dzejkbeltygros dzejkbeltygros komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Jsem taková tichá samotářka už od mala a tahle knížka jako by mi mluvila z duše, i když příběh byl úplně jiný než ten můj. Styl psaní byl lehký, podle mých představ. Na konci jsem byla hodně napjatá a doufala jsem, že se Sisi rozhodne jinak. Takže mě čekalo celkem velké napětí, a vzápětí zklamání, že se vydala tou horší cestou. Introverti prostě nemají povahu na velké rozhodování a změny. Konec byl otevřený, tudíž si každý může domyslet, jak to s ní opravdu dopadlo. Blázinec, odstěhování či úspěch v Muchomůrce?

20.08.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Myslela jsem si, že to bude horor. Asi 3/4 knihy jsem byla v očekávání a napětí, že se stane něco naprosto hrozného. Ale jako horor to nepovažuji, spíš totální psychologický thriller. Jestli se to opravdu stalo, netuším. Nechávám si otevřené obě možnosti. Můžu říct, že stojí za to přečíst. Jen pozor, abyste se do toho příliš ,,nezažrali" a taky vám nepřeskočilo...

16.08.2018 4 z 5

Hra o trůny ve světě podnikání Hra o trůny ve světě podnikání Tim Phillips

Pro mě jako pro pozitivně založeného člověka, byla knížka trochu přínosná. Seriál jsem viděla třikrát (kromě poslední řady). Ale ani tak pro mě knížka nebyla nějak extra zajímavá. Myslím si, že bude pro spoustu lidí zklamáním. Ocení ji snad jen milovníci Hry o trůny.

08.08.2018 2 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

První díl byl naprosto super, pohlcující. Tohle bylo taky super, ale občas jsem se nevyznala v historických popisech, kterých tam naštěstí bylo jen pár. Už se těším na třetí díl.

05.08.2018 4 z 5

Malé / velké války 20. století a dál ... Malé / velké války 20. století a dál ... Václav Junek

Knížku jsem chtěla do výzvy, ale už po pár stránkách mě to nebavilo. Pro mé oči to není dobře napsané, je tam hodně odborného textu. Doporučuji spíš pro ty, co se zajímají hodně o historii a chtějí nahlédnout hlouběji do téma válek.

18.07.2018 1 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Herci to nemají lehké. Ani divadelníci, což jsem si sama tak trochu zažila. V téhle knížce bylo krásně a vtipně odhaleno, jak se cítí obyčejný člověk, který se snaží životem nějak proplout a něco dokázat. Občas jsem cítila, jako by mi Marie mluvila z duše. Ten nadhled, se kterým vtipně popisuje svůj život byl dokonalý. Jsem fanoušek ironie a té tam taky nebylo málo. Určitě doporučuji pro ty, co mají rádi humor.

16.07.2018 5 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

Celkem zajímavý příběh. Čte se to více méně samo. Není to žádný velký boom, spíš lehká oddechovka s pár okamžiky napětí.

16.07.2018 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Od Hrabala jsem už četla dvě knížky, a to Obsluhoval jsem anglického krále a Ostře sledované vlaky. Ani jedna mě moc nebavila. Má zvláštní styl psaní, který moc nelahodí mému oku. Jak jeho věty plynou v jednom sledu a jsou mezi nimi jen čárky, tak to dává zabrat mému mozku, vyžadujícímu lehké čtení. I přes to se mi tahle knížka dost líbila. Nejspíš to bude i kvůli zfilmování. Každopádně jsem tohoto autora nezavrhla a možná si ty dvě předchozí knížky přečtu někdy znovu.

29.06.2018 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ze začátku mi to přišlo až přehnané. Další pokus o předělání pohádky? Měla jsem chuť se tomu příběhu vysmát. Pak to ale nabralo takový směr, kdy jsem hltala stránku po stránce a nemohla se dočkat konce. Teď si říkám, že by z toho mohla vzniknout další filmová pecka!

17.12.2017 5 z 5

Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějí Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějí Ute Ehrhardt

Výborná motivace pro ženy, které chtějí něco změnit! :)

22.09.2017 5 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

Docela zajímavá knížka. Konec mě celkem překvapil.

17.01.2016 3 z 5

Co věděly naše babičky a co jsme my zapomněli Co věděly naše babičky a co jsme my zapomněli Helena Vrábková

Knížka obsahuje spoustu rad a receptů na různé nemoci a potíže. Je v ní i pár zajímavých myšlenek. A také se u ní člověk zasměje. :)

28.07.2015 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Kniha v knize. Zpověď matky dětí.

03.04.2015 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Na hororovou knížku bych čekala něco trochu víc, ovšem nebylo to špatné.

31.03.2015 3 z 5

Únik Únik Nora Roberts

Jako každá kniha od této autorky, mě nezklamala!

28.02.2015 5 z 5

Zpátky do bikin za čtyři týdny Zpátky do bikin za čtyři týdny Jo Lethaby

Dnes jsem si v knihovně půjčila 4 knížky s tématem o zdravé výživě a hubnutí. Tato kniha bezkonkurenčně vyhrála! Je velmi jednoduše napsaná, není tam až příliš textu, což je pro mne u tématických knih velké plus. Autorka popisuje detoxikaci těla, správnou stravu i několik cvičení pro vybudování svalů, srovnání páteře a pro spálení kalorií. Mimoto je v ní i spousta typů pro krásnou pleť a zbavení se celulitidy.

05.01.2015 5 z 5