ellescorpio ellescorpio komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Komentář obsahuje spoilery.

Ne, ne, prostě ne. Starý pán, který byl postřelen a bylo mu to neodborně ošetřeno v polních podmínkách, přišel o ruku a má plastovou protézu přepere policajtku, co v pohodě složí ochranku/vyhazovačku v baru? Prostě ne. Tohle umí leda super heroes z Sheldonových komiksů. Přestavuju si to takhle: hele, ten Lovec králíků se moc nepovedl, nějak to netáhlo. Ale z Písečnýho muže byli všichni vodvařený, pojď, zkusíme z toho ještě něco vytřískat, vono se to bude dobře prodávat! Dlouho se mi nestalo, abych se do čtení fakt musela nutit, tohle byl fakt šílenej blábol.

11.11.2018 odpad!

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Po několika slabších rhymovkách opět pecka a dokonalost typická pro starší kousky! Propracovaný, spousta zvratů, kdy už si konečně říkáte aha, takže takhle, jasný, no a ono je všechno úplně jinak. Moc se mi líbily i ty informace z prostředí zpracování diamantů (podobně jako elektrika v Hořícím drátu ). No a ten konec... nebudu spoilovat, ale jooo jooo jooo konečně! Za to bych dala šestou hvězdu a šíleně se těším na další díl!

03.11.2018 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Ve srovnání s jedničkou teda slabší, vůbec jsem se nemohla začíst a neskutečně mi jde na nervy jak Edgar, tak ta nová šéfinspektorka a dvě naprosto debilní postavy zralé na facku (a místy tedy i Ava) v jedné knize je moc. Snad bude druhá půlka lepší, edit po dočtení.

Ale jo, druhá půlka už byla lepší, ale stejně mě to nechytlo ani zdaleka tak, jako jednička. 3,5 hvězdičky.

24.10.2018 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Po Honu na mrtvého teda bída... Spoustu věcí absolutně nedomyšlených a těžko uvěřitelných (nebudu spoilovat) a měla jsem co dělat, to vůbec dočíst.. Rozvleklé, nezáživné, zkrátit o 150-180 stran a možná by se to dalo.

20.09.2018 2 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Po Krvavých sestrách, které byly mým prvním setkáním s tímto autorem a nadchly mě tak, že jsem si půjčila celou řadu s Katie, mám dost rozpačité pocity-někteří autoři udělají prvotinu tak dokonalou, že už se těžko překonává (tento dojem mám třeba u Deavera-Sběratel kostí je z jeho knih prostě top) a někteří se postupně zlepšují od fakt nepovedené prvotiny-a to je případ Mastertona. Jsem asi ve čtvrtině, vůbec mě to nebaví a hlavně mi přijde dosti podivné, že by žena s nohou odrbanou na kost dokázala komunikovat. Jakto, že nevykrvácela, neupadla do šoku? Po téhle konině už úplně nemám chuť marnit čas. Myslím si, že by neuškodila trochu větší příprava a studium toho, co lze a co nikoliv...

17.08.2018 1 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Hvězdička dolů za ty mrtvý koně, to jsem fakt nedávala, paradoxně mi nevadí jakékoliv vraždy, ale násilí na zvířatech nedávám. Po přečtení prvních asi pěti stran jsem se musela hodně odhodlávat, jestli vůbec budu pokračovat, ale stálo to za to. Linie se sestrami super, jak již zde bylo řečeno, líto mi jich nebylo, pěkní vlci v rouše beránčím.

07.08.2018 4 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

První půlka knihy super, napínavá.. jenže tam, de jsem čekala, že sed to začne komplikovat a objeví se padouch snažící se zabránit procesu, šlo všechno jak na drátkách. Trošku jsem čekala, že hlavní hrdinka díky hackování ojeví nějaké supertajné informace a ono nic. Přirovnávání k Lisbeth Salanderové na přebalu je těžce mimo mísu. A ten konec byl teda hodně divný a přitažený za vlasy...

07.08.2018 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Hvězdu dolů za, na můj vkus, utnutý a nedovysvětlený závěr. Jinak moc čtivé, prostředí staré univerzity bylo opravdu zajímavé.

22.07.2018 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Za mě naprosté nadšení (jako velký milovník vody jsem si to fakt užívala, přece jen detektivek, co se odehrávají na 23. východní je až až), i jsem si prohlížela mapu Temže a kde že je ten Deptford Creek a jak to vypadá :). Děj krásně plynul a na konci jsem byla úplně našponovaná. Ještě mi zbývá Volavka, ale z těch zbylých tří s Lacey se mi tato líbila nejvíc. Co autorce rozhodně nelze upřít, je opravdu originální pachatel v každé knize. I se mi líbí, že je každá kniha jiná a není to na jedno kopyto. Jen by možná neuškodilo zopáknout za kým a proč to jezdí Lacey do vězení, kdo nečetl první ze série, asi bude krapet zmaten.

17.07.2018 5 z 5

Poustevník Poustevník Thomas Rydahl

Dočetla jsem se skoro do půlky. Absolutně to nemá hlavu patu, přijde mi to, jak deník někoho pod vlivem drog. Napínavý thriller si představuju krapet jinak. A jak tak koukám na goodreads, nejsem sama.

28.01.2018 2 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Čef: křivdíte mu, četla jsem anglicky a pasáž o ovocných knedlících a slivovici tam opravdu je :-))

26.01.2018 3 z 5

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

Je znát, že je to autorova prvotina, další knihy ze série jsou nesrovnatelně lepší. Spousta věcí je dost těžko uvěřitelná. Topmodelka špionkou, nikdo ji nepozná navzdory tomu, že fotí na titulky časopisů a navíc dost často jedná jak úplně pitomá zamilovaná blbka nikoliv jako profík od Mossadu. Je i zvláštní, že o jejím poměru s Gabrielem v Tunisu v dalších knihách není ani zmínka (tedy alespoň v těch asi sedmi, co jsem četla). Další co mi nehrálo, Gabriel, který nesnáší kouření, si zapálil? Nicméně další knihy od Silvy jsou opravdu top.

31.12.2017 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

První pocity dost rozporuplné. Z první půlky jsem byla nadšená, ale pak se to dost vleklo. Celkově řadím ke slabším kouskům, chybí tomu ta dynamika starších knih. Téma uprchlíků a teroristů mě moc nechytlo, i když pro Amíky to asi bude zajímavý. Přišlo mi to celkem nezáživný, na teroristy a špiony jsem zmlsaná od Daniela Silvy a přijde mi, že to není úplně Deaverův šálek čaje. On to má dokonale propracovaný, ale špionům prostě chybí šťáva. Jsem jeho velkej fanoušek, jak vyjde Rhyme, jdu pro něj jen co vyjde anglicky, ale od Sběratele kůží se mi zdá, že ty úžasný zvraty a zápletky začínají být vlažnější. Celkově asi 3,5 hvězdičky.

26.11.2017 3 z 5

Anglický zabiják Anglický zabiják Daniel Silva

Sérii s Gabrielem Allonem jsem začala Padlým andělem a pokračovala chronologicky až k Černé vdově, takže Anglický zabiják pro mě byl vlastně takový prequel. No musím uznat, že proměna Gabriela je obrovská, tady byl teda fakt hustej, že to tak musím říct, žádnej salónní špion, Ari v plné síle, Eli působící ve Vídni, žádná Chiara, flirtující Gabriel.. wow Návrat do těch starých časů, které jsou všude dále zmiňovány se mi asi líbil víc, než kdybych četla od počátku. Fakt krása,plných pět hvězdiček.

01.11.2017 5 z 5

Anglický špion Anglický špion Daniel Silva

Tak tenhle Gabriel Allon se mi zatím líbil nejméně. Začátek mě moc nebavil, o IRA a tom, co se dělo v Irsku nemám ani páru, takže jsem se dost ztrácela. Pak se to pěkně rozjelo, spokojenost rostla. Jenže pak to začalo být nějaký šíleně překombinovaný, moc dvojitých agentů lokací, bylo to takové kostrbaté a nemělo to typickou šťávu a spád. Kdo náhodou přeskočil Anglickou dívku, absolutně nebude tušit která bije. A Gabriel tu měl dost malý prostor, navíc žádné umění.. Taky mi chyběla kapitolka co don na Kellerův odchod... v rámci Silvy bych asi dala 3*, ale ve srovnání s ostatními autory nechávám 4.

22.10.2017 4 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Komentář obsahuje spoilery. S touhle knihou pořád váhám mezi 4 a 5*. Většina se mi fakt líbila, krásná zápletka, umění mělo to spád. Krásných pět hvězd... Jenže pak mě fakt naštvalo, jak vrátili ty pracně ukradené prachy. Já vím gentleman je vymění za dámu, ale to to nešlo nějak geniálně vykoumat aby ji zachránili a nevrátili miliardy zločincům? O půl hvězdy pak zas hodnocení narostlo tím, že toho Caravaggia našli, to byl fakt krásnej konec.

22.10.2017 5 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Kniha se mi líbila, pěkně vše šlapalo, akorát poslední třetina šla trošku dolů.. Po zdůrazňování věštby z Korsiky jsem čekala dost komplikací a ono to šlo jak na drátkách... Takové těžko uvěřitelné... Nicméně i přes to se mi kniha líbila, zejména postava Kellera, který se doufám ještě objeví. O hvězdičku méně než Padlému andělovi.

22.08.2017 4 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Dost zklamání. Bohužel se mi opět potvrdilo (čest výjimkám jako je Tess Geritsen ), že ženský thrillery neumí. Spousta zbytečné vaty stojící na nijaké zápletce. Celou dobu jsem čekala nějaké woow rozuzlení, z kterýho si sednu na zadek, no a ono nic. Oběti mi vůbec nebylo líto,s čím kdo zachází, s tím taky schází. Možná dusno rozpadající se rodiny a strach o dítě spíš docení starší čtenářka s dětmi, ale pro mě fakt slabota.

06.08.2017 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Za mě nejlepší Carter!

13.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Srovnám-li s předchozími Holeovkami, tak to až taková pecka nebyla, i když posledních stran to dost zlepšilo a přidalo jednu hvězdu. Zbytečně moc dějových linií, které děj nikam neposunuly (nemocná Ráchel, Wyller se svým otcem..) a i poměrně dost hluchých míst, kdy jsem přeskakovala odstavce. Z Policie, Sněhuláka, Levharta, Pentagramu jsem byla zvyklá, že mě Nesbo naprosto pohltí a nevnímám svět okolo, nevidím, neslyším, jen hltám knihu a to se u Žízně bohužel ani zdaleka nekonalo.

29.05.2017 4 z 5