Umění naslouchat

Umění naslouchat https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114770/bmid_umeni-naslouchat-0Kp-114770.png 5 9 3

Tato publikace obsahuje další autentické texty otce Jeronýma a je tedy volným pokračováním knihy "Protože navždy trvá dlouho..." Ústředním námětem úvah je tentokrát modlitba. Modlitba je tu pojímána jako převzácný nástroj, který nám umožňuje setrvávat v Boží přítomnosti. Otec Jeroným se ukazuje být mistrem tohoto nástroje. Zároveň nám však dokazuje, že základem duchovního mistrovství je umění být pokorným učedníkem a umění naslouchat.... celý text

Chesterton
10.02.2018 5 z 5

Přečetla jsem celkem rychle a přesto - vzpomínky na knihu stále přetrvávají i po dlouhých letech:))

nickym
25.10.2015 5 z 5

Úpřimná kniha autora, který v ní předává to, čeho dosáhl zkoumáním a hledáním, za celý život. Líbilo se mi jak píše hned na začátku o modlitbě, jak ji protchnout četbou-zvoláním-mlčením - viz. kniha. :)
Navazuje na knihu: Protože navždy trvá dlouho, ale lze číst i samostatně.

Shardlake
21.11.2012 2 z 5

Jedná se o knihu duchovní, která by se měla číst pomalu a čtenář by si na její četbu měl vyhradit čas a nespěchat. Je zde i plno pěkných myšlenek.