EliBeatrice EliBeatrice komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) asi nikoho nepřekvapí, že jsem tuto knihu přečetla zhruba za 5 hodin čistého času. Čte se to totiž samo. Zvrat mi nepřišel tak extrémně wow jak jsem čekala, ale i tak mě nenechal knihu odložit. Občas nějaké logičnosti mi tam pokulhávají, ale rozhodně to bylo uvěřitelné a děsivé. Ukázka, jací muži umějí být, ano, ne všichni, ale proč to jsou vždy muži?

09.02.2024 5 z 5

Její ozvěna Její ozvěna Sarah Gailey

teda wow, bylo mi z toho až úzko a odpouštím i zasazení do poměrně reálného světa bez logických pohnutků ostatních postav, co třeba vůbec neshledávají zvláštním mizení lidí (klonů), těhotnou paní bez legitimace či nejspíš řádně neakreditovanou laboratoř

19.11.2023 4 z 5

Prolomený kód života Prolomený kód života Walter Isaacson

možná jsem čekala více životopis a méně filozofických úvah a obecně vhledu do biologie a vědy, ale vlastně mi to vůbec nevadilo :)

21.10.2023 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

splnilo očekávání a myslím, že naplnilo účel, na chvíli jsem se vzila do mého oblíbeného Poirota

26.09.2023 5 z 5

asi přes nízké očekávání mi to tak špatné opravdu nepřišlo. Občas jsem se i smála

01.09.2023 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

čteno již podruhé a opět se mi tají dech. Kupodivu jsem si toho i docela z prvního čtení pamatovala, ale stejně mě to nepřestalo "fascinovat".

30.08.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Přečteno za necelé 2 dny, napínavé až děsivé, jedna z nejlepších knížek, ale pachatele jsem myslím odhadla po x náznacích celkem dobře, ale celý přiběh rozhodně nee. Strhující

25.08.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pořád si kladu otázku, kdo za "to" nese největší vinu

13.08.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

taková spontánní jednohubka asi jako Evelynin celý život :)). Kniha otevřela mnohá témata, ale nepřišla mi tolik moc hluboká, což neznamená, že by se mi nelíbila, byla naprosto skvělá!!!

04.08.2023 5 z 5

Co nás učí nádory Co nás učí nádory Jana Šmardová

rozhodně stojí za to číst vícekrát! Propracovaná a skvělá kniha!

19.07.2023 5 z 5

Špinavé ruce Špinavé ruce Sherwin B. Nuland

mikrobiologie má ráda svojí historii, jak víme z vysokoškolských přednášek, kde mi byla i tato kniha doporučena. Vlastně mě to nezklamalo, dost jsem se toho dozvěděla, ale otázka, co z toho by mohly být pouhé fabulace a co realita...

19.07.2023 4 z 5

Tančím charleston Tančím charleston Jacqueline Wilson

krásné a milé připomenutí mého dospívání, moc jsem si knihu užila a překvapilo mě, jak i pro dospělého je poutavá a vidí v ní i trochu něco jiného než přímo píše hlavní dětská hrdinka

06.07.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Dávám 5 hvězd, ale možná by to bylo tak na 4,5. Bylo to inspirativní čtení plné fajn děje i myšlenek, ale sama bych ocenila jít třeba víc do hloubky méně tématům. Ale jinak to bylo zatraceně povedené

08.05.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Pozoruhodná kniha, asi hlavně pro věčně nerozhodné a nespokojené osoby. Myšlenky v ní se mi moc líbily, střed knihy byl trochu slabší, konec měl spád... ten hajp si zaslouží hlavně tématem a myšlenkami, děj mě tak extrémně nezasáhl - jak jsem čekala ;)

15.04.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

na to, aby mě příběh obrovsky zasáhl by jeho délka musela být dvojnásibná a postavy ještě hlubší. I tak dávám plny počet, i na těchto několika stránkách se ukrývá mnoho temna a hrozné reality... bylo dobré slyšet oba pohledy - matky i dcery

16.11.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Nevím, trochu mě to zklamalo, občas jsem se neorientovala a oproti skvostnému Zuzaninu Dechu to byl slabý odvar. Ale i tak vcelku povedené a čitatelné :).

13.10.2022 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

kniha se mi dost líbila? Tohle slovo asi nelze použít. Hlavní hrdinka se motá v začarovaném kruhu zoufalství a to není hezké, ačkoliv jsem se nad ironií jejích myšlenek a hlášek občas pousmála. Mně osobně nedělalo problém se na úryvky pokrývající život Vladěny soustředit a pochopit je, knihu hodnotím kladně.

01.09.2022 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Z této knihy mě trochu mrazí, čeká toto každého?
PS: kontrast k tomu jsem před měsícem četla knihu Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, možná by to hlavním protagonistům pomohlo.

15.08.2022 4 z 5

Chování: Biologie člověka v dobrém i ve zlém Chování: Biologie člověka v dobrém i ve zlém Robert Morris Sapolsky

krásná a poučná kniha, nepřišla mi zas až tak moc biologická, že by zasahovala do podrobností a detailů jednotlivých mechanismů, ale čistě laická též nebyla. Tím, že se zásadní informace často opakovaly, se mi lépe zapamatovaly snad i na delší dobu. Bavily mě autorovy vtipy a narážky na různá i nebiologická témata :D.

02.01.2022 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Opravdu výjimečné, upřímně mi z této knihy bylo v některých pasážích až špatně, jak podrobně a surově byla napsána. Ale zároveň se mi líbila její lehkost, nadhled a "rozpitvávání" lásky, ze všech úhlů pohledu. Některé myšlenky se mi vryly do paměti, i postavy byly velmi dobře popsány. Z nějakého důvodu mi to připomínalo Lásku za časů cholery, možná především tématem, ale i stylem...

18.11.2021 4 z 5