ejwa1937 ejwa1937 komentáře u knih

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Krásná a krásná. Moc hezké zpracování, již tak známých básní J.K. Erbena. Za mě rozhodně ano. Bych řekla, že to moderní pojetí některých komiksů bylo vyloženě vítané. Pro toho, kdo by měl pocit, že tato sbírka už patří do pravěku, doporučuji rozhodně :)

01.02.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh s hlubokou myšlenkou. Veselý i smutný. Malý a přesto duchem velký. Obrazové (prostorové) vydání od Albatrosu, je krásné pohledově i obsahem. Velice doporučuji, hezčí knížku jsem dlouho neviděla.

15.01.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

No já nevím, možná jsem ji radši měla číst v angličtině. Některé básně jsou vážně hezké, ale zas taková pecka to nebyla. Bohužel. Originál je prý mnohem lepší, tak třeba se k němu ještě dostanu :)

14.01.2019 3 z 5

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Krásná příběhem i ilustracemi. Určitě doporučuji.

14.01.2019 5 z 5

Parádní, oddychové čtení. Napínavý děj, zajímavý příběh. Nemám co vytknout - jinak moje první kniha od J.K.R..

05.08.2018 5 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Hi. Takovej pan Kaplan, to je sen každýho učitele.

27.03.2018 4 z 5

Ema Naopak Ema Naopak Gunilla Wolde

Nestárnoucí klasika a pro všechny zploditele Em, doma nezbytná :-D

21.03.2018 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Nedočetla. Jedna kniha dobrý, dvě už jsou moc. Vtipné určitě, ale ten stále opakující humor, už prostě na druhou knihu nestačí - pro mě tedy ne, ale to je jen můj názor.

16.01.2018 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Parádní, jako vždy :)

09.01.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Rozhodně velmi zajímavá kniha, vzácného člověka. Pro mě, jako ateistu, to byl takový výlet do světa církve, prostoru, který skoro neznam, a občas mi spadla brada v úžasu, nad názory, které pan Czendlik má. Pro mě přijatelné . Hezké čtení. PS: Jen ty otázky bych nechala pouze kurzívou, ne tučně. Trochu mi to estetický vadilo ;) Ale to je povrchní vada :-D

03.01.2018 5 z 5

Vánoce na sádle a jiné trable Vánoce na sádle a jiné trable Barbora Topinková

K přečtení nejen o vánocích, i když u nás se to zrovna sešlo. Vtipné a krátké příběhy, ve kterých se s pousmáním najdeme, alespoň částečně, všichni. Ráda doporučuji :)

25.12.2017 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Trochu pozvolnejsi Začátek, ale poslední třetina, to byl fičák :) Ráda doporučuji.

25.12.2017 4 z 5

No Words No Words Marco Turini

Někdy míň, je víc a tady mi absence slov vůbec nevadila. Právě naopak. Zajímavé a originální :)

16.12.2017 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Krásná obálka k děsivému příběhu, kterých se za války stávaly bohužel spousty. V podstatě nemám dalších slov... K přečtení doporučuji, ale je to síla.

13.12.2017 5 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Napínavý děj a zajímavé téma. Konec překvapil - teda částečně. Jen se četla tak nějak zdlouhavě a úplně to není ten druh knihy, co by se nedal z ruky upustit :-) Za mě dobrý.

29.11.2017 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Měla jsem trošku slabší rozjezd a málem jsem ji odložila, ale nakonec mě děj strhl a na to, že scifi skoro nečtu, mě kniha nadchla. Trochu mě rozčilovala ta až moc revoltujici povaha hlavní hrdinky, ale konec, který vlastně není konec, mě směřuje na druhý díl a s malou pauzou se na něj budu těšit.

09.11.2017 5 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Řekla bych, že tady je jasně vidět, kam naše republika bude směřovat, pokud ji bude určovat směr Žlutý baron . Kéž lidé oči otevřou a už ho nevolí... :-/

23.05.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moje první kniha od Jojo Moyes, dlouho jsem se odhodlávala ji přečíst a ze začátku jsem měla pocit, jako když se dívám na Zemřít mladý s J. Roberts a byla trochu zklamaná, ale ten pocit se nakonec vypařil. Krásná kniha. Chvíli jsem si hýkala smíchy a chvíli brečela, že jsem musela přestat číst. Za den přečtená, ale oddechovkou bych ji nenazvala.

12.11.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Parádní rychlé čtení. Za mě 5*. Na dovolenou jak dělaná ;-)

05.09.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Opravdu krásný a zaroven drtivý příběh. Po dlouhé době kniha, která nadchla obsahem i krásnou obálkou. Každopádně doporučuji.

05.09.2016 5 z 5