Ellis03 Ellis03 komentáře u knih

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

Tohle bylo mile. Hezky mix romantiky, fantasy a krimi. Já jsem spokojena :)
Hlavní hrdinka byla vcelku zábavná a inteligentní. Dobře - ohledne její magie trosku natvrdla, ale budiž ji to odpuštěno. Myslím, ze jako celek to fungovalo slusne.

07.07.2023 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Tohle bylo krasne a mile. Plne emocí. Mám rada knihy, které se tváři jako čtení pro děti, ale přitom dospělého čtenáře pohladi po dusi a dovedou ho k zamyšlení. Nedovedu si představit, jak by tento příběh vnimal dětský ctenar. Já už dávno ditetem nejsem ale přijde mi, ze byl teď ten pravý čas si ji přečíst. Ze jsem ji teď opravdu porozumela a dostala z ni to všechno co obsahuje.
První polovina byla krásná, i když smutná. O osamělosti a koncích.. ale také o lásce a sile přátelství. potom byla část kdy byla hlavní hrdinka priserne sobecka a umanuta - ale asi to k hledání sebe sama a své cesty patří. A konec byl, za mě, nádherný. Lepe to dopadnout snad ani nemohlo.

21.06.2023 5 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Moc si nedovedu představit, ze bych tuto knihu četla v nacti. Myslím, ze dospelemu čtenáři otevře mnohem více bodu k zamyšlení. Ale určitě si z ni hodně odnese i ten mladší ctenar, jen asi zase něco jineho. Za mě to byla zajímavá ukázka toho, ze Romové a dokonce ani samotní němečtí mládežnici to neměli za 2. Sv. Války jednoduché. A líbil se mi i náhled do toho, jak to chodí u kočovného cirkusu.
Rozhodne stala za přečtení.

04.06.2023 5 z 5

Záhada rukopisu Záhada rukopisu Kirsty Manning

Za mě to bylo pekne a velmi zajimave čtení. Sice tam bylo par okamžiku, kdy prechod mezi vzpomínkami a soucastnosti byl tak rychlý a nejasný, ze mi chvíli trvalo se zorientovat, ale to je jen detail. Jako celek jsem byla spokojena. Určitě zkusím i další knihy autorky.

16.05.2023 5 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Je to zajimave a hrozne divne a fascinující. Je to hrozná blbost a zároveň mi to všechno dávalo dokonalý smysl. Nesnazila jsem se nějak do hloubky všechno promyslet a hledat v tom nějaká proč a jak - proste jsem to brala jak to šlo a ono to proste všechno zapadalo. Ukažte mi ten mozek, který tohle dokázal vytvořit - Za me je to genialni dílo! Ale je mi jasné, ze se najde více než hodně lidi, kteří ho úplně nedoceni. Je to tak strasne zvláštní a specifické čtení, ze jen malokomu sedne. Ale těch par vyvolených bude jiste nadšených :)

04.05.2023 5 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Mě se tento románek moc líbil. Bylo to mile, vtipne a já si to moc uzila. Naprostá spokojenost

29.04.2023 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Příběh jako takový byl fajn, i když na můj vkus až moc krvavý. Jen to byl zase podobný styl jako mraky jiných knih a (klasika) ke konci když už je završení nadosah, tak se všechno pohnoji a kniha se o dalších 100 stran natáhne. A asi mě už i trosku otravuje, když je v knize pro mládez v pořádku, ze Kladna postava pod náporem emocí sem tam někoho zabije. Nevím. Nepřipadá mi to jako vzorové chování, ani v drsném světě fantasy. Nejspíš jsem už z podobných knih proste moc vyrostla :)

20.04.2023 4 z 5

Za olivovým hájem Za olivovým hájem Kate Hewitt

Za mě to bylo super čtení. Sice souhlasím s tím, ze linka z válečné minulosti byla zastoupena v malé míře, ale zase jinak toho roman nabidl opravdu dost, co se tyce mezilidských vztahu a citovych prožitku. A ano, konec byl takový uspechany, ale přiznám se, ze mi to vůbec nevadilo. Naopak - oceňuji, ze pro jednou to je prostě stručné, věcné a úderné. Žádné zdlouhavé natahování. A i když to bylo rychle, ctenar se dozvěděl odpovědi na všechno (minimálně na všechno důležité), co potřeboval vědět.
Byla to moje první kniha z řeckého prostředí a naprosto mě uchvátilo. Co se tyce Řecké historie, o te jsem toho věděla ještě méně než Ava před příjezdem do Iousidous. Tedy pro mě byla kniha i hodně obohacující.
A na závěr děkuji uživatelce Mandlevest za tip na další četbu v tomto duchu, už jsem si ji dala na pořadník :)

15.04.2023 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Za mě to bylo zajimave čtení. Fascinující kontrast mezi tím co vnímáme jako standart a tím, kdyby jsme vlastně nic z toho neznali. A ten svět na mě působil jako genialni sbírka autorcinych nápadu. Myslím, ze si s tím poradila skvěle. Jsem zvědavá co mě ceka v dalších dílech.

11.04.2023 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Taková hezká zimní pohádka pro dospělé.

30.03.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

No..asi půjdu proti proudu, když reknu, ze mě asi první díl bavil o malinko více. Tady mě Kiva asi tak 20 kapitol neskutečne sr ehm.. rozcilovala. Ve 28 kapitole se teda konečně rozhodla (dle mého názoru spravne), ale ten konec - poslední dvě kapitoly? To byl teda nářez. A nemohu říci, ze by se mi nějak líbilo, jakým směrem se dej uchýlil. No jsem moc zvědavá, jak z toho všichni vybrusli každopádně styl psaní knih je skvely, Čtou se prakticky samy. O napětí tam rozhodne není nouze a jako celek jsem si to každopádně uzila.

21.03.2023 5 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Kniha byla rozhodne zajímavá. A no poněkud zvrhla. Asi tam nebyla jediná stránka, kde by nebyl nikdo vzrušeny. Sama hlavní hrdinka byla někým na minimálně každé druhé stránce velmi okouzlena (mírně řečeno) a to bez ohledu zda byla s mužem nebo ženou. Snažila jsem se tak nějak dobrat ke všem koncum. A některé byly vskutku originální. :) kniha rozhodne pobavila a nenudila. Samozřejmě jednotlivé románky jsou brány hodně zrychla, ale zase - vzhledem k tomu ze byl každý na par stránek, tak co jiného čekat. A rozhodne obdivuji autorky - Jak to dokázaly takhle poslepovat a vymyslet.

13.03.2023 4 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Kniha se četla moc hezky a byla napinava. Až do konce jsem byla zvědavá, jak všechno dopadne.
Byl to takový příběh tři generaci jedné rodiny, která se necim lišila od vsech ostatních, a proto ji vetsina lidi nepřijala. Hezky ukazuje, jak se s tím jednotliví členové vyporadavali a jak je to ovlivňovalo. To vše bylo okorenene lžíci krimi, lzickou magie a spetkou romantiky. Jedine, co mi v knize trosku občas lezlo na nervy, byl postoj hlavní hrdinky k lásce. Jak si trosku hrala na mučednici, stále dokola mlela to samé a odpirala si to, co ji samo skakalo před nosem. A nakonec změnila názor, protože její pánbůh rodiny ji sdělil, ze vlastně muže a měla by mít to co ti před ni ne. - jako by v tomto směru ztratila vlasní rozum. Jinak mi ale byly hlavní postavy (ty kladné) sympatické a celkem jsem chápala jejich jednání.
Určitě se chystám i na další knihu autorky a myslím, ze by toto dílo mohlo uspokojit poměrně široký okruh čtenářů. :)

12.03.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Musím souhlasit s tím, ze to byla zase jedna kráska a zvíře. Což moji pohadkove dusi vůbec nevadí. Co mi trosku vadilo, byly stále se opakujici scénáře. Bylo tam hodně situaci, ze kterých jsem měla pocit, ze je to pořad dokola a parkrat jsem si povzdechla ve smyslu - Ach Jo, už zase…. A vlk také říkal pořad dokola to samé.. proto dávám o hvězdu méně. Proto a také protože to bylo na můj vkus až moc krve.. mám raději čistou magii, bez krvácení. Jinak ale nápad skvely, bylo to ctive, napínavé a určitě stoji za přečtení.

28.02.2023 4 z 5

Nikdo neví, že jsi tady Nikdo neví, že jsi tady Nicoletta Giampietro

Lorenzo mi byl, jako hlavní postava, velmi sympaticky. Byl chytrý, zajímal se o deni kolem sebe a postupně tak měnil svoje názory a postoje. V knize bylo hodně Dobre popsáno, jak ho to všechno, co zažíval měnilo. Některé jeho výbuchy ke konci bylo dost přemrštěné, ale na druhou stranu, byly naprosto oprávněně.
Líbilo se mi, jak autorka zajimave a ctive zapracovala do jednoho příběhu spoustu různých oblasti deni. Dotkla se práce partyzánů, zatvrzelych fašistu, odplat Němců v podobě vypálené vesnice, samozřejmě osudu židů, ale i toho jaký dopad na dite muže mít ´sobecké´ rozhodnutí rodičů - poslat ho někam do bezpečí, bez ohledu na prani dítěte samotného.
Velmi sympatická byla i postava Mattea
A zajímavý byl i rozdíl mezi Lorenzem a zaslepený Francem..
Rozhodne to byl dejem a emocemi nabitý Roman.

15.02.2023 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Musím říci, ze jsem čekala něco trosku jiného. Čtení mě bavilo, bylo to i místy vtipne a určitě mám velká očekávání od dalšího dílu. tem, kteří nemají radi romantiku ve fantasy knihách, bych to ale určitě nedoporucila. Nějaká zápletka zabrala tak 5 kapitol z 30. To ostatní byla romantika až erotika.
Jinak ale svět určitě zajímavý a pokud se v pokračování zápletka nějak více rozvine, myslím, ze i ta by mohla stát za to. :)

07.02.2023 4 z 5

Bylo to hrozne zajimave a ctive. Přijde mi skvěle, ze Tom napsal knihu, kterou takhle přiblížil obyčejným lidem úplně jiný svět, ale ještě skvelejsi je, jak nad tím všem přemýšlí. Zpětne nad vsemi svými pocity, svým jednáním a chováním, co ho k čemu vedlo a co ho kam dovedlo, ale i jeho zamyšlení nad lidmi kolem, kteří se ho nějakým způsobem dotýkali. Je to vážně uzasny počin a i když ve finále možná nebyl hlavní cíl přiblížit zákulisí natáčení snad nejslavnější filmové série, ale spíše pomoci lidem uvědomit si sami sebe, myslím, ze se mu skvěle podařilo obojí. Vážně skvěle a silne čtení. Jedine, co mi vadilo, bylo poměrně velke množství chyb v textu. Chybějící písmenka, případne písmenka navíc .. a neco jako ´abychom se mi děti necítily být pod tlakem ..’ by se podle mě do knihy ani dostat nemělo. Což ale není chyba autora a v podstatě ani překladu, tudíž určitě na hodnocení neubiram a knihu jedine doporucuji.

27.01.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Je to opravdu mile, citlivé čtení. Souhlasím, ze je to pohlazeni na dusi. O přátelství, o lidech, o životě… a samozřejmě o knihách. A zároveň je to hluboké. Dotýká se to mnoha problematik v lidských životech… no na to, jak je to utla kniha, tak je její obsah opravdu obrovský a krásný. Rozhodne doporucuji.

24.01.2023 5 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Bylo to skvěle. Tak nějak přiměřeně od všeho trochu - romantika, pohádka, nadpřirozeno tak akorát, aby to dávalo smysl… Ja jsem nadsena a musím přiznat ze se mi to líbilo i podstatně více než třeba V zajetí hvozdu nebo Trilogie zimní noci. Postavy byly skvěle propojené a styl napsání byl genialni. Dokonce i to, ze části malého Stepona byly psány takovým více dětským stylem. Nevím, jestli to byla hlavně práce překladu nebo autorky, každopádně dohromady to fungovalo skvěle.

Jenom mi tam chybelo ještě par stránek. Když už přišel konec, jak jsem si ho prala, klidně bych si ho ještě na par stránkách vychutnala. Stejně tak i dalších par stran o Irine by mi nevadilo.:)

23.01.2023 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Dite už nějaký čas nejsem, ale i tak se mi kniha moc líbila. Jak obsahove, tak jsem byla naprosto unesena z grafického zpracování.
Určitě doporucuji.

18.01.2023 5 z 5