e-Čtenář e-Čtenář komentáře u knih

Holokoulí Holokoulí Mads Larsen

Kniha mě zcela zklamala. Nebylo to ale způsobeno čistě jen autorovým rukopisem, i když i tam by se dalo zlepšovat. Úplně mě odrovnal neprofesionální překlad se spoustou překlepů a hrubek. Právě jsem knihu dočetl, a prohlašuji že to byly vyhozené peníze. A nakladatelství by se mělo nad sebou hodně zamyslet, protože překlad a korektura jsou opravdu velice špatně provedené.

11.12.2013 2 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Dobrá odpočinková knížka, která rychle zkrátí čas. Jinak vás zřejmě ničím neobohatí.

19.12.2020 4 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Kniha mne osobně zklamala. Bylo jen pár míst, které jsem zhltl a čekal co příjde, ale pak vlastně nic nepřišlo a mé očekávání nebylo naplněno.:-) Za to, že se jedná o postapokalyptickou tématiku, kterou “žeru”, dávám hvězdu navíc.

16.09.2020 2 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha mne bavila, zejména v první půli, kdy jsem se komickým situacím a rozhovorům opravdu smál. Ale po nějaké době jsem si začal uvědomovat, že mě kniha začala nudit a to i přes erotické pasáže. Nicméně jako vtipné čtení před spaním výborné.

14.02.2014 3 z 5

Umění radosti Umění radosti Goliarda Sapienza

Knihu jsem nedočetl. A bohužel to nebylo kvůli nedostatku času. I když jsem se několikrát hecoval, tak jsem “dílo” po 150 stranách s velikou radostí vrátil. Tuto knihu bych nikdy nikomu nedoporučil.

19.12.2020 1 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Vynikající kniha, se skvělými fantaskními postavami, jenž je plná emocí. Vřele doporučuji, a dávám do knihotéky.

05.02.2014 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Určitě kniha, v níž se vyskytují zajímavé myšlenky a názory, ale nepochybuji o tom, že spousta čtenářů ji bohužel nedočte.

18.01.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dmitrij Rus

Začátek trošku roztáhlý, ale závěr knihy skvělý. Škoda, že nevím kdy výjde další díl. Snad do té doby nezapomenu co všechno se již stalo. :-)

20.09.2020 5 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Kniha o učitelce, která má ráda hošíky těsně před dosažením jejich 15 narozenin. Tato učitelka nemá téměř žádné emoce, je sice empatická, tuší co se sluší a patří, ale jinak působí studeně jako psí čumák. Rozpálit se dokáže jen sexem s těmito samečky případně sama. Toť vše. Celek nic moc.

27.05.2014 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Prozatím nejlepší z přečtených knih od Nesbö

12.12.2013 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Za mě o trošku slabší odvar prvního dílu, se kterým kromě pár postav, jenž jsou hodně okrajové nemá nic společného. Opět pohodové čtení bez větších dramat.

19.12.2020 3 z 5

Hořké konce vyzvědačů Hořké konce vyzvědačů Karel Pacner

Zajímavá kniha, která však měla mnohem větší potenciál. Přišlo mi, že to bylo napsáno ve spěchu a proto některé kapitoly působily jako špatně srozumitelný novinový článek, v němž nehrály ani datumy akcí/milníků. Protože se jedná o literaturu faktu, a všechny osoby byly zajimavé, hodnotím jako lehký nadprůměr.

31.08.2019 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Jedná se o povedený psychothriller, v němž mimo jiné schizofrení psycholožka provádí kognitivní behaviorální terapii sama sobě :-). Po přečtení tohoto dílu se těším na následující, poněvadž jsem si hlavní postavy oblíbil na všech stranách. A myslím si, že by mohly vyvstanout i postavy vedlejší, jako hodně zajímavé, např. Alexis K., Gao, či Ake nebo Hurtig. Těším se na vrcholné rozuzlení. Nicméně "jen pro silné povahy" určitě není.

21.05.2014 4 z 5

Hybrid Hybrid Andreas Wilhelm

První 2/3 knihy mne vůbec nebavily (2*). Poslední 1/3 se to snažila zachránit, nicméně na plný počet * to již nedotáhla. Ze začátku jsem se do čtení musel opravdu nutit, ale závěr se četl jedním dechem. I když se dalo očekávat, že kniha skončí happyendem, tak že až takovým jsem teda neočekával. Dávám 3,5 z 5 *.

01.04.2014 4 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Neskutečně nehezké zážitky ve výpovědi jednoho mladého severokorejce. Kdo říká, že se máme špatně, tak doporučuji přečíst alespoň pár stránek z této knihy a myslím, že daný čtenář pochopí.

12.02.2014 4 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Kniha se velmi dobře četla, byla zajímavá, byla se sexem, měla spád, jen konec mi přišel až moc zkrouhnutý.

22.01.2014 4 z 5