Okultní kořeny nacismu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha britského historika Nicholase Goodricka-Clarka se věnuje okultním naukám a pseudoučením, kterými se inspirovali nacističtí vůdcové včetně Adolfa Hitlera a Heinricha Himmlera. Přibližuje životní osudy rakouského romantického spisovatele, excentrického vizionáře a zakladatele armanského řádu Guida von Lista, bývalého cisterciáckého mnicha Jörga Lanze von Liebenfels, zakladatele ariosofie a vydavatele časopisu Ostara, mezi jehož čtenáře patřil za svého vídeňského pobytu i Hitler. Ukazuje také vliv dalších okultistů na vznik a vzestup nacistického hnutí, jakými byli například Karl Maria Wiligut zvaný „Himmlerův Rasputin“ nebo Rudolf von Sebottendorf, zakladatel Společnosti Thule a německý agent v Istanbulu. Podrobně popisuje historii řádového hradu SS Wewelsburg, Germánského řádu a vznik pangermánského hnutí. Ačkoli se tato kniha zabývá především okultní historií nacismu, je nesmírně aktuální, protože si všímá reakcí tzv. obyčejných lidí na společensko-ekonomické změny a jejich hledání nějakého jednoduchého návodu k jejich pochopení. A ten i dnes, stejně jako na přelomu 19. a 20. století, nacházejí také v nacionalismu. Autor svoje zasvěcené dílo uzavírá myšlenkami, že v dnešní době sílícího vlivu náboženského fundamentalismu různých směrů může porozumění okultním kořenům nacismu přispět k tomu, že se tento svět stane bezpečnějším....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101934/okultni-koreny-nacismu-101934.jpg 4.333
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno
Orig. název

The Occult Roots of Nazism, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Okultní kořeny nacismu

Přidat komentář
Miro.slav
02.12.2017

Vcelku zaujímavá kniha, ktorá čitateľa vyvedie z niekoľkých široko rozšírených fikcií. Autor mapuje situáciu od počiatkov pangermanizmu (ten by sa však dal vystopovať už do čias stredoveku) cez G. von List až po samotný národný socializmus. Určite odporúčam. Ak už kvôli ničomu inému, tak už len kvôli tomu, aby si človek uvedomil, že pangermnizmus sa neštítil toho, privlastniť si starobylú Retru a Arkonu (obe sídla odporu polabských Slovanov voči nastupujúcemu kresťanstvu a germanizmu - obe ruka v ruke) a vyhlasovať ich za pamiatky germánskej kultúry.

Ebon
27.11.2016

Velmi podrobně zpracované téma vzniku germánského okultismu, zejména Lista, Lanze, Sebottendorffa a Wiliguta, který byl temnou předzvěstí dějin 20.století. Zavadskou zabírá jen okrajově, pro její studium doporučuji jiný zdroj.


WolfIssen
16.01.2011

Kniha určená těm, kteří se zajímají o ideologické počátky Třetí říše. Autor vyčerpávajícím a detailním způsobem popisuje obrození okultismu a příbuzných oborů konce 19. a počátku 20. století v Rakousku a Německu.

Doporučujeme

Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Vladař
Vladař
Intimní historie od antiky po baroko
Intimní historie od antiky po baroko

Štítky

nacismus okultismus

Autor a jeho další knihy

Podobné knihy

Kniha Okultní kořeny nacismu je v

Přečtených44x
Doporučených3x
Knihotéce48x
Chystám se číst17x
Chci si koupit7x
dalších seznamech1x