EmanuelBremi EmanuelBremi komentáře u knih

Fantom Fantom Martin Fajkus

Máme své vlastní lovce. To je pocta. Knihu jsem si užil. Kvalita je kolísavá, ale jde spíše o očekávání. Tohle není USA. V Česku se to holt válí jinak a je to poznat i na příbězích. Přesto je to kvalitní odpočinková četba, která pobaví.
Kniha vyšla skvěle v době, kdy v ČR vyšel překlad pro hru Příšera týdne, která přímo vybízí, aby si člověk zahrál na lovce monster.

08.09.2023

Ochránce Ochránce Larry Correia

Přečteno za jeden den a vlastně to bylo nezajímavě zajímavé. Knížka je dobrá, pěkně svižná a téma té sítě monster je skvělé. Ale. Mám pocit, že to všechno bylo takové povrchové, šup sem, šup tam. Akce střídá akci, o následcích se mluví, ale moc se reálně neřeší. Chápu, že Julie byla ve stresu, ale profesionálku si představuji trochu jinak. Dalo se z toho vytřískat daleko více. + Za drobné mrknutí na strýčka Chada a jeho meč.

10.05.2023

Spasitel Spasitel Andy Weir

Výborná kniha. Většinu času jsem měl pocit, že je to takový vesmírný Robinson Crusoe.
Nedokážu posoudit reálnou vědu v knize uvedenou, ale všechno mi znělo uvěřitelně. Prostředí, atmosféra i příběh fungují výborně.

30.10.2022 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Jedinečná kniha. Těžká a dlouhá, ale hluboká, poučná a poutavá. Doporučil bych ji všem příznivcům Japonska a místní kultury. Není to akční čtení, ale myšlenky a dialogy dokáží plně zaujmout. Filosofie není do čtenáře cpána na sílu a střet křesťanských a samurajských hodnot není nijak přikrášlen ani z jedné strany.

11.08.2022 5 z 5

Moderní didaktika Moderní didaktika Robert Čapek

Kniha se skvělým potenciálem. Běžnou hodinu to asi nespasí, ale projektové dny, vypisování různých šablon, bakalářské a diplomové práce to obohatí značně.
Prolistovat by to měl každý pedagog.

17.03.2022 4 z 5

Batman / Fortnite: Bod nula (souborné vydání) Batman / Fortnite: Bod nula (souborné vydání) Christos N. Gage

Vůbec jsem nepochopil oč v celém ději jde. Konec je otevřený a celkově je to spíše takový pelmel nápadů bez hlavy a paty. Tohle mě nechytilo.

15.01.2022 1 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Je hrozně těžké knihu hodnotit. Kvalitou je to skvělá kniha, ale to doceníte až tak během druhého či dalšího čtení. Jako úvod do nové série je to peklo. Já Zahrady přečetl již potřetí a pořád tam nacházím nové věci. Osobně doporučuji přečíst 4 první knihy a poté se vrátit znovu na start. Dostanete totiž naprosto nový zážitek.

Číst Zahrady poprvé:
Čtení Zahrad je náročné, zmatené, místy nudné a celkově mozku nepříjemné. Jako první kniha série je na první čtení příšerná, nevhodně napsaná a odstrašující. Tady bych dal maximálně 2 hvězdy.
NEVZDÁVEJTE SE a čtete další knihy!

Na druhé a další čtení je lepší a lepší. Stále ji považuji za nevhodně napsanou, ale nelze ji upřít genialita. Pozorný a Malazu znalý čtenář v ní objeví moře informací, které poprvé nebyl schopen zařadit. Tady bych již dal 4 možná i 5 hvězd. Kniha vyvolává silné emoce a řadu teorií, které prostě budete chtít s někým sdílet.

Navíc Zahrady jsou jen prvním krokem k dalším knihám, které jsou dle mého ještě řádově lepší než kniha první. Vydržte tedy to první těžší čtení, dělejte si poznámky, hledejte na internetu, ale hlavně to nevzdejte! Odměnou vám bude jedna z nejlepších knižních sériích všech dob.

13.12.2021 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Proč ne.
Není to veledílo, ale je to zábavné, má to spád a přetéká to snahou o drsňáctví. Pokud máte rádi Kotletu tak potěší. Pokud chcete někomu doporučit první knihu od něj, ale nechcete, aby vás označili za zvrhlíka, tak tahle kniha je vhodná. Sex tu je, ale řekl bych, že v přiměřené míře a kvalita odpovídá typickému Kotletovi.

Já knihu v audio podobě prolétl za 4 dny a zklamaný nejsem. 4/5 v rámci žánru.

06.08.2021 4 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Některé knihy zrají jako víno, jiné nikoliv. Tato mám pocit nezraje příliš dobře. Je to příjemný oddych na jedno dvě odpoledne, ale nebral bych to jako "seriózní" knihu, do které se chci ponořit.

28.06.2021 3 z 5

Korzárská čtverylka Korzárská čtverylka Michael Bronec

Výborné.
Knihy možná nejsou pro každého, ale postupně přibývá akce, což snad ocení i běžný čtenář. Rozhovory jsou psány bravurně. Příběh není zbytečně komplikovaný, přesto jsou všechny tři hlavní linie zajímavé. Bavily mě všechny tři díly a toužebně očekávám další. Byla by věčná škoda sérii nedokončit.

21.06.2021 5 z 5

Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Sam J. Lundwall

Začátek byl poměrně úmorný a nejednou jsem chtěl knihu odložit. Hlavní postavy jsou žalostně nesympatické. Naštěstí se střed rozjel a já si některé absurdní kapitoly opravdu užil. Konec však byl opět lehkým zklamáním. Přišel mi uspěchaný.
Nekonečné točení několika postav mi nevadilo, ale chápu, že někdo to může považovat za mínus knihy.
Kniha celkově má skvělý nápad, ale provedení trochu klopýtá (viděl bych to jako epizodu Rick and Morty). Pořád ji ale doporučuji ke čtení.

10.05.2021

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Nepříliš složité přesto nápadité a překvapující. Postavy jsou napsané dobře, příběh má slušný spád a popisy jsou výstižné, ale ne zdlouhavé. Při čtení mě bavila každá stránka. Takhle mě naposledy překvapil Tetovaný. 5/5

Dodatek: Je hřích, že jsou venku dvě další pokračování, ale překlad do češtiny je v nedohlednu.

25.03.2021 5 z 5

Krásná čarodějka Krásná čarodějka Vladimír Neff

Série mě celá překvapivě moc bavila, ale tento poslední díl musím hodnotit o stupínek níže. Kniha byla někdy natahovaná a rozvláčná i na poměry Vladimíra Neffa. Například: Chápu význam specifik Valdštejnova podpisu, ale ač to byl popis bravurní, tak mi přišel bolestně zdlouhavý.
Často mám problém s konci, ale tento mě vzhledem k rozvláčnosti knihy zklamal.
4 z 5 hvězd a za pár let se k sérii moc rád vrátím.

08.03.2021 4 z 5

Světci Světci John Ringo

Krátce: Knížka je skvělá, zaslouží si plný počet a dostat od Vás šanci.

Delší: Celá série je parádní a Světci se drží nejméně stejně dobře. Knížka opět ukazuje i nové stránky ze života \"normálního\" lovce. Sem tam probleskne nějaký temnější aspekt, ale na čtenáře nijak netlačí, takže se dá číst opravdu jen pro pobavení. Hlášky, akce a dokonce i výzkum baví. Navíc knížka opět odkrývá i dění z hlavní série, takže se vyplatí si ji přečíst i těm, kdo Chada zase tak moc nemusí.
Jako další plus musí zmínit opravdu znamenitou práci Jiříka, který této sérii dal další rozměr pro české fanoušky. Kdo nezná, hledejte a snad najdete.
Konec je možná o kapku silnější než by musel být, ale tohle je už srdcová záležitost a důstojný epilog si to zaslouží. Snad se jednou dočkáme pokračování v hlavní či jiné sérii z tohoto světa.

02.02.2020 5 z 5

Čestná stráž Čestná stráž Dan Abnett

Knížka dobrá, ale vyzněla nějak do ztracena. Na konci chybí alespoň jedna kapitola jako doslov. Na začátku další knihy jsem pak byl poměrně zmatený. Jinak je to knížka dobrá jako všechny ostatní.

25.01.2020 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Pokud si člověk přečte jen Metro 2033, o nic nepřijde a nezkazí si chuť.
2034 je kniha plná potenciálu, ale bohužel působí, jako by ji napsal někdo jiný, kdo jen původní dílo četl. Jako by tato kniha byla prvotina, kde se autor teprve hledal. Nemá kvalitu navazujícího díla. Celý příběh je těžkopádný a změny oproti první knize se mi zdají nedotažené. Postavy jsou občas šíleně otravné, hlavně Sasha a "romantické" pasáže se dají přelouskat jen obtížně.
Přitom kniha opět obsahuje několik skvělých úvah a chvílemi má tu pravou tíživou atmosféru metra. Jen už tam je těchto světlých momentů poskrovnu. Není to ničím výjimečná kniha, ale není ani odsouzení hodná. Pro fanouška série asi snesitelné zlo a pro běžné čtenáře vstup na vlastní nebezpečí.

10.01.2020 2 z 5

Nekropole Nekropole Dan Abnett

Tohle byla paráda. Z úvodní trojice knih je tahle nejlepší. Postavy i prostředí úlu to vše je popsáno velmi zajímavě a příběh války člověka rychle vtáhne. Mnoho nových i starých jmen mi nevadilo, takže problém orientovat se v postavách jsem měl jen ojediněle.

„Jsem komisař Impéria. Povzbudím slabé, pomohu nejistým, povedu ztracené. Budu vším pro ty, kdo mě potřebují. Ale neschopné, zbabělé a zrádné ztrestám bez váhání.“

23.12.2019 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Příjemné odpolední čtení. Dle anotace jsem čekal jako hlavní postavu kocoura, ale ani člověk mi vůbec nevadil. Příběh mě zaujal a delší popisné pasáže mi nevadily. Člověk by se mohl hádat, zda cestování časem funguje tak nebo jinak, ale to mi nevadilo. Autor měl svou vizi.
5 z 5 hvězd za příjemnou jednohubku.

08.07.2019 5 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Oproti filmům je to opravdu inteligentní kniha. 60 let od vydání a přesto bych ji klidně zařadil jako něco nedávno vyšlého s trochou alternativní historie.
Akce i výcvik jsou popsány zajímavě, což potěší fandy filmů. Navíc kniha obsahuje slušnou dávku filosofie, která ale není do člověka násilně cpána.
Když se však kniha rozjede a člověka vtáhne do děje, tak je najednou konec. Ten přišel z čistajasna a kniha působí, jako by jí někdo půlku ztratil. Škoda. Nebýt lehkého zklamání kvůli konci, tak si zaslouží i 5 hvězd.

06.07.2019 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Kniha mimo můj styl. Svět i postavy působí zajímavě, ale máme příliš málo informací o praktickém fungování a zákonitostech. Prví polovina mi přišla docela nudná, právě kvůli tahu příběhu bez nějakého hlubšího podkladu. Zápletka pak příliš nepřekvapila ani neurazila. Konec pak trochu ano. Tohle klišé si mohl autor odpustit.
Kniha má zajímavý potenciál a dokázal bych se do větší série i zamilovat, ale takhle jako jedno kus se z toho dostat i něco lepšího. Méně je někdy více a tady toho bylo příliš moc. Dal bych 2,5 hvězdy, ale to bohužel nejde, takže dávám 3.

30.06.2019 3 z 5