Elize Elize komentáře u knih

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Naprostá spokojenost! Teda za mě určitě lepší než první díl a prosím víc takových knih! Hlavní hrdinku Joellen si zamiluje snad každý a myslím, že se v ní zhlédne nejedna čtenářka. Napsat, že chemie mezi hlavními postavami funguje, by bylo snad i slabé... zkrátka to jiskřilo jak blázen, každý jejich dialog byl snad ještě lepší než předchozí. Moc se mi líbí, jak se jejich vztah postupně vyvíjí, žádné skoky a spěch, bylo to moc krásné a už dlouho jsem se u knížky tolik nenasmála. Rozhodně doporučuji a popravdě jsem moc zvědavá, s čím dalším autorka přijde.

17.12.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Další kniha ze série přečtená jedním dechem. Elle Kennedy opět dokazuje, že i když už napsala pěknou řádku knih o hokejistech, tak stále má co nabídnout a kvalita knih se nijak nesnižuje. Pěkné, romantické, čtivé a nechyběl ani humor. Moc oceňuji, že kromě hlavních protagonistů nezapomněla ani na malé hvězdičky, kterými jsou například trenér Chad, který zkrátka nemůže chybět a jehož sarkasmus mě vždycky rozseká. Hlavní dvojice byla sympatická a hezky se k sobě hodila. Za mě jednoznačně doporučuji, krásné romantické čtivo, kdy čtenář hltá jednu stranu za druhou a zároveň se modlí, aby to nikdy neskončilo.

11.05.2021 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Tak tohle se mi opravdu líbilo! Bylo to čtivé, žádný dialog nebyl stupidní, ba naopak, dokonale napsané sarkasmy a chemie mezi hlavními postavami fungovala od samého začátku a přistihla jsem se, že jim oběma držím palce. Hrozně mě bavily jejich slovní přestřelky, za mě spokojenost, rozhodně doporučuji.

10.12.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Na tuhle dvojici jsem se těšila neskutečně a nezklamali mě! V knize bylo všechno tak, jak jsem očekávala, čtivost, humor, romantika a vášeň. Obě dvě hlavní dvojce jsem si okamžitě zamilovala a neskutečně se k sobě hodili. Nemám co vytknout, rozhodně doporučuji :)

11.05.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Moc krásná knížka, kterou mohu jen chválit a doporučit. Pěkně psané, velmi čtivé, dobře psané dialogy, ale i popisné části. Svým stylem to hodně připomíná Jane Austenovou. Děj je zasazen do Viktoriánské doby, možná zde nenajdete přímo pana Darcyho, ale popravdě, ani to není třeba, i nevrlý knihovník pan Reed má něco do sebe, tak proč by měl být stejný? Animant jsem si zamilovala hned zpočátku a její slovní přestřelky s jejím milým jsem si oblíbila a často mě knížka dokázala i rozesmát. Za mě možná trošku uspěchaný konec - vzhledem k tomu, že bylo poměrně dost odstavců popisných a vzhledem k povaze pana Reeda, bych ten konec asi dala delší. Rozhodně doporučuji.

31.12.2019 5 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Tak tohle se mi opravdu líbilo, bylo to čtivé, svižné, hned to člověka vtáhlo do děje a hlavní hrdinové přirostli k srdci. Tohle je zkrátka ta Elle Kennedy, kterou známe a kterou jsme si jako čtenáři zamilovali, když psala o hokejistech. Řekla bych, že je to přímo návrat původní kvality a rozhodně se těším na další díl!

08.12.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Jako vždy naprostá spokojenost! Stejně jako v předchozích dílech, našlapaná romantika, mezi hlavními hrdiny to jiskří od samého začátku a k tomu scény, kdy se čtenář doslova neubrání výbuchům smíchu (fakt, jsem měla dost, když Elliot volal záchranku, nebo když zjistil, že vlastní kačeny...). Mohu jen doporučit a doufám, že se brzy dočkáme od autorky něčeho dalšího, jelikož v originále má vydáno spoustu knih a více než jednu sérii!

10.08.2022 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Naprostá pecka! - ostatně jako všechny předchozí díly. Tenhle se mi líbil asi ze všech nejvíc. Každý díl měl v sobě nějakou tu část, kdy se člověk nemohl udržet a lámal se smíchy (ať už stanování, cukr v autě nebo nadržený kozel a zbloudilé kačeny), nicméně v tomhle díle jsem se smála od začátku dokonce. Christopher byl zkrátka zlatíčko a člověk mu strašně ve všem fandil, i se mi velice líbilo, jak ho autorka věrohodně vylíčila, že jako nejmladší Miles se snaží neustále vyrovnat svým bratrům. Velice na celé sérii oceňuji, že každý z bratrů byl skutečně jiný. Rozhodně doporučuji a těším se, co dalšího od autorky přeloží!

18.08.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Tak tohle se mi opravdu líbilo! Moc hezky napsané, čtivé, oceňuji střídavé vyprávění a i to, že je děj zasazený do České republiky a je opravdu český... Hlavní hrdinové jsou super a přirostou vám k srdci, i hlavní zápletka byla celkem dobrá a napínavá. Opravdu velice se autorce povedly napsat erotické scény... není jich tam úplně málo a přesto byly vždy originální, velmi vkusně a přesto žhavě napsané, že by se mohla přiučit i spousta zahraničních autorek. Taky velmi chválím moc hezkou obálku knížky. Jediné co, tak za mě se tam často opakovalo slovo 'nezájem', trochu bych některé dialogy přiostřila a trochu víc bych asi očekávala, že nám autorka zdůvodní Adamovu výbušnou povahu. Nicméně chválím a rozhodně doporučuji. Na autorčinu prvotinu je to fantastické a rozhodně se těším, s čím dalším nás čtenáře překvapí.

08.12.2022 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Tak tohle se mi opravdu líbilo, Hardy je jedna z mých TOP autorek a těším se na její další knížku. Velmi pěkně napsané, čtivé, hned se člověk vžije do hlavních postav a vše s nimi prožívá. Chvilkami mi to připomínalo Hanu a Garretta ze série Off-Campus a vážně se mi to líbilo, nemůžu jinak než jen chválit, krásné prostředí, které autorka hezky popíše, i pocity hlavních hrdinů jsou pěkně vystižené. Jediné mi přišlo škoda toho konce, byl takový, aby si ho člověk trošku domyslel, ale zas na druhou stranu, od začátku je jasné, jak tohle skončí :). Rozhodně doporučuji!

16.09.2022 5 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Za mě tenhle díl je nejlepší z celé série, dost tomu pomáhá, že v hlavní roli je lékařka a ne nějaká šlechtična v napasovaných šatech, která čeká jen na tu nejlepší nabídku. Kniha trochu i nastiňuje pohled na tehdejší medicínu, byť zkresleně, ale rozhodně to knihu dělá zajímavější. Ethan byl taky zajímavý kus chlapa, pěkně rozpracovaný charakter a tenhle díl měl navíc kromě neskutečného romantického náboje i nějaké to napětí. Skutečně povedené.

31.12.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Skláním se a smekám! Dá se tady někde dát deset hvězd? Maasová nám opět dokazuje, proč je královnou mezi autorkami a že své žezlo drží stále pevně ve své moci. Naprosto dokonalá kniha, dokonale jazykově napsaná (musím vyzdvihnout i český překlad!) - naprosto dokonalá er forma, časový zámek, charaktery tak dokonale zobrazené u jednotlivých postav, že se s nimi okamžitě sžijete, opět dokonalá dvojice hlavních postav - Bryce přidrzlá ale správňačka s neskutečně statečným srdcem a Hunt, který je pochmurný bručivý válečník s jizvami na duši, taky doufám, že se do budoucna dočkáme více Rhuna. Opravdu precizně zpracovaný svět, kdy se Maasové povedlo to, co asi nikomu předtím a sice propojit náš současný svět s magií a fantasy národy, zvládla to opravdu bravůrně naprosto nenásilným způsobem (zvlášť jsem se pobavila v části, kdy Bryce vysála ostatky válečníka z koberce vysavačem). Massová zde čtenáře skutečně vyveze na neskutečnou emocionální dráhu (v závěru s Lehabou i nějaká ta slzička ukápla), která nabírá obrátek a nemůžete přestat číst dál a zároveň se modlíte, aby kniha nikdy neskončila. Kdyby člověk nemusel jíst, spát, chodit do práce a venčit psa, tak jen čte a čte, protože tohle dílo nemá chybu ani konkurenci, opravdu, skláním se a jednoznačně doporučuji!

22.10.2020 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Znovu dostáváme nářez 100% Maasové a je to zkrátka jedním slovem pecka! Když už má čtenář pocit, že to nemůže být lepší, tak nakráčí Maasová s grácií svou vlastní a vytře nám všem zrak. Znovu neskutečně povedené dílo, kdy se kombinuje tvrdost a krutost, kterou známe ze Skleněného trůnu a vztahové zápletky ze série Dvorů. Tento díl se nese v trochu jiném duchu než první - zatímco první díl postupně gradoval až do epické bitvy, tak ve druhém díle máme spíš sled akčních událostí protkaných vztahovými a erotickými pasážemi, které rozhodně nemohou chybět. Naprosto famózně zpracované je střídavé vyprávění z různých úhlů jednotlivých postav. A ten konec? Jedna obrovská BOMBA, kterou Maasová shodila na své čtenáře... u jakéhokoliv jiného autora bych si řekla, že si ukrojil příliš velké sousto, avšak u Maasové mám pocit, že to vše měla už dávno vymyšlené od té doby, kdy Azriel poprvé vytasil Pravdivého. Dá se už jen poznamenat, že celý Marvel universe se může jít zahrabat... nyní už pro nás je MAAS UNIVERSE! Autorka nám opět dokázala, proč jsou všechny autorky v tomto žánru tak daleko za ní. Nezbývá, než netrpělivě čekat na další díl... Rozhodně doporučuji, kniha je psaná tak, že musíte neustále otáčet na další a další stránku. Mám takový pocit, že i kdyby dílů bylo padesát a psalo se jen o běžném životě hlavních postav, tak se nezačnu nudit, až tak vám všechny postavy přirostou k srdci!

22.10.2022 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Je znát, že autorka se do knihy pustila po sérii 50 odstínů. Grey je jazykově mnohem vyspělejší a lépe zvládnutý. Hlavní postava je mnohem lépe vykreslená a autorka perfektně zpracovala myšlenky hlavní postavy. Je rozhodně mnohem zajímavější postava než Anastasie. Celkem shrnuto - řekla bych, že příběh z pohledu Greye je zajímavější a lépe napsaný, co se jazyka týče. Zajímavé pro mě je, že se obě série (jak Grey, tak 50 odstínů) pohybují v tak nízkých číslech hodnocení, vzhledem k tomu, že 98% knih v žánru erotiky je jejich mnohem slabší napodobenina. Hodnocení rozhodně neodpovídá v tomto žánru kvalitě knihy, nemůže to být takový brak, když to bylo tak úspěšné a EL James to rozhodně s jazykem umí. Doporučuji.

30.07.2020 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Z celé série Off-Campus se mi tenhle díl líbil nejvíc. Dvojice Allie a Dean pro mě byla nejzajímavější. Čtení hezky plyne, je to místy velmi vtipné, neskutečně jsem se nasmála, když pánové rozebírali děj Stmívání a taky jsem se dobře bavila, když se Dean seznámil s Aliiným otcem. Dobře napsané, čtivé, zápletka se přímo nabízela. Hezké oddechové čtivo.

13.01.2020 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Zjizvený král je za mě kus velmi kvalitní literatury. Dobře promyšlené, kdy jedna z dějových linek (Nikolaj a Zoja) navazují na sérii Griša, zatímco druhá (Nina) navazuje na svůj příběh ze Šesti vran. Celkově si myslím, že se to autorce povedlo precizně propojit a čtenář tak může nahlížet na tento fantastický svět trochu víc komplexně. Charaktery jednotlivých postav jsou velmi dobře zpracované a člověk se s postavami hned sžije. Nikolaje jsem si zamilovala už v sérii Griša. Zoju mám ráda a sdílím s ní názor na všechny svaté a u kapitol s Ninou mi i slza ukápla, když se loučila s Matthiasem. Zpočátku není děj tak napínavý a není zde tolik zvratů - jako například v Šesti vranách. Nic ovšem není psáno prvoplánově, takže si to autorka vynahrazuje na konci, kdy se vám nepodaří knihu odložit. Co musím ještě navrch vyzdvihnout, tak je dokonalá práce na obalu knihy, který je mistrovským dílem. Ne, že by to zrovna tato kniha potřebovala, ale už jen samotný její obal jistě prodává.

04.12.2019 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Super knížka! Rozhodně jsem byla spokojená, v knížce nejsou žádná hluchá místa, každý dialog byl bomba. mezi hlavními hrdiny to od prvního okamžiku neskutečně jiskří a každá jejich slovní výměna je prostě dokonale napsaná. To je přesně ten typ knihy, kdy byste mohli o hlavních hrdinech číst dál a dál a vůbec by vás to nepřestalo bavit. Célian byl takový ten klasický badboy v hloubi duše dobrý, trochu mi připomínal Viciouse ze série Hříšníci. Jude byla přesně prototyp hlavní hrdinky, který si snad každá čtenářka zamiluje. Za mě naprostá spokojenost, doporučuji!

27.09.2022 5 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Musím říct, že jsem byla spokojená, knížka byla čtivá, vtipná, naivní, ale mnoho jsem toho od ní neočekávala a byla jsem tím pádem příjemně překvapená. Mezi hlavními postavami to jiskřilo a líbilo se mi, že Nicholas nebyl takový ten floutek a marnotratný syn, ale vždy se snažil dostát svých povinností. Samozřejmě jedna hvězdička za moc hezkou obálku :) Jako lehké trochu naivní, ale oddechové a zábavné čtivo doporučuji.

05.05.2022 5 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

další moc pěkný díl, čtivé, trošku bláznivé (ano, v kapitole, kde se matka Giselle modlí, tak jsem se opravdu zasmála). Trochu mi to připomíná sérii Off-campus od Elle Kennedy, akorát tady máme místo hokejistů fotbalisty, kteří jsou neskuteční alfa-samci, ale zároveň citliví romantikové. Možná je to klišé, ale pěkně čtivé klišé, které funguje a myslím, že je tam přesně to, co cílovka hledá, takže proč ne? Doporučuji.

23.11.2021 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Moc hezká knížka, ani jsem to neočekávala, ale líbilo se mi to! Knížka je čtivá, svižně odsýpá, ale přesto je to mezi hlavními hrdiny krásně vyjádřené a člověk se těší na každou další kapitolu a najednou koukáte a knížka je na konci. Četlo se to zkrátka moc příjemně a i jsem se občas nasmála. Knížku doporučuji a rozhodně si od autorky přečtu další knížku.

19.11.2021 5 z 5