Elisabet Elisabet komentáře u knih

Losing it Losing it Cora Carmack

Poutavé, vtipné, dostatečně žhavé, ale i sladké. Hlavní hrdinka, nebyla žádná naivka, ale příjemná holka se smyslem pro humor. A Garrick? Myslím, že "ach můj bože" ho vystihuje dostatečně.
TAK TROCHU SPOILER
Jedna z opravdu mála knih, kde jsem jim ten jejich "rozchod" na moment opravdu žrala.
Přečteno během jednoho dne. Doporučuju :)

17.07.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle kniha není o smrti. Je o lásce, přátelství, rodině, životě a rakovině. Ale bohužel, vedlejší učinek rakoviny je smrt. Kniha The fault in our stars má být "nejvtipnější smutný příběh" a ona vzkutku je. Popisuje život Hazel Grace, které je už předem určeno zemřít. To už je samo osobě rak strašně smutné a depresivní. Ale Hazel statečně bojuje ("jako by se dalo bojovat i nějak jinak") a její pohled na svět je naprosto unikátní. Není přehnaně optimistický, protože Hazel není žádná kýčovitá hrdinka, která prosvětluje tmu svým věčným optimismem. Hazel je holka, která má rakovinu, kterou nechce, ale ví, že se jí nezbaví a tak s ní prostě žije dokud může. Hazel je realistická, upřímná a neuvěřitelně chytrá. A takový je i její pohled na svět. A v tom je to vtipné. Způsob jakým Hazel popisuje její příběh je opravdu vtipný a tak vás nutí smát se ve chvílích, kdy by jste se normálně nesmáli. Takže to opravdu je "nejvtipnější smutný příběh", ale co já považuju za opravdu nejlepší vlastnost této knihy je upřímnost. Tahle kniha je prostě neuvěřitelně upřímná. Popisuje věci tak jak jsou a nepřibarvuje si je. Hlavní hrdinové se chovají jako skuteční lidé a dělají rozhodnutí, pro které mají važný důvod a ne jen proto, že to autor potřebuje po dějové stránce. A také popisuje rakovinu a všechny její vedlejší účinky tak, jak opravdu jsou.
Malá ukázka: "To taky znamenalo, že tam panovala velká soutěživost. Všichni chtěli zvítězit nejen nad rakovinou, ale i nad ostatními lidmi v místnosti. Je mi jasné, že to je iracionální, ale řekněme, že máte dvacetiprocentní šanci, že budete za pět let ještě žít. Pochopitelně si spočítáte, že to je jednu ku pěti. Tak se rozhlídnete kolem a řeknete si úplně jako zdravý člověk: Čtyři z těhle ubožáku přežiju."-Hazel Grace na setkání podpůrné skupiny.
Takže abych to shrnula. Je to úžasně napsaný nejvtipnější a nejupřímější smutný příběh, který člověku říká aby si vážil vlastního života a zdraví, protože všichni lidé nemají takové štěstí. Prostě "prožijme dnešek jak nejlépe můžeme."
A na závěr můj nejoblíbenější citát z knihy. "Existence brokolice rozhodně neovlivňuje chuť čokolády."

17.07.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Naprosto úchavtná kniha. Přečtená jedním dechem. Co se postav týče...Tris jsem obdivovala a Čtyřku milovala. Byla jsem i na filmu v kině a byla jsem nadšená. Podle mě, výborný výběr herců. Hned jdu na další díl ;)

31.05.2014

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Úžasná kniha! Patřím mezi lidi, kteří tvrdí, že Hledání Aljašky je lepší, než Hvězdy nám nepřály. Obě jsou to krásné knihy, ale TFIOS je hodně vychvalovaná kniha, takže mé očekávání bylo velké, zatímco u LFA jsem počítala s tím, že to bude méně kvalitní dílo, už jen proto, že ho Green napsal dříve. O to větší byla má radost, když jsem zjistila, že to tak vůbec není.
Styl psaní Johna Greena sedne snad každému, takže se kniha čte dobře. Taky se mi moc líbil nápad, psát příběh tak, že o každém dnu je něco napsáno a rozhodně to není nudné vyprávění o tom, co ten den měli na oběd. Postavy jsem si zamilovala snad všechny. Takže abych to shrnula. Hledání Aljašky je skvělá a poutavá kniha, z pera velice talentovaného spisovatele, která mě opravdu mile překvapila.

21.08.2014 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Nechápu, co všichni proti Twillight mají. Jistě, není to kniha pro 40tiletého muže, ale ve své kategorii je hvězdou. Oblíbila jsem si skoro všechny postavy a z mé strany není co knihám vytknout. Doporučuji:)

12.06.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Naprosto úžasná kniha! Musím uznat, že první polovina byla v porovnání s druhou opravdu slabá, ale pak se to rozjelo a stálo to za to! Nápad byl opravdu originální. A i když Sci-fi není zrovna můj šálek kávy, v této knize mi to opravdu nevadilo. Všechny postavy mi byli simpatické a jsem ráda za to, jak to dopadlo. Přesně takle jsem si ten konec přála:) Slzy tekly proudem a já mám teď obsáhlé téma na přemýšlení.

17.08.2013 5 z 5

Originální upíří deníky Originální upíří deníky Hrabě Dracula

Děj byl o ničem. Ale cením si originálního nápadu a výborného grafického zpracování.

21.07.2013 4 z 5

Krev příšery Krev příšery Robert Lawrence Stine

Přečtená během tří hodin ;D Napínavá, hororová a velmi dobře napsaná kniha. Kdybych ji četla před pár lety, asi bych měla nahnáno, ale dnes už se jen skláním před autorovou technikou psaní.

18.06.2013 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

První povídka naprosto úžasná, druhá povídka dobrá a třetí povídka tak hrozná, že se to číst nedalo. Tak jaké si potom kniha zaslouží hodnocení? Za mě takové 3,5 hvězdy.

08.05.2016 3 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Po dějové stránce výborná kniha, ale vnitří pochody hlavní hrdinky ve stylu "Jsem tak špatná. Někoho jsem zabila. Změnila jsem se. Už nejsem ta stejná holka, jako kdysi. Nesmím k sobě nikoho pustit." byly unavující a nudné.

28.03.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města jsou pro mě tak trochu zklamání. Možná je to tím, že jsem dříve četla TFIOS a LFA, nevím. Celá prostřední část knihy, byla tak nějak o ničem a já se musela skoro nutit číst dál. Na konci jsem se konečně dočkala akce, která to trochu vyrovnala.
Ale stejně hodnotím 4*, protože prostě miluju autorův styl psaní, reálnost postav a tu neuvěřitelnou upřímnost, která provází všechny jeho knihy.

21.04.2015 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Jedním slovem dokonalé. Mnohokrát lepší než první díl. Líbil se mi styl psaní, kde se střídaly různé postavy. Autorka tento styl úžasně ovládá. Byla jsem ráda, že Cindeřin příběh pokračuje, protože jsem si ji moc oblíbila. Ale to co předvedli Vlk a Scarlet je nepopsatelné. Další postava "Kapitán" Thorne příběh krásně obohatila. Pět hvězdiček si zaslouží už jen ta nádherná obálka. Nevím, jestli přežiju čekání na další díl.

21.12.2013 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

První díl, byl něco jako "odrazový můstek", ale mě se to líbilo:) Zoey mi byla vcelku sympatická a i přesto, že tohle téma je trochu ohrané, kniha pro mě byla něco nového.

25.09.2013 5 z 5

Biblio Vampiro Biblio Vampiro Robert Curran

Jedním slovem ÚŽASNÁ! A nádherné grafické zpracování je jen jedna z mnoha předností této knihy. :) Doporučuji všem milovníkům upírské literatury.

17.07.2013 5 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Ten konec mi přišel takový...podivný. Doufala jsem v jiný, ale tenhle taky nebyl špatný. Rozhodně nelituju, že jsem se rozhodla tuto serii přečíst. Doporučuju!

17.12.2013 5 z 5

Zrození zabijáka Zrození zabijáka Darren Shan (p)

Mám moc ráda ságu Darrena Shana a Latren byl má oblíbená postava. Na tuhle knihu jsem se těšila a musím říct, že mě sice nezklamala, ale ani nenadchla. Bylo zajímavé vidět Lartena, když byl mladší. Čekám na další díl:)

15.10.2013 4 z 5

Kouzlo lásky Kouzlo lásky Shani Petroff

Jsem ráda, že Angela dala konečně šanci Luovi. Měla jsem ho ráda už od začátku a štvala mě s tím, jak ho odmítala.

18.08.2013 5 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Naprosto úžasná kniha!:)

10.08.2013 5 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Úžasná kniha:) Dobře se četla a ani mi moc nevadilo, že jsem se na konci nedozvěděla, kdo byl vrah. Těším se na další díl:))

30.06.2013 5 z 5

Věčná hrobka Věčná hrobka Kevin Emerson

Strhující rozuzlení. Rozhodně dobrý konec ;)

27.06.2013 5 z 5