Ell Amaterasu Ell Amaterasu komentáře u knih

Tohle je můj nejoblíbenější díl - jako kniha i film. Ve filmu sice leccos chybí, ale i tak je výborný. Stejně tak kniha, prostě úžasná.

10.06.2013 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Celkem originální nápad, jen mě zaskočilo, jak se Stacey počůrávala. Jasně, zdály se jí zlé sny (předtuchy), ale aby se počůrávala? Ale rozhodně to bylo originální, v žádné jiné knize jsem o tomhle nečetla. Konec byl.. překvapivý, ale vcelku jsem byla ráda, že ten 'vrah' byl ten, kdo to byl, a ne někdo jiný.
Jistě si přečtu i další díl, protože by mě zajímalo, jak by mohl jinak v podstatě ukončený děj pokračovat.

10.06.2013 4 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Tahle kniha má sice dobrý nápad, ale poněkud špatně zpracovaný. Lukas - jediný člověk ve městě, můžete mi tedy říct, čím se živili ostatní obyvatelé města? Každý přece potřeboval krev, aby se mohl vydávat za člověka. Je to dobrý nápad, ale celé zombie město s pouze jedním člověkem je trochu přitažené za vlasy.
Je to tak na max. tři hvězdy, protože i když mám takové knížky ráda, tahle byla jedna z těch horších.

09.06.2013 3 z 5

Ilúzie Ilúzie Aprilynne Pike

Přečteno jedním dechem (jako i druhý díl Kouzlení), ale bylo to v podstatě to samé. V podstatě se tam nic moc nestalo. Laurel mě už celkem štve s tou svou dětinskostí. Pořád mi připadá, že si připadá jako ta největší chudinka, ale co třeba Tamani? Jednu chvíli se s ním líbá a pak na něj kašle a je radši s Davidem. Začínám Tamaniho litovat, protože Laurel mu způsobila (a jistě ještě způsobí, protože je mi vcelku jasné, jak to skončí) hodně bolesti. Je sice pravda, že se Tamani občas chová jako blbec, ale tohle by mu nemusela dělat. A David ho ještě provokuje.
Nevím, co si mám o tomhle díle myslet... Ale vcelku ušel, až na to zbytečné obkecávání.

08.06.2013 3 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

No, první díl byl určitě mnohem lepší. Tenhle byl podle mě zbytečně moc tlustý a nic moc zvláštního se v něm nedělo. Laurel připadala příliš (ne)sobecká, až to nebylo snad ani možné. Když má svět a společenství nějaký řád a zásady, má to asi nějaký důvod a asi to tak funguje a mělo by se to respektovat, ne? To mě na celé knížce štvalo, ale jinak už snad nic jiného, jen možná byla moc zdlouhavá a moc se děj táhl, ale jinak jsem ráda, že se konečně vydala do Avalonu a učí se tam.
Je to vcelku dobrá knížka a přečetla jsem ji jedním dechem.

07.06.2013 3 z 5

Džínsový denník Džínsový denník Zuzana Šulajová

Dost se mi to líbilo a jsem připravená si přečíst i další díly, protože mě tahle knížka opravdu bavila a četla jsem ji chvilku. Zezačátku nic moc, ale pak to bylo vážně super.

29.04.2013 5 z 5

Úsměv prosím... příchází zlo! Úsměv prosím... příchází zlo! Robert Lawrence Stine

Úplně první knížka ze série Husí kůže, kterou jsem četla. Líbila se mi, a tak jsem si přečetla i další.

28.04.2013 4 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Moje první hororová knížka vůbec. Aspoň myslím. Nejsem si jistá. Ale knižní horory jsem si zamilovala. Líbí se mi rozhodně víc než filmy.
Tak ke knížce. Zápletka jako taková v prvním díle nic moc, ale v dalších dílech se to začne pořádně rozjíždět. Jako takový úvod to bylo super. Četla jsem to tak den, dva. Ani jsem se nebála, ale hororem by se to dalo nazvat už jen pro popsání děje do všech krvavých a nechutných detailů.
Ale vážně - Kam na to ten autor chodí? :D

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Knížka se mi líbila stejně jako první díl a rovněž mi ji darovala paní překladatelka.
Hned jsem se pustila do čtení a po přečtení jsem prožívala poněkud rozporuplné pocity. Nevěděla jsem, jestli mám radost, anebo mám cítit smutek. Tak či tak... Knížka se mi rozhodně líbila a vřele doporučuji!

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Tak tahle knížka mě opravdu nadchla. Naprosto úžasná knížka. Jediné, co bych vytkla, bylo, že pořádná akce byla až ke konci knížky.
Dostala jsem se k ní přímo přes paní překladatelku, která mi knížku darovala a i podepsala. Byla jsem strašně ráda a hned ten den jsem se dala do čtení. Po dvou dnech jsem ji měla přečtenou.

Tajná kniha Šerosvitu Tajná kniha Šerosvitu * antologie

Měla jsem menší problémy s pochopením, ale nakonec jsem si všechno poskládala a pochopila.
Je to úžasný nápad, i když mi její přečtení celkem trvalo, protože jsem neustále přemýšlela a snažila se pochopit.

28.04.2013 4 z 5

Biblio Vampiro Biblio Vampiro Robert Curran

Dobrá knížka, ale nejspíš jsem čekala víc. Třeba popis různých upírů z různých knížek, prostě jak si upíry vytváří autoři knížek.
Ale moc se mi líbily příběhy o upírech, např. Vlad Dracul apod. I rozdělení na druhy upírů, ale tak trochu mě naštvalo, že jsou tu upíři líčeni jako zlá noční stvoření, která sají lidem krev a zabíjí je nebo je nakazí podivnou nemocí, na kterou nikdo nezná lék.

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Bohatá a stará tetička. Její mladé příbuzenstvo všechny své finance rozhází a čeká na smrt své tetičky a že budou dědit. Ale jaké to nemilé překvapení, když to zdědí tetiččina společnice?
Připadá mi, že už to někde bylo, ale v tomto podání je to dobré. Díky této knížce jsem si zamilovala knižní detektivky (schválně neříkám filmy, protože ty už mám ráda).
Konec mě opravdu překvapil. Vůbec, ale vůbec jsem to nečekala. Ale staré dobré překvapení, ne?

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Marně už asi rok čekám na další díl a pokud vím nic.
Pokud ještě někdy vyjde i druhý díl, jsem připravena si ho přečíst, protože tento první mě moc bavil.

Pořád mi pijou krev Pořád mi pijou krev Kimberly Pauley

Druhý díl.. Ano, celkem mě bavil, ale omylem jsem si v knihovně půjčila tento díl a první četla až potom. Ale vůbec mi to nevadilo.
Popis děje je úplně mimo, což nechápu. Minin kluk Georg ji určitě nepodváděl s její nejlepší kamarádkou. Vždyť v té době byl v Brazílii!
A že pili zvířecí krev? To mi přišlo jako trochu ohrané po Twilight, Upířích denících a dalších knížkách, kde se tohle objevuje.
Konec knížky byl zvláštní. Nemůžeš o nás vědět? Staň se taky upírkou! Pardon, ale to mi přišlo trochu moc.
Byla jsem v pokušení dát čtyři hvězdičky, ale nešlo to. Hlavně kvůli té obálce. První díl... to ještě budiž, ale gothic holka i na druhé? Hmm...

27.04.2013 3 z 5

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Jako taková se mi knížka líbila, ale celkem mě zaráží, že jsem četla už několik knížek, kde hlavní hrdinku odrazovalo pití krve. Je to zajímavé, to se z toho stane nějaký trend pro autory upířích fantasy? To by mě opravdu rozesmutnilo...

27.04.2013 4 z 5

Knížka mě sice bavila, ale připadalo mi, že některá místa jsou příliš popisovaná a celé je to strašně 'obkecané', ale to může pomoct čtenářům se slabší fantazií, aby si lépe představili prostředí.
Je to sice celkem tlustá knížka (i když mně vystačí tak na pár dnů, max. týden, dva), ale stojí za to si ji přečíst! Bohužel tloušťka odrazuje některé čtenáře a to je škoda, hlavně ale pro ně.
Někdy před rokem jsem nakousla i druhý díl, ale ten mě moc nebavil a tak trochu jsem nechápala, o co jde, ale určitě si ho jednou přečtu a snad to bude co nejdřív.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Musela jsem čekat půl roku než vyšel minulý rok, ale dočkala jsem se a rozhodně nejsem zklamaná.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Měla jsem ji za pár dní přečtenou a pak jsem musela asi půl roku čekat na další díl, ale vydržela jsem.
Úžasná knížka, četla jsem ji několikrát a klidně bych ji četla znovu.
Můžu jen doporučit těm, kteří mají rádi čarodějnice a podobné. Ale i těm ostatním, kteří na to moc nejsou. Díky téhle knížce si čarodějnice zamilujete!

Smrtící jedy Smrtící jedy Nick Arnold

Četla jsem ji několikrát a přečetla klidně i znovu. Pořád mě baví.