Ellkarka Ellkarka komentáře u knih

Simpsonovi - Hokus Pokus Brutalběs Simpsonovi - Hokus Pokus Brutalběs Matt Groening

Celkově knihu hodnotím pozitivně, sice mi nic nedala, ale i nic nevzala. No, možná těch pár hodin, co jsem ji četla. Smějící se.

18.10.2013 3 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Knížka je úžasná, napínavá, nepředvídatelná, nevím, jak bych ji popsala. Ano, chválím ji. Musím se, ale pozastavit nad tím, jak dlouho jsem ji četla. Dost dlouho i na mě a nebylo by to tím, že by jsem si odkládala to nejlepší donekonečna. Svojí nečekaností a překvapeními mi přišla chvílemi opravdu naivní. Nehledě na konec knihy. Kdo by to byl čekal? Kdo ví, sám si domyslí. Jednoduše mi přijde, že se do toho autorka moc zamotává a spolu s tím i čtenáře. Snažila se do toho dát až nemožné. A nebudem si nalhávat je to pořád obyčejná YA s milostným trojúhelníkem a proto si myslím, že té krve být tolik prolito nemuselo.

19.09.2013 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Oceňuji originalitu, ale něco mi tam asi stejně chybělo. I když všude narážím na velice kladné ohlasy o tom, jak si knihu zamilovali. Mě se líbila, ale přišlo mi to spíš jako rozepsání, nějaký úvod pro tuto sérii. Okamžiky, které měli, jak se říká, něco ve mě probudit, na mě úplně nezabírali. Sice si trošilinku protiřečím, ale v podstatě to mělo i něco do sebe.

04.08.2013 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdřív mě opojilo nadšení krásné obálky ke koupi. Pak jsem ji jen nedůvěřivě chytla a objevila v ní bichli, kterou se bojím začít číst. Po pár stránkách jsem se začala, ale smát. Knížka má v sobě něco kouzelného. Jen sebemenší větě vás dokáže rozesmát i rozbrečet.

12.07.2013 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Kniha mi přijde nenucená, jak z reálného života. Někdy donutí i k pousmání svou vtipností. Napíná nás až do úplného konce. Zkráceně: Milé čtení :)

09.07.2013 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha už není tolik zajímavá a poutavá, jak předešlé. V téhle už jen vrcholí boj rebelů a vzbouřenců. Kniha ve mě vyvolává spíš nostalgické vzpomínky na celou sérii. Celkové shrnutí: Mohla jste podat lepší výkon vojáku Katniss Everdeenová!

09.07.2013 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Kniha se mi začala líbit čím dál víc...
Začala jsem číst v obavách a postupně se probojovávala, až se mi to začalo líbit.
Co jsem četla jinde, byla kniha totiž hodně přirovnávána ke Stmívání.
Až později se začalo něco zajímavého dít. Taky mi přišlo, že hlavní hrdinka nemá moc rozumu. Začínají se okolo ní motat, tak pěkní kluci a ona se furt ofrňuje, že jsou takový a makový.

28.06.2013 3 z 5

Po dlouhé době, co jsem si ji rezervovala v knihovně, ji mám konečně v rukou. Co v rukou já ji dokonce i dočetla :D Nemám, co bych jí vytkla. Pěkně propracová, poutavý děj a skvělé prostředí. Kdo by se nebál, když se řekne sirotčinec pro podivné?

18.06.2013 5 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Začnu asi tím nejdůležitějším a to pravopisem. Chyby, chyby a chyby! Začátek mi přišel jako pohádka. Nakonec jsem se přemohla a knížku úspěšně dočetla. Dokonce se mi i začala líbit. V téhle knížce se opravdu můžete setkat se vším možným od těch klasických čarodějnic, až po bytosti neznámé.

08.06.2013 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Nádherná kniha s nádherným koncem. Co jiného čekat od Nicholase Sparkse? Ale musím uznat, že Johna jsem někdy měla chuť profackovat. Tak lehce. Zatím jsem ale pořád nepochopila jednu věc. Já jsem nebrečela? Co to se mnou je? I když byl tak úžasný konec? Jsem divná, musím se s tím smířit. Rozhodně tuto knížku ale doporučuji a jestli na ni někde narazíte neváhejte a přečtěte si ji. Musím se přiznat, ale já film ještě neviděla. Takže se na něj už moc těším. Co jsem slyšela, tak kniha a film končí jinak, tak jsem zvědavá.

29.05.2013 5 z 5

Spřeženci noci Spřeženci noci Darren Shan (p)

Konec byl..ehmm.. nedokončený, ale co! Autorovi už asi bylo jasné, že když se čte už osmý díl, tak nám ani nebude vadit, když hrábneme po dalším. A mě to vůbec nevadí a už se těším. Na Darrenovi (autorovi) se mi hrozně líbí, že můžeš číst další díl ságy klidně po roce a i přes spostu postav na které zapomeneš je znovu nenápadně v textu přiblíží a připomene. Jinak musím pochválit další díl s překvapením a dobrodružstvím. Sága je taková moje stálice ke které se vždycky ráda vracím :)

18.05.2013 4 z 5

Tweety s city Tweety s city Elizabeth Rudnick

No do této knížky jsem moc nadějí nevkládala už jen proto, že byla psaná formou tweetů, e-mailů a blogů. To ti příběh dokupy moc nedá a ani si tak nepočteš i když musím ocenit originalitu. Dočítala jsem jen z donucení, že se to čte tak rychle :DD Je to opravdu, ten klasický dívčí románek..Láska, láska, láska, ale musím říct, že menčí čtenářky by to možná bavilo. Zvlášť některé, které knížky moc nebaví a chtějí něco oddechového. Mě ale připadalo jako by jsem si četla cizí facebookovou (twittrovou) zeď. A to mě vůbec nebaví..

15.05.2013 odpad!

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Konec mi přišel hrozně utržený. Je to sice série na víc dílů, ale celou knížku nás autorka napíná, jak to skončí a my se to stejně nedozvíme a musíme si přečíst další díl. Knížka se pěkně četla, to musím pochválit.

12.05.2013 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Dávám spíš 3,5 hvězdičky.. Hezký příběh, ale asi jsem se do něho nemohla nějak vcítit, ke všemu to skončilo všelijak, takže mi asi nezbývá nic jiného, než si přečíst další díl. Upřímně nevím jestli ano. :D Dokonce mi i jedna věta připomněla Stmívání: ,,A tak se lev zamiloval do jehňátka." Není to tak přesně, ale nechci to říkat. :) Pro překvapení. Asi mi tam chybělo více napětí nebo jsem od toho očekávala něco víc, když jsem četla recenze a komentáře na knihu, zmiňovalo se, že má knížka smutný konec. To sice měla, ale pro mě asi ne tak dostatečně. :DD Jsem divná.. Asi jsem tak trochu lpěla na tom, že to má pokračování a všechno se zas zpraví.

06.05.2013 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Nádherný příběh. Ze začátku jsem se trochu lekla, protože knížka začínala tím, že Lenzi slyšela hned hlasy. To mi přišlo trochu hrr.. hrr :D
Je to taková romantická duchařina. Zak, Lenzin přítel je sladkej kluk s dolíčkama, co by ji chtěl pořád chránit a pomáhat jí a na druhé straně Alden kluk, kterého milovala po celé své předešlé životy a cítila k němu pouto, které k nikomu jinému. Je těžké fandit jen jednomu :D Vím zní to až příliš sladce, ale je to krásný příběh, doporučuji.

28.04.2013 5 z 5

Pozor na svoje priania Pozor na svoje priania Shani Petroff

Na tuhle knížku jsem narazila v knihovně, no a jelikož byla jako nová, tak jsem ji hned čapla a nechala na doma :D Považovala jsem ji, za takové ty holčičí románky a taky tak aji je, ale nádherně se četla já jsem ji doslova "schlamstla" za asi tři, čtyři dny a to se mi stalo snad u první knížky, co jsem četla. Mě většinou trvá většinou půl roku než něco přečtu i když mě to baví. Jak říkám, četla se hodně rychle, protože kapitolky dostava jsou tak po pěti stránkách, tak si to pěkně rozkouskuješ.Ze začátku čtení jsem se lekla, co to je za pohádku, protože otec hlavní hrdinky je lucifer. To bych vytkla překladači knížky, přijde mi, že ďábel by byl mnohem sympatičtější :) Ale jak jsem se rozečetla, tak jsem se do toho i trochu dostala a trochu zasmála.

16.04.2013 3 z 5

Upírova fotografie Upírova fotografie Kevin Emerson

Ze začátku mi přišlo, že si sem tam někdo z postav protiřečil a podle mě měli postavy upírů,až moc nadpřirozených schopností. Knížka mi přišla spíš pro čtenáře pod 12 let ... já jsem se už nudila. Tak, tak jsem dočítala, protože jsem se chtěla vrhnout na další, ale dočetla.

13.04.2013 1 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Úžasná kniha a další legendární pokračování Hunger Games. Myslím si, že speciálně v tomto dílu bylo obzvlášť hodně překvapení a zvratů. Snad se tím autorka snažila o to, aby knížka zapůsobila i přes velkolepí první díl.. No musím říct podařilo se. :)

30.03.2013 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Nechápu, jak se to autorce povedlo, ale tenhle díl hýřil překvapeními. Musím doporučit všem, co četli první díl. Já jsem z prvního nebyla vůbec nadšená, ale i tak jsem se rozhodla číst druhý a rozhodně toho nelituji a těším se na další pokračování. Však sama autorka na konci knížky říká, že díky její agentce kniha vznikla, a že ji přinutila přijít s ještě lepším nápadem, než původně.

09.03.2013 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Originální nápad prostředí, kde se děj bude vyvíjet. To musím moc pochválit. Plno zápletech u kterých se nešlo nudit. Ovšem zklamal mě konec.. nějak jsem už na začátku knížky očekávala, kdo bude vrahem. Každopádně, krásná knížka a skvělé čtení.

12.02.2013 3 z 5