Ebon Ebon komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Začátek žranice na Tolkienovské hostině. Již úvod je velkolepý.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Grandiozní finále této nepřekonatelné hostiny.

SAS - Příručka jak přežít SAS - Příručka jak přežít John Wiseman

Nejlepší současné dílo o survivalu. Ucelené, bez zbytečné omáčky.

13.03.2016 5 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Netuším, kolik toho autor pozřel. Ale tohle je LSD trip do světa omamně šílené fantazie, bizarnosti a ujetosti na plné pecky.

24.02.2020 5 z 5

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Mistrné dílo, které má u mě čestné místo. Do komiksů je nádherně zapracován odlišný feeling scénářů.

20.09.2016 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Můj první Kulhánek, které jsem si nyní z nostalgie přečetl znovu. Opět mi přijde skvělý, svižný a osobitý. Domácí reálie mě chytají za srdce a Richard je takový normálně upírsky smrtelný. :-)

14.07.2016 5 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Velmi barvitý popis pásma a pozůstalostí návštěvníků, zajímavé postavičky a hluboká sonda do mysli hlavní postavy.

18.05.2020 4 z 5

Toto je předkrm gigantické žranice, která následuje.

13.02.2020 4 z 5

Okultní kořeny nacismu Okultní kořeny nacismu Nicholas Goodrick-Clarke

Velmi podrobně zpracované téma vzniku germánského okultismu, zejména Lista, Lanze, Sebottendorffa a Wiliguta, který byl temnou předzvěstí dějin 20.století. Zavadskou zabírá jen okrajově, pro její studium doporučuji jiný zdroj.

27.11.2016 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Příběh získává opravdu epický rozměr, člověk žasne nad propracovaností celého světa.

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Přitažlivé Žambochovské povídkové SCIFI, které jsem přímo zhltnul. Celé je protkané hypertechnickou terminologií, která bude pro drtivou většinu čtenářů bez rozhledu naprosto nezkousnutelná a ještě za to budou knihu kritizovat.. Pro mě to byla lahůdka, které odpouštím jistou plochost nekonzistentnost.

19.07.2017 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Neslané, nemastné, bez gradace, bez opravdu zajímavého nápadu. Nebál bych se říci, že to je napsané jako spotřebka (nechci napsat, že to je jen pro peníze a slávu). A krom Vajdova Romotína mě to moc nechytalo.

04.03.2020 3 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Pro mě nejlepší mythologic fantasy ever!

13.02.2020 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Nejslabší článek Bratrstva krve. Moc šukání a málo příběhu..

20.03.2019 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Jednoduchý, čtivý, plný akce, hlášek, prostě takový pořádný tatarák.

17.09.2018 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Morbidně humorný pohled na ztroskotance, mezi které se může kdykoliv kdykoliv přidat.

11.07.2017 4 z 5

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Musel jsem vynaložit neskonalé úsilí, abych to dočetl. Pocity rozporuplné. Dlouho jsem nežvýkal něco takového, co by se tolik bránilo přečtení. Zajímavé téma, nekonzistentní zpracování a trochu zmatené.

11.07.2017 3 z 5

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Čtivé, brutální. Elita jednotky má trochu nadlidské schopnosti. Zatím jsem neprověřoval historickou věrohodnost s pohyby jendotek. Velmi protikomunistické, což mě neuráželo.

13.03.2016 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Druhý díl trilogie Bratrstvo krve. Hlavní hrdina začíná být přehnaně nesmrtelný. Hlášky, akce.
Hrdina je pořád občas hloupý.

13.03.2016 4 z 5

Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomika Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomika Michael Goodwin

Pohled velmi americký, ale překvapivě občas i velmi kritický. Jen víc takových publikací.