Elen.aja Elen.aja komentáře u knih

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Skvělá sonda do fungování Lékařů bez hranic z pohledu lékaře přímo z místa dění. Osobní, autentické, syrové, bez obalu. Jedna hvězda dolů za náročnější stylistiku, na kterou jsem si musela zvykat, ale druhou polovinu knihy už jsem ji skoro nevnímala a četla jsem jedním dechem.
Obsahově velmi podnětné. Člověk si i vzhledem k situaci v Jemenu uvědomí, jaké máme štěstí, že žijeme v míru a řešíme úplně jiné starosti, než země sužovaná válkou, která deformuje lidskou svobodu a důstojnost.

15.01.2022 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Kniha rozhovoru o zajimavych tematech. Me osobne asi nejvice zaujal nahled do polske katolicke cirkve a jejiho postaveni a fungovani popisovane zevnitr. Libi se mi Zbigniewova uprimnost a ze umi byt kriticky i sam k sobe. Diky jeho otevrenosti a primosti jsem nemela pocit nejakych klerikalistickych reci a jeho myslenky me lepe vedly k zamysleni.

28.11.2021 4 z 5

Hospic - Příběh naplněné naděje Hospic - Příběh naplněné naděje Jana Sieberová

Přečteno jedním dechem. Osobní výpověď o vzniku nejen hořického domácího hospice. Skrze konkrétní příběhy z budování hospice i konkrétní setkání s pacienty jasně vyznívá osobní povolání paní Sieberové, žité naplno, s důvěrou a velmi poctivě.

15.10.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zajimava sondy do minuleho stoleti a jehi ruznych rezimu v kontextu konkretni rodiny, se svymi starostmi, radostmi i bolestmi...cetlo se skvele (ikdyz Hana byla lepsi;) )

03.06.2019 5 z 5

Autorka už je na můj vkus mírně šílená v obl. úklidu, ale její tipyjsou inspirující.

24.01.2018 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Přečetla jsem jedním dechem. Provokativní, burcující a pro mě osobně velmi inspirující.

24.01.2018 5 z 5

Bůh je můj životní program Bůh je můj životní program Jana Sieberová

Opět nádherné a silné čtení.
Přelouskáte tu útlou knížečku za jedno odpoledne, ale zůstane ve Vás silný prožitek. Autorka píše velmi chytlavě a čte se jedním dechem -
o nelehkých tématech s lehkostí, ale s pokorou a úctou k životu i jeho završení s laskavostí, paní Sieberové vlastní.

Velmi souzním s kapitolami o pobytu v klášterech, mám to úplně stejně. Je to tak vzácné prostředí ticha a modlitby v tom našem rušném světě, plném podnětů. Paní Sieberová vystihla přesně to, co v klášterech (jako matka tří dětí) hledám a nachazím.

Milá zmínka v knížce i o našem semilském hospici :-)

Děkuji. Pište dál, prosím️!

20.02.2023 5 z 5

Bez obalu Bez obalu Barbora Tlustá

Přehledná, praktická. Pro mě ale nic moc nového, je to spíše pro začátečníky. Obsahuje jednoduché diy projekty - kosmetika, úklidové tipy, upcyklační nápady apod.

25.11.2022 4 z 5

Jezevec Chrujda dobývá vesmír Jezevec Chrujda dobývá vesmír Petr Stančík

Nemuzu si pomoct, ale pro me hrozna blbost. Posledni dobou se mi nektere detske knizky zdaji ujete a tahle patri mezi ne. Hvezdicka nejvic patri ilustracim.

10.12.2021 1 z 5

Zázrak jménem les Zázrak jménem les Karel Sládek

Misty hutnejsi ctivo, ale dobre uvahy nad fungovanim vztahu a fauny a flory v ceskych lesich. Autor na prikladech propojuje zakonitosti prirody s fungovanim cloveka v jeho vztazich, smerovani a pod...

10.10.2019 4 z 5

Laudato si´ Laudato si´ Jorge Mario Bergoglio

Neni to snadne cteni, prvni cast byla az depresivni,ale zase to nebylo zadne omackovani,ale snaha o popis reality...
Zaujalo me,jak komplexne papez peci o spolecny domov popsal, ze se nejedna jen o ekologii,jak ji chapeme v tom uzsim slova smyslu, ale zahrnul do ni mnohem vic,vlastne vse (a vsechny),co nas obklopuje. Papez nemluvi jen o konrektnich krocich, ale spise o celkove zmene smysleni, jak k celemu stvoreni pristupovat. A to mi prijde dulezite.

11.07.2019 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Strizlive komentovany ruzne soucasne trendy ve vyzive a dobra doporuceni...

05.01.2019 5 z 5

Růženec Panny Marie - (Rosarium Virginis Mariae): apoštolský list Svatého otce Jana Pavla II Růženec Panny Marie - (Rosarium Virginis Mariae): apoštolský list Svatého otce Jana Pavla II Karol Józef Wojtyła

Apoštolský list o růženci. Pro mě úplné otevření nových obzorů. Brožura plná AHA momentů. Poodhaluje hlubokou mystiku modlitby, kterou mám spíše spojenou s babičkami a odříkáváním s počítáním kuličem, než živou modlitbou. Po přečtení tohoto listu již nahlížím jinak a chci si uchovat to lehké poodhalení tajemství svatého růžence.

04.06.2024 5 z 5

Umění naslouchat Umění naslouchat Otec Jeroným

Přečteno jedním dechem a ty myšlenky o modlitbě - úplné poklady. Ještě po čase ve mně velmi rezonují. Konečně i konkrétní návody, jak se modlit. Škoda, že jsem knihu poslala dál, umím si představit ji číst opakovaně. Hluboká moudrost skromného mnicha.

04.06.2024 5 z 5

Máma odchází do kláštera! Máma odchází do kláštera! Stéphanie Combe

Originálně pojaté předání tipů, jak se duchovně rozvíjet, jak zvládat roli ženy, manželky i matky, jak si vylepšit timemanagement a další. Spousta praktických podnětů, které se hodí do života matky na plný úvazek v mnoha směrech. Hvězda dolů za trochu moc šroubovitě vkládané myšlenky do děje, ikdyž se mi způsob zpracování líbí. Jen to bylo někdy až moc " na sílu" a ubíralo to uvěřitelnosti příběhu.

22.08.2022 4 z 5

Léčivá síla klášterních bylinek Léčivá síla klášterních bylinek Fidelis Happach

Přehledná, srozumitelná a graficky velmi pěkně zpracovaná publikace. Přiblížení základních bylinek, které by neměly chybět v žádné zahradě/ balkóně a jejich využití.
Každá dvoustrana je věnována konkrétní bylině, nechybí fotografie, základní popis, kde ji najít, jak ji vypěstovat, popis léčivých účinků, využití při léčbě a obohacení o plno originálních bylinkových receptů v kuchyni. Zkušená sestra Fidelis přidává plno svých osobních tipů k pěstování a využití bylin.

02.05.2022 5 z 5

Malenka Malenka An Leysen

Nádherné ilustrace.

04.04.2022 5 z 5

Nenažraná koza Nenažraná koza Petr Horáček

Pobavila nás. Líbí se mi, jak v Horáčkových knihách je ukrytá pointa, abychom si vážili sebe takoví, jací jsme a nesnažili se měnit nemožné.

16.01.2022 5 z 5

Prožitek hor a zkušenost smyslu Prožitek hor a zkušenost smyslu Viktor Emil Frankl

Útlounká knížka, kterou přečtete za čtvrt hodiny, ale zamyšlení hluboké. Text doprovázen rozjímavými fotografiemi. Možná bych vybrala fotografie Alp (než z vysokých Tater) když pro ně Frankl žil, pro mě osobně by to emoci ještě více umocnilo, ale i tak to stojí za to.
Stručné myšlenky, ale přesto jde na dřeň. Po podstatě a smyslu, není divu, když se.jedna o zakladatele logoterapie. Podnětné i pro ne-horolezce jako jsem já :-).

12.01.2022 5 z 5

Kořeny Kořeny Anselm Grün

Doporucuji cist ted v preddusickovem case.

Inspirativni zamysleni se nad svymi predky a jejich vztazich k nam. Co nam,dali vzali i co je nasim poslanim, v cem pokracovat v rodove linii...

10.10.2019 5 z 5