Egertová Egertová komentáře u knih

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Ta je moje nejoblíbenější od Verna.

10.09.2020 5 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

No, nakonec jsem přečetla, vzala si z lecčeho i ponaučení a začala se jinak dívat na knihkupce, snad i s porozuměním. Takže zdvihám hodnocení a vzhůru k Fryčovi.

21.12.2019 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Skvělá kniha.

04.12.2017

Epidémie v dejinách Epidémie v dejinách Branislav Kovár

Trochu sešité horkou jehlou, no něco se čtenář dozví.

13.10.2020 3 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Jak se pak jednomu může líbit většina dnešních knížek. Souhlasím, skvělý Homér

30.05.2018

Smutek andělů Smutek andělů Jón Kalman Stefánsson

Naprosto úchvatné. Hů, děsivé. Životní moudra jedno za druhým. Ani jedno prázdné místo. Sakra, jak to ten Jón dokázal?

09.09.2016 5 z 5

Sestry Makiokovy Sestry Makiokovy Džuničiró Tanizaki

Znamenitá kniha.

27.09.2022 5 z 5

Není nad Ivana Děnisoviče.

22.04.2021 5 z 5

Vystěhovalci Vystěhovalci Winfried Georg Sebald

Neobyčejně půvabná věc.

24.01.2021 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Velmi uspokojivé

27.11.2019 5 z 5

Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Marcel Proust

Zpočátku jsem trochu tápala v těch rozsáhlých souvětích, kdo co vlastně dělal a hledala to správné sloveso. Jsem v půlce prvního dílu a už to jde lépe. Chce to maximální pozornost a nechat obrazy proplouvat a zanechávat jejich stopy v mysli.
Kde jsou ty pomalé procházky maloměstem, kde jsou ty kouzelné předzahrádky, ty průhledy do parků mezi mřížemi, to usebrání se nad kvetoucími hlohy?

07.08.2016

Jeremjáš Jeremjáš Franz Werfel

Top 10

06.10.2022 5 z 5

Smaltová Medúza Smaltová Medúza Panagiotis Agapitos

Poněkud zklamání. Začátek slušný. Konec samý fujtajksl.

15.10.2019 3 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Kniha nacpaná zajímavostmi o Bretani, takže mi přišel detektivní příběh odfláknutý, upozaděný. Postavy vyšetřovatelů jsou stále stejné, říkají stejné, nelogické věci. Určitě tato kniha je ze všech předchozích nejmíň poutavá. Dalo mi přemáhání ji dočíst. Jako když autor mele z posledního.

04.02.2018 1 z 5

Na útěku! Na útěku! Eva Lindström

Dnes jsem si to přitáhla, kvůli líbezným ilustracím a že je to o ovci, které obdivuji, ale je fakt, že výchovné to není, ale zase ovce opravdu žere jen trávu a listí, tak té lasičce nemohla sežrat rybu ani buličí oko. Ovečka je velice nenáročná. Fascinovala mne ta kvanta rastafariánských čepic, alespoň tvar to takový má, co si prala lasička.
Že nechtěla ovečka do ohrady, no bodejť, udělali by si z ní skopovou pečínku.
Budu to diskutovat s vnoučaty, třeba mi poradí, co tím chtěla spisovatelka říct.

22.08.2016 4 z 5

Vlčí kůže Vlčí kůže Kerstin Ekman

Není to kniha na pobavení, ale na přemýšlení o tom, jak to bylo dřív a co je dnes lepšího, tubera už je zase mezi námi, třeba, a co je stejného, vztahy mezi lidmi. Myslím, že je to spíš pro starší ženy, které vidí svět realisticky, mladé tu bídu člověka ještě vidět nechtějí.
Pro mne špičková kniha.

11.05.2016

Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgren

Velmi zajímavé to je, ale ty výstřižky by měly být přeložené, kdo umí švédsky. Také to popisování opulentních hostin, no asi se tím uklidňovala.

28.10.2023

Výběr z korespondence Výběr z korespondence Maimonides (Moše ben Majmon)

Je to zajímavé.

29.07.2023 5 z 5

Krev v ráji Krev v ráji Peter Tremayne (p)

Jeden z nejlepších dílů.

18.06.2023 5 z 5

Knižní kultura českého středověku Knižní kultura českého středověku Michal Dragoun

Fascinující kniha.

15.10.2022 5 z 5