EffyMerillis EffyMerillis komentáře u knih

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Kniha spíše pro teenagery, která se ale dobře čte. Taková oddechová. Rozhodně to není kniha, u které je nutno přemýšlet.
Myslím, že okolo 15 let bych z ní byla unešená.

06.08.2018 4 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Lépe čtivá, než první díl. Přečetla jsem ji asi za 3 dny - cesty vlakem jsou nudné, měla jsem dost času na čtení. Třetí díl už se rozpaluje.
Neočekávala jsem od toho nic extra (prostě proto, že je to je pro teenagery). Děj se dal lehce očekávat, přesto tam bylo i napětí a tentokrát jsem,i přes to, že jsem si řekla,že po jedné kapitole, půjdu spát, přečetla ještě další dvě.

04.12.2017 4 z 5

My Fair sukuba My Fair sukuba Jill Myles

Je to dojela dlouhá doba, co jsem četla první díl, mezi tím jsem přečetla několik dalších knih a prošla si méně chovu dobou. Ale první díl jsem si vybavila.
Kniha je psána dobře, vždy jsem si před spaním říkala: jedna kapitola a spát! Ale vždy mě zajímalo, co se stane na začátku kapitoly další. Knihu jsem přečetla za pár dní. Neříkám, že to je nejúžasnéjší děj na světě, ale moc se mi líbil a nechybělo ani neočekávané překvapení.
A mrzí mě, že není 4. díl. Mohu si jen domýšlet teorie, jak asi dopadlo hledání a co s jste mezi trojkou stalo.

29.11.2017 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Jenda z knih, které jsem si vybrala k maturitě. S nadšením jsem se pustila do čtení, ale byla jsem zklamaná. Kniha mě hrozně nudila.
Námět nebyl špatný, zabijákem je alkohol, ale chybělo mi tam napětí, nedokázala jsem se na knihu soustředit a myšlenky létaly jinam. Dvě hvězdičky dávám právě za námět, ale to je asi vše, co mi na celku přišlo zajímavé.

17.11.2017 2 z 5

Dědicové černé vlajky Dědicové černé vlajky Michael Peinkofer

Přečetla jsem ji. Na tom není nic divného. Kniha se mi líbila a přečetla jsem ji rychle. Co je ovšem divnější, přečetl ji poté i můj bratr, který snad maximálně vždy číst začal, ale víckrát už knihu do ruky nevzal. Tuto přečetl snad během 14 dnů, což značí, že ho musela opravdu zaujmout.

17.11.2017 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tuto knihu jsem nedočetla. První dva díly jsem přečetla se zápalem, ale poslední mě už tak nezaujal. Začala jsem se během čtení hodně nudit a už jsem se nedonutila ji dočíst. Prý se to později zase rozjede, ale prostě už mě to nepřitáhlo. Moc romantiky na to, jak to začalo a já nejsem na "lásenky".
Zfilmovaný jsem viděla díl první a byla jsem zklamaná, udělali z toho prostě tuctový romantický film. Jasně, kdyby to bylo jako v knize, asi by to byl porno film. Další díly jsem neviděla.

16.11.2017 1 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Knihu mi koupila mamka s tím, že je to mé oblíbené téma a myslela, že by se mi mohla líbit. Myslela vcelku dobře.
Je to takové pohodovější čtení, krátila jsem jí cestu v autobuse (zastavovala jsem se u některých špatně napsaných frází a nějaké hrubky). Byť je kniha napsaná spíše pro teenagery okolo 13-14 let, ne pro dospělé, čte se docela hezky. Ze začátku tedy trochu nudnější, knihu jsem do ruky brala docela málo, ale to se postupně zlepšilo a dočetla jsem ji nakonec docela rychle.
Nemá ty scény, ze kterých by se mi tajil dech, není to ta kniha, od které bych se z autobusu nejraději vůbec nezvedala abych se dozvěděla, co bude dál (tím pádem ideál, jelikož vystoupit prostě musím a vím, že jsem na střední jela kvůli knize o pár zastávek dál a přišla jsem pozdě). Ale rozhodla jsem se přečíst i další dva díly (teda, snad mě druhý díl neodradí od toho třetího). Uvidíme, co tam autorka vymyslela.

16.11.2017 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Oproti Stmívání je tahle kniha zázrakem autorky! Kniha mě zaujala a nápad byl také úžasný! Nedávno jsem dokonce viděla i film v angličtině, nebylo tam vše tak, jak jsem si představovala, ale zaujalo mě obojí, knihu bych si klidně přečetla znova, když bych jí měla doma!

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Že seriál je lepší? Nepřipadá mi! V seriálu je mnoho věcí nedomyšlených a vzatých úplně jiným spádem. Knihu jsem přečetla rychle a bavila mě. U seriálu pokaždé usnu a nebaví mě, raději si tohle přečtu znovu, než abych koukala na spatlaninu ve formě seriálu...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Trochu lituji toho, že tuto knihu nemáme k maturitě, protože by to byla snad jediná, která by mě z nich opravdu bavila! Jsou tam krásně smíchané názor dospělých s tím, co si vlastně myslí děti (třeba had co snědl slona). Myslím že by ji zvládl přečíst i můj bratr, ale ten to zásadně odmítá vyzkoušet...

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Tato kniha u mě uspěla snad na plné čáře! Miluju mystiku i anděly a tato kniha mě příjemně překvapila. Nemám ráda nějaké extra sladké konce a i proto se mi líbilo, že kniha neskončila jako přehnaný román. Je sice smutné, že Margot zastřelili, ale za to, v kolika knihách se to stane. Za chyby autor nemůže, za to může překladatel a já nehodnotím překladatele, ale to, jaký příběh napsal autor. Líbil se mi!
Naopak moje mamča si jí půjčila a když se dostala k Margot zavřené v kobce, knihu již víckrát neotevřela.

Markéta na útěku Markéta na útěku Věra Řeháčková

Když jsem tuto knihu od maminky dostala, bylo mi myslím 13 let, tehdy mě nebavila a nedočetla jsem snad ani první dvě stránky. V 15 letech jsem jí zkusila otevřít znovu a bum! Přečetla jsem jí hned! Není to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale stále myslím, že stojí za přečtení. :)

Kůň jménem Zázrak Kůň jménem Zázrak Zuzana Holasová

Když jsem tuto knihu četla, bylo mi asi 12. Opravdu mě tehdy byvila a vím, že jsem si jí poté přečetla ještě jednou. Teď by mě nejspíš ani moc nebavila, protože je přeci jen pro děti a já si raději přečtu něco žhavého nebo složitějšího.

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Anatole France

Musím přiznat, že kniha má svůj příběh, který je sám o sobě dobrý, ale kniha se mi docela špatně četla. Nezačetla sem se do ní a i když zvládnu číst 800 stránek jen víkend, těchto 184 stran jsem četla alespoň půl roku.

08.11.2013 3 z 5

Hlas Bájných stvoření Hlas Bájných stvoření Henri Loevenbruck

Oproti prvnímu dílu už tato kniha nebyla tak zajímavá, přes moje očekávání už mě tolik nebavila a do čtení jsem se ani tolik nezabrala, ale i přes to má kniha své. :)

Hra na smrt Hra na smrt David Almond

Od knihy jsem očekávala víc dobrodružství už jen podle toho, co je o ní napsaného na zadní straně. I když je to pro děti od 12 let, mohlo to mít lépe propracovaný příběh.

08.11.2013 3 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

No, dlouho mi vrtalo hlavou, proč v knize drákula nevystupuje. Ke konci jsem se dozvěděla, že tam byl vlastně celou dobu a v hlavě jsem musela přešrotovat vše, co jsem zatím věděla. Docela mě mrzelo, že si Quinecy nenechal nic vysvětlit a byl tvrdohlavý. Konec konců, kniha skončila jak skončila.
Začátek knihy mě zaujal, střed mě však trochu nudil a nějakého vzrušení jsem se dočkala až v poslední třetině knihy, do té doby to byla prostě detektivka. Ale i tak se mi Drákula Nesmrtelný libil.

Jako první mě po přečtení napadlo: Kniha nese název "Drákula Nesmrtelný", tak proč sakra Drákula zemžel?! :D
Ale když by měly knihy končit tak, jak si vždy myslíme, že skončí, zmizelo by všechnot o vzrušení.

08.08.2013 4 z 5

Polibek smrti Polibek smrti Marcus Sedgwick

Myslím, že Polibek smrti je úžasná kniha. Měla jsem ji přečtenou hned. Vřele doporučuji. :)

27.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nic pro vás, romantiky a romantičky. Zajisté to nepochopí nikdo, kdo není alespoň kapku sadista. Pro mě to byla super knížka a s přečtením druhého dílu se toho dost vyjasní. U se nemohu dočkat až si přečtu i Padesát odstínů svobody :).
(Pro ty co píšou že je to hnus, asi ještě nečetli Stmívání či Upíří deníky :D)

27.03.2013 5 z 5