Emberas Emberas komentáře u knih

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Velmi pěkná historická detektivka. Psáno velice poutavě a oceňuji i popisy středověkého prostředí.

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Napínavý příběh útěku psychicky nemocného vraždícího pacienta z detenčního zařízení. Děj je strhující a nutí vás číst knihu jedním dechem.

Misery Misery Stephen King

Jeden z nejlepších románů tohoto mistra moderního hororu.

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Zbyněk Dach

Knihy mého dětství. Velice mě bavila forma, kterou jsou tyto knížky psané. Pamatuji se na vzrušení, které mě provázelo při řešení úkolů a při putování knihou ze stránky na stránku. :-)

01.05.2021 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Další vynikající práce od tohoto autora. Titulní povídku jsem četl ještě v dětství a dost jsem se tenkrát bál :-)

01.05.2021 5 z 5

Nádherné povídky tohoto mistra a zakladatele hororu.

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Velice nadčasové dílo, které vás uchvátí svým napínavým a barvitým dějem, ale zároveň vás nutí k zamyšlení a k hledání odpovědí na základní filozofické otázky. Vřele doporučuji!!!

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Krásná detektivka se skvělým nápadem, kdy tajemný vrah v uzavřené společnosti postupně zabíjí jednoho po druhém. Pro milovníky tohoto žánru opravdová lahůdka.

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Elektřina jako vražedný nástroj? Proč ne. Skvělé, napínavé a vzrušující jako většina Deaverových knih.

01.05.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná a nadčasová knížka. Doporučuji!!!

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tato Bryndzova kniha mě tolik neoslovila, přišla mi trochu vařená z vody. I tak mi ale spisovatelův styl sedí, a proto dávám lehce nadprůměrné hodnocení.

01.05.2021 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velmi dobře napsaný thriller. Robert Bryndza se zařadil mezi mistry svého oboru a jeho knihy patří k tomu nejlepšímu, co se dá v daném žánru přečíst.

01.05.2021 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Zaklínač patří k mým oblíbeným dílům. Bouřková sezóna mne sice neoslovila tak, jako předchozí díly, i tak ale hodnotím plným počtem hvězdiček.

01.05.2021 5 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Krásný příběh, který ani v současné době neztratil nic ze své poutavosti.

Temnější než noc Temnější než noc Michael Connelly

Napínavý thriller se všemi nezbytnými atributy tohoto žánru. Michel Connelly rozhodně psát umí.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová versus mimořádně inteligentní protivník. Napínavé a dobře napsané, jako ostatně všechny knihy tohoto spisovatele.

01.05.2021

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Základní kameny hororu!

08.12.2020 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Výborný thriller! Dnes již notoricky známý klasický příběh u jehož čtení se stále tají dech.

08.12.2020 5 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Skvělý thriller českého autora na světové úrovni! Příběh je promyšlený, napínavý a strhující od začátku až do konce. Dialogy jednotlivých skvěle vyprofilovaných postav jsou chytře a velice zábavně napsané. Dynamický děj společně s vrahovými vzpomínkami a jeho sofistikovanými a velice autentickými úvahami poskytuje čtenářům silný prožitek, který nutí knihu přečíst jedním dechem. Všem vřele doporučuji a těším se na další autorovu tvorbu!

27.07.2020 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Velice nadčasové a inspirativní dílo.

06.05.2020 5 z 5