Eeli Eeli komentáře u knih

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Podle mého názoru měla tato kniha dobrý potenciál být solidní detektivkou, kdyby byla vynechána ta romantická dějová linka a více propracovaná ta kriminální, protože holka v nesnázích, sexy bodyguard a nakonec láska jsou dost otřepané motivy, které dost snížily úroveň. Ale chápu, že se jedná o literaturu pro ženy, tudíž se to dalo předvídat. Za sebe tedy hodnotím také poněkud otřepaně: neurazí, nenadchne.

21.01.2018 2 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Knížka, která má šmrnc. Romantika s kapkou erotiky i vtipu jako hlavní náplň příběhu zabalená do lehce detektivního obalu. V kategorii literatury pro ženy se jedná o dost povedený kousek. Autorka má styl psaní, který je čtivý, který udrží pozornost a v některých okamžicích zvedne tep :)

18.01.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Můj názor se sice liší od většinového, ale kniha mě zkrátka nijak nezaujala, což je možná tím, že už (bohužel) nepatřím do YA skupiny :). Celý příběh na mě působil tak nějak ufňukaně, přespříliš dojemně a místy pak přeslazeně. Navíc kapitoly psané z pohledu Ridgeho (CHLAPA!!!) byly velice nevěrohodné, protože pochybuji, že takhle citlivě a zženštile nějaký muž myslí (omlouvám se, hoši, pokud se pletu) - prostě příliš přeidealizované :). Jinak musím uznat, že na romantický příběh je to dílko poměrně originální a vlastní skutečný soundtrack je velmi dobrý, nápaditý tah, který zpestří četbu a dá jí zcela nový rozměr.

18.01.2018 2 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Úžasná a duchaplná kniha vyvolávající hodně intenzivní prožitky z četby. Čtenář je zaveden do bídou, neřestí a nemocí prolezlé Itálie, tudíž nečekejte žádnou malebnou atmosféru, ale naopak. Autor velmi povedeně a s jistou dávkou naturalismu vykreslil prostředí Benátek atd. jako smradlavou špinavou díru plnou zločinu, děvek a nenávisti k Židům. Na těchto místech se pak odehrává dobrodružný a zároveň dojemný příběh Mercuria, Giuditty, Isaaca a dalších vedlejších postav. I zde autor uplatňuje své naturalistické nahlížení na svět, takže vyobrazil postavy a jejich pudy s klady i zápory včetně myšlenek a pocitů. Celkově se jedná o nádherný historicko-romantický román, v němž budete spolu s postavami prožívat jejich zoufalství, naději i štěstí, román, v němž nechybí intriky, nenávist a zlo a v němž nakonec zvítězí láska a ušlechtilost.

16.01.2018 5 z 5

Abych tě milovala Abych tě milovala Johanna Lindsey

Vkusná červená knihovna. Místy přeslazený příběh s dějem typickým pro tento druh literatury, ale jinak příjemná oddechovka.

11.01.2018 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Hořce vtipná kniha, která je ale ve své podstatě smutná. Pod rouškou humoru jsou popsány životy rodičů a jejich dětí a jejich problémy. Autor dovedl hezky zachytit, že i navenek šťastný, spokojený či úspěšný člověk může mít svá velká trápení. Jinak je příběh poměrně primitivní a na můj vkus příliš vulgární.

09.01.2018 2 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Nádherná, dojemná knížka, ze které na vás dýchne nostalgie a osudovost, a to o to více, že vychází ze skutečného příběhu autorčiných prarodičů. Postavy jsou sympatické svou odhodlaností a zároveň pokorou, popisy prostředí jsou velmi líbivé (Amerika na vás opravdu působí jako země možností, kde na lidi čeká naděje na lepší život, a Itálie se zdá jako ráj) a zápletka je příjemně romantická. Navíc je kniha psána velmi kultivovaně, takže působí mile a něžně. Čtení tohoto románu bylo pohlazení po duši.

08.01.2018 5 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Taková historická detektivka v hávu červené knihovny.Rozhodně se nejedná o žádný strhující příběh, ale je to hezká knížka, která se dobře čte. Kombinace smyšleného příběhu zasazeného do skutečných událostí většinou dobře funguje (autorka navíc na konci knihy objasňuje historickou autenticitu, což oceňuji). Ze začátku je znát, že se jedná o první román, ale nakonec má autorka celkem sympatický styl psaní.

08.01.2018 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nenáročná oddechovka pro holky plná vtipných hlášek, ale také plná romantických klišé. Přesto si knihu oblíbíte pro její lehkost a úsměvnost.

07.01.2018 3 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Tento román se nečte snadno. Je přesycen plytkými dialogy a děj je nezáživný. Na druhou stranu je velkým přínosem, že se lze blíže seznámit se smýšlením tehdejší doby. Můžeme si udělat obrázek o tom, co bylo v popředí zájmů společnosti, jaké bylo postavení žen včetně nároků na ně, jak byl tráven volný čas, co bylo chápáno jako společenský poklesek (zejména ve srovnání s dnešními normami) apod. Toto vše je však vykoupeno celkovou nečtivostí příběhu.

07.01.2018 2 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

V rámci žánru se jedná o lepší průměr. Romantiku a erotiku doplňuje snaha dodat příběhu hloubku problematikou různých kostlivců ve skříních hlavních postav... Kniha je napsána čtivě a je "chytlavá", ostatně jako všechny autorčiny knihy.
Pokud bych měla hodnotit celo sérii, považuji ji za velmi zdařilou, nicméně jsem přesvědčena o její lehké sestupné tendenci. Přesto knihy S. Young mohou patřit k oblíbeným, zejména pokud potřebujete "vydechnout" a utéct z každodenního stereotypu.

04.01.2018

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Líbivý tuctový romantický slaďák okořeněný erotikou. Nicméně nijak nevybočuje z řady podobných příběhů. Navíc se autorka často opakuje i v rámci svých jiných knih, jako by některé obecné motivy i konkrétní pasáže vzala přes kopírák, což považuji za nedostatek. Pokud ale potřebujete vypnout a začíst se do něčeho prostého, je to dobrá volba, jsou však i lepší...

04.01.2018 2 z 5

Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy Vánoční koleda čili Vánoční povídka s duchy Charles Dickens

Příjemný příběh, prostřednictvím kterého k nám autor promlouvá o smyslu lidské ušlechtilosti a dobroty. Tento motiv je zasazen do období Vánoc, což toto poselství ještě více umocňuje. Povídka není dlouhá ani náročná, i když se nečte zase tak úplně snadno. Nicméně je to krásná klasika. A právem...

04.01.2018 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Dívčí young adult fantasy románek s upíří tématikou. Kniha je s ohledem na cílovou skupinu (do které dááávno nepatřím :D) napsána čtivě. Je zde napětí, akce, romantika samozřejmě nechybí. Nápaditost lze těžko hodnotit, neboť jak občas zaznamenávám, mám pocit, že se s podobnými story roztrhl pytel. Autorka má příjemný styl psaní, docela se jí povedly popisy prostředí a navození atmosféry. Vykreslení charakterů postav příliš prostoru nedala, nemyslím však, že by to zde bylo na škodu. Podle mého názoru může knížka co do kvality i nekvality směle konkurovat své filmové verzi.

04.01.2018 3 z 5

Pohádky  s obrázky Josefa Lady Pohádky s obrázky Josefa Lady Karel Jaromír Erben

Hezká klasika od jednoho z našich největších sběratelů lidových pohádek, která by neměla být dnešními dětmi opomíjena, a je zejména na rodičích, aby se o to postarali. Pohádky v této knize patří k nejznámějším, jsou převyprávěné srozumitelně a stručně, takže se dobře čtou a jsou snadno zapamatovatelné.

12.12.2017 5 z 5

Skleněný hrob Skleněný hrob David Hewson

Trochu jiný názor než předchozí. Za sebe hodnotím příběh jako nepřehledný, špatně čtivý, jakoby nastavovaný zbytečnostmi a ani zápletka mi nepřišla příliš originální, i když něco neotřelého tam je. Celkově nejde o žádné strhující dílo, ve své kategorii spíše slabý průměr. Nedokázalo mě to pohltit. Jedná se o knihu, na niž lze snadno zapomenout.

05.12.2017 1 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Pohádka pro holky... Snaha zaobírat se vážným tématem je zcela zastíněna romantickou linkou a okouzlujícím, avšak pravděpodobně nereálně dokonalým hrdinou. Ale proč ne, někdy je třeba si vydechnout a zasnít se...

05.12.2017

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Děj knihy je více méně nijaký, přesto se ale jedná o skvělou knihu, která má hloubku a vede k zamyšlení se nad lidskými pohnutkami, vztahy, vině a odpuštění. Příběh poskytuje prostor k vžití se do obou postav a subjektivnímu hodnocení jejich počínání. Nečekejte akci, napětí apod., ale spíše prostý popis událostí v jejich přirozeném plynutí a cestu do nitra člověka.

05.12.2017 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Skvělé čtení. Neotřelá, zajímavá zápletka, spousta překvapivých událostí, akce, nadpřirozena... Děj má spád a poskytuje čtenáři mnoho napínavých momentů, takže musíte číst, dokud nedočtete, protože jste v neustálém očekávaní. Příběh hezky plyne, je srozumitelný. Za mě osobně je čtivější než díl předchozí.

05.12.2017 4 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Poněkud obtížnější na čtení, ale o to kvalitnější příběh. Co se dějové linky týče, nejedná se o úplný top, nečekejte žádné napětí či velkou akci, ale spíše vylíčení ne příliš šťastných osudů několika postav, což je však zřejmě záměr. Z knihy čiší spousta emocí - od lásky přes zoufalství a beznaděj až k nenávisti. Určitě si u ní neodpočinete, takže po ní nesahejte, hledáte-li oddechovku. Jinak ale stojí za přečtení.

04.12.2017 3 z 5