Eleanor-ka Eleanor-ka komentáře u knih

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Byť to bylo poněkud přitažené za vlasy, pořád je to jedinečný a neobyčejný příběh, který vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. :) Avšak ve srovnání s Láska mezi písmenky je to slabší, druhý díl se mi líbil o něco více.

03.01.2018 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Dojemná, něžná, místy vtipná oddechovka, která se čte sama.
Tak italské a zároveň americké! Lina se mi zdála celkem inteligentní, žádné upejpavé děvčátko, ale pokaždé žasnu nad nevědomostí některých američanů (co je to dóm, kdo byli Medicejští?) - většina z nich opravdu zná jen jejich Sochu svobody.
A teď něco k ději. Zápletka se mi líbila, byla taková neobvyklá a vzhledem ke smutnému příběhu hlavní hrdinky, to nebylo pochmurné a depresivní (ba ne, když z tak překrásné, byť jednoduché obálky, čiří taková radost). Osobně se mi víc líbilo vyprávění Hadley, než samotné Liny, jejíž milostná zápletka by se místy dala popsat jako naivní a dětinská. Kdežto Hadleyin příběh byl jako by jej napsal sám život. Howard je vážně skvělý chlap, škoda že takových najdeme jen v knihách.

Krásné čtení. Florencie, gelato - co víc si přát?

20.12.2017 4 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Po přečtení převážné kritiky jsem se do knihy pouštěla opatrně. Musím říct, že v polovině jsem si opravdu říkala, že je to takové ponuré a nudné, i přesto, že jsem stránku po stránce hltala (autorka má opravdu skvělý talent psát poutavě). Oproti Nocte to bylo vskutku jaksi taková míň zběsilá jízda, která nás poutala do své sítě, plné otázek a nepochopení. Bezmoc, tajemství a tentokrát i o dost temnější atmosféra, než s kterým šokoval první díl. Vůbec bych netvrdila, že autorka už nevěděla kudy kam a bylo to zbytečné, protože já osobně bych řekla, že věděla moc dobře co píše a měla to zapeklitě promyšlené. Nový příliv postav, nové prostředí, nové záhady a tajemství. Za mě to bylo skvělé dílo, avšak ovšem také jsem spíše toho názoru, že Nocte bylo o něco lepší.

Opět šokující závěr, těším se na další díl!

11.12.2017 4 z 5

Bylo to zvláštní. Po přečtení knihy jsem byla poněkud zklamaná, ne proto, že bych chovala zášť vůči homosexualitě, ale proto, že jsem čekala od knihy něco zcela jiného. Kniha byla bez nijaké akce, vše probíhalo tak nějak hladce. Konec nebyl dle mého gusta, ale jinak se kniha četla sama. Bylo to milé, vtipné, přirozené.

10.12.2017 4 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Na začátek.. jsem opravdu ráda, že se kniha zaobírala předválečným obdobím, kde se vše teprve rozjíždělo. Autorka má můj obdiv za to, jak se zhostila popisu a znalostí Německa, jeho kultury, krásy a obvyklostí. Nevadila mi na knize ani patrná "poameričnost" a slunný neuzavřený konec, který nám vnukl, byť na kratičkou chvíli, naději, že vše možná dopadne šťastně. Ale to víme jen my, Gretl s Danielem v tu chvíli nemohli očekávat že ty pravé hrůzy teprve nastanou.

Děj o vymyšlené statečné Gretl a její rodiny, zasažený do skutečné minulosti se skutečnými osobnostmi a historickými událostmi. Místy naivní, krutost doby zde byla zředěna s nadějí a pevnou vůlí jít vpřed. Moc pěkné zpracování.

05.12.2017 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Opravdu se mi nechtělo knihu odložit ve více jak polovině, ale už se jinak nedalo. Bylo to zbytečně natahované, nudné, spoustu blábolů okolo, bez sebemenší akce či zvratu, pochmurné, nezáživné. Čekala jsem od toho něco zcela jiného.

28.11.2017 1 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Moje první zkušenost se slečnou Marplovou a bohužel musím říct, že v blízké době také poslední. Narozdíl od běžných knih od Agathy, mi tato kniha přišla nejspíše nejméně záživná. Nápad byl velice dobrý, avšak zpracování děje bylo poněkud nudné a oproti těm s Poirotem dosti utahané, Nemesis postrádala svou klasickou svižnost a grácii. Málo akce, více úvahy. Zbytečné natahování a tentokrát dokonce i předvídatelnost.. v polovině knihy už samy víte, kdo je vrahem. Plusem zůstává tajemný, až děsivý nádech, jinak zatím nejslabší dílo od mé velmi oblíbené autorky.

26.11.2017 3 z 5

Jako první díl, i Šťastní lidé mají snadný život bylo nenáročné čtení, které vás okouzlilo svou jednoduchostí. Oddechové čtení, které vás chvilkami donutilo se zamyslet nad tím, čemu se říká osud, seberealizace a možnost propojit minulost s budoucností. Je to kniha o vnitřní síle, bolesti, smutku, o životu, o tom jak se vyvíjí vztahy a jak čas zahojí všechny rány. Místy náhlá předvídatelnost, ale to bych i opomenula, vzhledem k tomu, že jsem byla vděčná za více pasáží, které byly spojeny s kavárnou. Za mě spokojenost.

20.11.2017 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla..

Začátek byl skvělý, nezdržoval, nenudil, šokoval. Téměř celá kniha byla poněkud klidná, bez žádných komplikovaných akcí. Zpočátku se jeví jako tragický příběh dvou sourozenců dvojčat, kterým zemřela matka a bratr je blázen. Na scénu přichází tajemný cizinec, který dodává knize ten správný šmrnc a lá knize pro dospívající dívky. Avšak to co nastává na konci knihy, to je mi přátelé zvrat jako pr***! Dle mého bych knihu s čistým svědomím zařadila do klasické beletrie, nikoli pro děti a mládež. A fantasy bych to také moc nenazývala, jelikož se prakticky jednalo o normální svět, ve kterém je vyskytují tragédie, šílenci a posttraumatické poruchy. (+spoiler+)

Kniha je děsivá, šílená, zvrácená, temná. Kvalitně sepsáno, výborně promyšleno.

Závěr taky šílený. Nedokážu se dočkat pokračování, snad bude Verum stejně vynikající jako Nocte!

24.10.2017 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Kombinace knih Padesáti odstínů šedi a Šťastní lidé čtou a pijou kávu. Nenucené, ale předvídatelné. Taková zlatá střední cesta.

13.10.2017 3 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

No.. tak kde začít? Na druhý díl jsem se dost těšila, protože první díl byl neuvěřitelný a mělo to docela slušně našlápnutý konec a tudíž jsem od pokračování očekávala úplně něco jiného. Myslela jsem, že se nám naskytne dobrodružství a nebezpečí z cesty Davy, Seana, Gila a Sabine, vůbec jsem nepočítala s tím, že se Davy prostě odpoutá a rázem se jí změní celý pohled na věc a zkrátka celý život. Vyměnit někoho, pro koho zabila člověka, za někoho, koho znala takovou chvíli? Davy se ke Cadenovi možná hodila více osobnostně, ale se Seanem si toho prožila víc a proto mě to docela zklamalo. Kniha sama o sobě byla oproti jedničce výrazně slabší v tom, že tam bylo méně "deja vu" akcí apod. Celkově mi to už přišlo takové odbyté a nedomyšlené. Nicméně jsem ráda za happyend.

05.10.2017 3 z 5

Přečteno jedním dechem. Nenáročné i vzhledem k ponurému ději, plného pesimismu, nejspíše zapříčeněním příliš rychlým tempem jaký kniha představovala. Čekala jsem více scén z kavárny, po které je kniha pojmenována a idylii z prostředí Paříže, nikoli chladných pobřeží v Irsku. Plus za to, že se z toho nevyklubala další odfláklá happyendovka. Za mě dobrý, ale mohlo to být ještě lepší.

24.09.2017 4 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Téma skvělé, doba děje celkem passé, které však je stále žádoucí, ale styl psaní strohý a celkově kniha nudná. Nezáživné. Velká škoda potenciálu.

20.09.2017 2 z 5

Nejsem žádná potrhlá holka Nejsem žádná potrhlá holka Gretchen McNeil

Bylo to opravdu vtipné, čtivé, svižné, oddechové, spontánní a svým způsobem zcela dokonalé. Poněkud zvláštní parta outsiderů se na základě matematické nadšenky a jejího tzv. vzorce proměnili v úplně jiné - extrovertní - bytosti, aby lépe zapadli a vyhnuli se tak alespoň v posledním ročníku šikaně. Ačkoliv už po pár stránkách je kniha poměrně předvídatelná, dá se tato nedokonalost v klidu opomenout nenáročným a velmi pěkným dějem, který uměl upoutat, pobavit a zaujmout. Rivalita, středoškolské vztahy, přeměny a na závěr také happyend! Mě se to líbilo, doporučuji.

13.09.2017 4 z 5

Bez pravidel Bez pravidel Lauren Weisberger

I přes to, že byla kniha velmi hezky psaná a čtivá, tak obsahovala nezáživný děj, který nikoho nijak zvlášť nenadchne.

10.09.2017 2 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Velmi, opravdu velmi zvláštní příběh! Místy jsem si říkala, že je to prostě fikce až příliš přitažená za vlasy. Ale líbila se mi zápletka, líbilo se mi, jak je v knize vyobrazen kontrast naprostých protikladů dvou životních úrovní. Realistické chování únosce, který jednal v rámci nezbytnosti - jeho počáteční příliš hrubé, abstraktní chování "psychopata" se postupem mění v přirozené cítění člověka. Začátek byl poměrně strohý, jinak byla kniha psána poutavě - ovšem co mi vadilo, bylo, že byl po celou tu dobu děj bez překážek, zcela klidný a bez zápletek. Dle mého by kniha přidala na kvalitě, kdyby byla doplněna pár erotickými scénkami.

Za mě dobrý.

05.09.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Zpočátku se děj pomalu táhl, ale že by se jednalo o nudné převyprávění, to se rozhodně říci nedá. Kniha má velmi propracovanou zápletku, která je doplněna mystikou spojenou s místní řekou a tajemnými příběhy z minulosti. Avšak, ke konci jsem čekala trochu víc, něco více ve stylu Agathy Christie, kdy vás Hercule Poirot nestačí šokovat jednou větou za druhou - čekala jsem něco, co vás zkrátka posadí na prdel... ale vyvrcholení bylo klidné, trochu skeptické, ale správně psychologické - i když poté přichází zklamání, že se tedy dostalo toho, co si čtenář už několik stránek myslel dopředu, nakonec vás kniha beztak překvapí svým závěrem. Za mě správný thriller mísený detektivkou s pořádných nádechem tajemna. Rozhodně spokojenost.

31.08.2017 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Prosté,ale geniální. Úžasné prostředí, směsice různých postav s rozdílnými národnostnostmi a originální rozuzlení na konci. Nejsou lepších detektivek, než klasika od Královny zločinu.

29.08.2017 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Jako další z mnoha to bylo čtivá, napínavá jízda, která vás překvapí i potěší. Nic náročného.

16.08.2017 4 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

Čekala jsem trochu něco jiného, už podle názvu spíše příběh týkající se především okolo jakuzy, který by nám dal pohled do jejich dění. Kniha je však psáno poněkud amatérským stylem Shoko Tendové, která nám sděluje větší část svého drsného života, tzv. "ve stínu jakuzy". Autorka má ode mě jeden velký obdiv - za to, čím si musela projít a dokázala se i nadále udržet na nohou.

09.08.2017 4 z 5