na dvě odpoledne.

01.06.2017 5 z 5

Jako pes Jako pes Filip Topol

Tři literární skvosty!

08.11.2015

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Lepší než stovky gramatických učebnic! Nosím ji na hodiny angličtiny jako nadstavbový doplněk povinných školních učebnic, doporučuji vřele!

28.09.2015 5 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Znala jsem pohádkovou tvorbu a toto byly moje první povídky. Hned budu shánět další a začnu strýčkem Oswaldem! Vybroušené pointy, u kterých jsem propukala v salvy smíchu (Velká rošáda) i mě lehce mrazilo (Vyvrcholení). Přispěl tomu i kvalitní překlad!

13.07.2015 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Jedním dechem...

23.03.2015 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Pohodová odpočinkovka.

15.01.2015 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Přečetla jsem jedním dechem.

17.11.2014 5 z 5

Za volantem s Karlem Čapkem Za volantem s Karlem Čapkem Zdeněk Vacek

Přečetla jsem pouze první část, která pojednává převážně o Čapkovi a jeho době. Je prokládána jeho fejetony a úryvky z dopisů. Druhou část jsem prolistovala, příliš mne nezaujala.

14.11.2014 3 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

K tištěné podobě jsem se dostala přes namluvenou verzi, při které bylo snazší chápat všeliké prohřešky proti duchu jazyka, a tedy jsem se bavila víc. Čtení je komplikovanější, ale smekám před jazykovou nápaditostí pana Eisnera.

19.10.2014 3 z 5