Vlčí kůže

Začátkem jara roku 1916 se mladá porodní asistentka Hillevi Klarinová z Uppsaly vydává do kraje Jämtland na severu Švédska. Následuje pastora Edvarda, jenž se tam má ujmout správy farnosti Černá Voda. Hillevi, která je s Edvardem tajně zasnoubená, není na to, co ji na severu čeká, připravena. Kraj neprostupných lesů a černých jezer je odlehlý a drsný, síly přírody ohromné a nepředvídatelné. Lidé tu žijí v demoralizující chudobě a nevědomosti, ve světě, v němž jsou stále živé mýty a pověry. Přes řadu traumatických zážitků se tu však Hillevi setká i sprojevy lidského porozumění, přátelství a lásky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231365/vlci-kuze-Uha-231365.jpg 3.952

Vlčí kůže (1.)

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Vargskinnet: Guds barmhärtighet (1999)

Kniha Vlčí kůže

Lucajda111

Docela složitý děj

Maanna

Kniha z drsného a tak trochu odříznutého kraje na švédsko-norské hranici s nádhernými popisy prostředí a zajímavými vhledy do života lidí. Na začátku knihy přijíždí do tohoto kraje mladá porodní asistentka Hillevi s naprosto jasnou představou, jak tam bude její život vypadat. Za několik měsíců však z těchto představ nezbude vůbec nic a přesto se nedá říci, že by život Hillevi byl nešťastný. I další postavy musejí tvrdě konfrontovat své plány a ideály s realitou a najít v ní svou vlastní cestu. Kniha vyžaduje soustředění, protože využívá střídání vypravěčů a časových rovin. Některé věci jsou pak spíš naznačené, než úplně dovysvětlené, ale to mám radši než polopatické objasňování. Je to jedna z knih, které se dostanou pod kůži, aniž si toho člověk všimne a aniž úplně ví proč.

Kerberos
30.09.2018

Asi to není čtení pro každého.Mě se kniha velmi líbila a chystám se na čtení dalších dvou dílů.Zdlouhavá se mi nezdála,protože jsem ji přečetla za dva dny.

Tyet
16.06.2017

Román švédské spisovatelky Kerstin Ekmanové vás doslova pohltí svou hutnou, těžkou, severskou temnotou. Tma prostupuje krajinu, lidi, i duše. Čas je nelineární, vede nás klikatými cestičkami z minulosti do budoucnosti a zpět. Chvíli žijete život mladé dívky, pak zralé ženy trpící pocity viny a tíhou starého tajemství, bezmoci a zbabělosti a někdy také život malé dívky, bystrého sirotka, který má v sobě něco z trolla. Těžký a dusivý je i příběh mladého nemocného chlapce, jenž uteče z rodiny ovládané hrůzou ze starého nemilosrdného patriarchy a stane se malířem. V další kapitole je z něj starý muž, který se vrátil „domů“ a v té další je mu zase patnáct. To všechno v kulisách nezadržitelného „pokroku“ první poloviny dvacátého století a světové hospodářské krize. Nouze a hlad jsou všudypřítomné. Kniha je plná smrti, stínů a beznaděje. Přesto ta tíha nepůsobí samoúčelně, a jakmile dočtete, jste rádi za naši malou, malebnou a světlou zemi. Výborná kniha, doporučuji k přečtení.

MichelleS
15.02.2017

Místo je to spíš studené a ponuré, ani lidé nepřekypují vřelostí, přesto jsem se zamilovala a chci se do Černé Vody znovu vrátit. Vyprávění plyne spíš poklidným tempem, měla jsem dost času vychutnat si mistrně popsanou atmosféru severního Švédska a sžít se s místními. Nevadilo mi střídání vypravěčů, míst a času ani chybějící označení přímé řeči. Je nutno číst pozorně a často mezi řádky, ale odměna stojí za to.

Jako6
02.10.2016

Nedočetla jsem :-(

Egertová
11.05.2016

Není to kniha na pobavení, ale na přemýšlení o tom, jak to bylo dřív a co je dnes lepšího, tubera už je zase mezi námi, třeba, a co je stejného, vztahy mezi lidmi. Myslím, že je to spíš pro starší ženy, které vidí svět realisticky, mladé tu bídu člověka ještě vidět nechtějí.
Pro mne špičková kniha.

jarrmilla
14.04.2016

Tak já si knihu koupila a těšila se na ní. Dostala jsem doporučení aslespoň od 3 lidí, kterých si nesmírně vážím, jsou inteligentní, sečtělí se všeobecným rozhledem...a ...nic...strašně jsem to kousala, nepřekousala, nemohu dát ani jednu hvězdičku...asi jsem totální ignorant.