Elulilinka1 Elulilinka1 komentáře u knih

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Zase ten otevřený konec. Chjo chjo. Jinak se mi knížka líbila :)

15.04.2021 5 z 5

Po stopách Karla IV. Po stopách Karla IV. Lenka Pecharová

Jsem moc ráda za obohacení, které mi tato knížka nabídla. Děkuji autorce za to, kolik do svého díla vložila trpělivosti, času, citu atd. Je to poznat.❤️

12.04.2021 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Jeee další díl opět nezklamal. Sice jsem si zezačátku myslela, že tentokrát to asi nebude nic extra, ale naštěstí jsem se mýlila a opět jsem velmi nadšená a natěšená na další díl. Bohužel ho nemám po ruce :(((

10.04.2021 5 z 5

Tajemství muzea Tajemství muzea Henry Chancellor

Sice trochu zdlouhavé, ale přesto pěkné čtení :D

10.04.2021 3 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Krásná kniha, pořád si pamatuju, jak mi před třemi lety učarovala...

10.04.2021 5 z 5

Plížením vpřed Plížením vpřed Rupert Fawcett

Jako majitelka tří koček jsem knihu pojala jako jakési uklidnění, že to není na denním pořádku jenom u nás. Všechny kresbičky jsou moc povedené, vtipné, výstižné, propracované. Proto nemohu dát nic jiného než 5⭐.
Pro kočkomily ideál
(pruhovaná obálka, takže kdo neví, můžete přidat do čtenářské výzvy ;D)

Dívka, 15, milá, ale praštěná Dívka, 15, milá, ale praštěná Sue Limb

Za mě teda žádná sláva. Slabší kniha, nebo jsem z toho vyrostla. Do čtení jsem se místy musela nutit, za hlavní postavy jsem se cítila trapně... Dvě ⭐ za mě adekvátní hodnocení. Do dalších dílů se už nepustím.

09.04.2021 2 z 5

Motýlí klub Motýlí klub Jacqueline Wilson

Trochu jednodušší, ale i tak jsem si čtení užila a nemusela se do děj nutit.

09.04.2021 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce mi otevřela nový svět. Bylo to úžasný, hltala jsem ji tak, že jsem se občas bála, že mi zaskočí :DD.

Babička Babička Božena Němcová

Pamatuji se, že když jsem tuhle knihu četla, u některých pasáží jsem se musela vyloženě přemlouvat. Doteď nechápu proč. Zpětně knihu hodnotím jako velmi podařenou a klaním se umění paní Boženy Němcové.

09.04.2021 4 z 5

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Ano, ano, ano! Autorka opět nezklamala a jako velký milovním historie a dějin českých zemí můžu jen doporučit.

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy James R. Hannibal

Jen 72%? To jako vážně? Za mě teda rozhodně 110%. Vřele doporučuji všem dobrodruhům!

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Ze všech lanczovek, které jsem přečetla, je tahle suverénně nejlepší.

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Až po přečtení Hovorů jsem začala vnímat všechny ty historické osobnosti jako opravdové lidi. Ne jen jako jména a data někde v sešitě či učebnici. Na tuto knihu rozhodně nezapomenu a určitě se k ní vrátím❤️
Se vší úctou a pokorou DĚKUJI✨

Lucky Luk II Lucky Luk II Lenka Lanczová

No...za mě Lucky Luk nic moc. Jako upřímnému člověku mi vadily neustálé intriky a lži. Jany mi bylo líto, ale tak stává se.

08.04.2021 2 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Hned po Zlodějce snů nejlepší lanczovka. Vřele doporučuji, nebudete se nudit.❤️

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Hezká knížka, dojemné a milé. Překvapila mě hlavně vynikající rovnováha co se týká spojení "dvou světů". Myslím si, že by mohla zaujmout a přivést ke čtení i čtenáře, co se nijak nezajímají o historii, konkrétně holokaust.
Mě určitě obohatila a přiměla mě do budoucna si vybírat už nějaká více historická díla.

30.09.2020 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Suverénně má nejlepší kniha roku 2020. Napsána dokonale. Téměř jsem se nemohla odtrhnout. Miluju retrospektivu. Dva příběhy dvou neobyčejných žen. Vřele doporučuju!

12.07.2020 5 z 5

Felix z nástupiště č. 1 Felix z nástupiště č. 1 Kate Moore

Naprosto úžasná, úžasná knížka. Úplně na mě dýchla atmosféra anglického nádraží. Knížka byla doslova nabitá různými historkami, nebude se nudit :)

11.07.2020 5 z 5

Strom přání Strom přání William Faulkner

Na rovinu...nevím, co si mám o této knížce myslet. Celou dobu jsem si říkala - "to je tak jednoduše napsáno, primitivní". Ale jakmile jsem knihu po dočtení odložila, řekla jsem si -"vždyť to má své kouzlo". A je to pravda. Ten, kdo v knize hledá víc než prostý děj, zápletku, si přijde na své. Rozhodně bych nedoporučovala čtenářům mladším než 10 let, ale kdo chce, může se do tohoto vskutku zajímavého díla pustit.

11.07.2020 3 z 5