Motýlí klub

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ačkoli je Tina trojče, liší se od svých dvou sester skoro ve všem – i v tom, že v ničem není tak dobrá jako Phil a Maddie. Ty se však naštěstí o Tinu starají a pomáhají jí. Když ovšem dostanou novou třídní učitelku, slečnu Veselou, jsou od sebe poprvé odděleny. Tina se zděsí, když ji třídní posadí vedle zlé a škodolibé Selmy. Potom je však paní učitelka požádá, aby jí na školním pozemku pomohly vytvořit motýlí zahradu. Tina zjistí, že své sestry nepotřebuje v jednom kuse – a že Selma je mnohem zajímavější, než se na první pohled zdá. JAKÉ TO JE BÝT TROJČETEM OD TINY 1. Být trojče je nejlepší! 2. Většinou to znamená vypadat stejně – ale já jsem mnohem menší než mé sestry Maddie a Phil. 3. Znamená to, že máte pořád někoho, kdo se o vás stará. Když kluci ve třídě hrají nebezpečné hry, Maddie a Phil mě chrání, aby mi nic neudělali. 4. Znamená to, že můžete poprosit o pomoc s úkoly. Maddie a Phil se učí dobře, ale já jsem ještě nikdy nedostala zlatou hvězdičku. 5. Znamená to, že ve třídě držíte spolu – pokud vás ovšem nerozdělí nějaká přísná učitelka! 6. Znamená to, že děláte všechno spolu. Teď mě ale naše třídní, slečna Veselá, požádala, abych jí pomohla vytvořit speciální zahradu na školním pozemku. Moje sestry pomáhat nesmějí – jen já a ta hrozná Selma, co všechny šikanuje... Příběh o přátelství, důvěře a o tom, jak je někdy těžké být sám sebou, z pera autorky bestsellerů pro děti a mládež Jacqueline Wilsonové je určen čtenářkám zhruba od sedmi do devíti let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269725/big_motyli-klub-Ozq-269725.jpg 3.871
Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Butterfly Club, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Motýlí klub

Štěpinambura
04. června

Moc krásný a jednoduchý příběh. Výborný nápad a prostě super - nemám žádné výhrady!

Elulilinka1
09.04.2021

Trochu jednodušší, ale i tak jsem si čtení užila a nemusela se do děj nutit.


EmaKnizkova
25.02.2021

Motýlí klub je zábavný!
Taky bych si chtěla udělat motýlí zahradu.

lily_maleckova
09.10.2020

Jako malá jsem knížky od paní Wilsonové opravdu milovala, proto se k nim vždy ráda vrátím ❤️ jsou tu ale knížky, které vyšly v době, kdy už jsem přešla na jiné knižní žánry, a já si je prostě nemůžu odpustit ❤️ bylo krásné se vrátit do autorčiných knih, tato se mi moc líbila a můžu doporučit všem malým slečnám!????

Knihomolka582
21.03.2019

Knížku jsem bohužel nedočetla, protože na mě byla moc dětská a nudná. Příběh byl moc krásný a měl co do sebe.

BookLoverJane
02.06.2018

(+ SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tahle knížka je doporučená čtenářům zhruba od sedmi do devíti let. Ehm, ani bych neřekla. Připadalo mi, že to klidně bylo OD sedmi let, ale třeba tak nějak do třinácti nebo dvanácti let. Protože hlavní postavy se nechovaly nějak přehnaně dětinsky, i když měly sedm let. Tina sice ze začátku často brečela, ale bylo to hlavně kvůli Selmy. Selma mě vlastně ze začátku strašně štvala, ale asi to doma nemá lehké. Sice za její chování nemůže ona, ale její rodiče, jenže si to nemusela vybíjet na ostatních (obzvlášť na Tině). Potom se však ukázalo, že Selma umí být hodná a chovat se hezky. Hodněkrát jsem měla pocit, že, ať už rodiče nebo paní učitelka Veselá, Tinu strašně upřednostňují a dovolí jí toho víc oproti ostatním. Sice to se svou nemocí neměla moc lehké, ale zase to nemuseli tolik přehánět. Maddie a Phil jsem si moc oblíbila, byly na svou sestru Tinu moc hodné a ve všem jí pomáhaly. Ani se spolu skoro nikdy nehádaly a měly spolu moc dobrý vztah, což jsem považovala za velké plus. Jejich máma to s tou starostlivostí někdy, podle mě, až moc přeháněla, třeba že nechtěla, aby říkaly slovo ,,hustý". Ale to je jenom taková maličkost. Moc se mi líbilo, že Jacqueline Wilsonová do tohoto příběhu zakomponovala i Ruby a Garnet, jež jsem si moc oblíbila v knížce Dvojčata v průšvihu. V knížkách od Jacqueline Wilsonové jsem nikdy nenašla žádnou chybu v textu, což je taky velké plus oproti jiným knížkám. Taky byl moc hezký doplněk knížky Tinin test, který mě bavil a taky zajímavosti o motýlech. Třeba jsem se dozvěděla, že nejmenší motýl měří jenom tři milimetry. No a úžasný recept na motýlí košíčky si určitě zkusím upéct. Super knížka!

Kačkaknihomol
20.03.2017

Trochu jednodušší kniha, ale přesto pěkná. Tina byla taková ustrašená hlavní hrdinka, ale nakonec to byla fajn holka. Co se týče Selmy, za vinu můžou určitě rodiče, protože ji odstrují a proto je na ostatní hnusná, jelikož má málo pozornosti. Kniha je spíš pro mladší čtenářky, což napovídá i obálka knížky.

bookwoman
06.09.2016

Tato kniha se mi líbí,znám ale i lepší knihy od Jacqueline Wilsonové.Nicméně příběh takový odpočinkový,ale ten konec(poslední kapitola) jak jeli do televize mi připadal podobný jako v knížce taky od Jacqueline Wilsonové ale Zlaté srdce Tracy Breakeové.Jinak fajn kniha,příběh měla pěkný,klidně by mohl být i reálný.

1