dzejkbeltygros - Příspěvky

KrutostKrutostM. Cole

Knihu mi vrazila do ruky mamka, že je fajn a mám si to přečíst. Tak jsem se do toho pustila a trochu lituju. Začátek byl super a vypadalo to na dobrý příběh. Nemám sice ráda téma drog, ale čas od času si něco přečtu, abych prostě měla přehled. Celá knížka se netočila jen kolem tohoto tématu, měla i nějaký děj. Ale pořád se tam omílaly dokola ty samé věci a to mě už na konci tak štvalo, že jsem z toho byla celá nervózní a pomalu jsem se začala modlit, abych to už konečně dočetla a měla od toho klid. Byla by to hodně zajímavá a propracovaná knížka, kdyby ji autorka napsala o něco líp. Možná mě deptalo i to, že nemám ráda násilí, kterého byla plná knížka. Na druhou stranu tam byly dobře popsané povahy postav, a jak se od sebe lidé mohou lišit.

Božský cheesecake - 60 receptů na dokonalé moučníky s čerstvým tvarohovým sýremBožský cheesecake - 60 receptů na dokonalé moučníky s čerstvým tvarohovým sýremH. Miles

Skvěle popsané z čeho se vlastně cheesecake skládá, jaké ingredience se mají použít a nespočet receptů. Určitě si ji pořídím do své knihovničky. :)

Mechanický pomerančMechanický pomerančA. Burgess

Kniha plná vulgarismů, násilí, slangu, přes který jsem se nedokázala přenést. Příběh se mi líbil tím víc, že byl inspirován skutečnou událostí. Bylo to trochu těžké přečíst, protože jsem cítila zlost nad tím, co Alex provádí a pak, když se člověk do něj vžije, tak i úzkost, ke které ho donutili. Jsem ráda, že jsem to přečetla, ale už se k tomu nikdy nevrátím.

Poppy DayPoppy DayA. Prowse

Zajímavý a hezky napsaný příběh, který se možná jeví trochu nereálně, ale od toho je to přece příběh. Bylo to celkem silné, emotivní a k zamyšlení. Poppy byla opravdu naivní, ale i přes to, jí nechyběla odvaha jít a udělat něco, čeho nebyla schopná celá armáda. Myslím, že to stojí za přečtení. Nechybí tam ani špetka humoru.

HoubařkaHoubařkaV. Hanišová

Jsem taková tichá samotářka už od mala a tahle knížka jako by mi mluvila z duše, i když příběh byl úplně jiný než ten můj. Styl psaní byl lehký, podle mých představ. Na konci jsem byla hodně napjatá a doufala jsem, že se Sisi rozhodne jinak. Takže mě čekalo celkem velké napětí, a vzápětí zklamání, že se vydala tou horší cestou. Introverti prostě nemají povahu na velké rozhodování a změny. Konec byl otevřený, tudíž si každý může domyslet, jak to s ní opravdu dopadlo. Blázinec, odstěhování či úspěch v Muchomůrce?

TrhlinaTrhlinaJ. Karika

Myslela jsem si, že to bude horor. Asi 3/4 knihy jsem byla v očekávání a napětí, že se stane něco naprosto hrozného. Ale jako horor to nepovažuji, spíš totální psychologický thriller. Jestli se to opravdu stalo, netuším. Nechávám si otevřené obě možnosti. Můžu říct, že stojí za to přečíst. Jen pozor, abyste se do toho příliš ,,nezažrali" a taky vám nepřeskočilo...

Hra o trůny ve světě podnikáníHra o trůny ve světě podnikáníT. Phillips

Pro mě jako pro pozitivně založeného člověka, byla knížka trochu přínosná. Seriál jsem viděla třikrát (kromě poslední řady). Ale ani tak pro mě knížka nebyla nějak extra zajímavá. Myslím si, že bude pro spoustu lidí zklamáním. Ocení ji snad jen milovníci Hry o trůny.

Vážka v jantaruVážka v jantaruD. Gabaldon

První díl byl naprosto super, pohlcující. Tohle bylo taky super, ale občas jsem se nevyznala v historických popisech, kterých tam naštěstí bylo jen pár. Už se těším na třetí díl.

Malé (velké) války 20. století a dál...Malé (velké) války 20. století a dál...V. Junek

Knížku jsem chtěla do výzvy, ale už po pár stránkách mě to nebavilo. Pro mé oči to není dobře napsané, je tam hodně odborného textu. Doporučuji spíš pro ty, co se zajímají hodně o historii a chtějí nahlédnout hlouběji do téma válek.

Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoM. Doležalová

Herci to nemají lehké. Ani divadelníci, což jsem si sama tak trochu zažila. V téhle knížce bylo krásně a vtipně odhaleno, jak se cítí obyčejný člověk, který se snaží životem nějak proplout a něco dokázat. Občas jsem cítila, jako by mi Marie mluvila z duše. Ten nadhled, se kterým vtipně popisuje svůj život byl dokonalý. Jsem fanoušek ironie a té tam taky nebylo málo. Určitě doporučuji pro ty, co mají rádi humor.

Vojenská felčarkaVojenská felčarkaH. Rehn

Celkem zajímavý příběh. Čte se to více méně samo. Není to žádný velký boom, spíš lehká oddechovka s pár okamžiky napětí.

PostřižinyPostřižinyB. Hrabal

Od Hrabala jsem už četla dvě knížky, a to Obsluhoval jsem anglického krále a Ostře sledované vlaky. Ani jedna mě moc nebavila. Má zvláštní styl psaní, který moc nelahodí mému oku. Jak jeho věty plynou v jednom sledu a jsou mezi nimi jen čárky, tak to dává zabrat mému mozku, vyžadujícímu lehké čtení. I přes to se mi tahle knížka dost líbila. Nejspíš to bude i kvůli zfilmování. Každopádně jsem tohoto autora nezavrhla a možná si ty dvě předchozí knížky přečtu někdy znovu.

ScarletScarletM. Meyer

Ze začátku mi to přišlo až přehnané. Další pokus o předělání pohádky? Měla jsem chuť se tomu příběhu vysmát. Pak to ale nabralo takový směr, kdy jsem hltala stránku po stránce a nemohla se dočkat konce. Teď si říkám, že by z toho mohla vzniknout další filmová pecka!

17.12.2017

Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějíHodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějíU. Ehrhardt

Výborná motivace pro ženy, které chtějí něco změnit! :)

22.09.2017

Vlk a holubiceVlk a holubiceK. E. Woodiwiss

Docela zajímavá knížka. Konec mě celkem překvapil.

17.01.2016

Co věděly naše babičky a co jsme my zapomněliCo věděly naše babičky a co jsme my zapomněliH. Vrábková

Knížka obsahuje spoustu rad a receptů na různé nemoci a potíže. Je v ní i pár zajímavých myšlenek. A také se u ní člověk zasměje. :)

28.07.2015

Střípky z ložnicStřípky z ložnicS. Monyová (pseudonym)

Kniha v knize. Zpověď matky dětí.

03.04.2015

LunaparkLunaparkS. King

Na hororovou knížku bych čekala něco trochu víc, ovšem nebylo to špatné.

31.03.2015

ÚnikÚnikN. Roberts

Jako každá kniha od této autorky, mě nezklamala!

28.02.2015

Zpátky do bikin za čtyři týdnyZpátky do bikin za čtyři týdnyJ. Lethaby

Dnes jsem si v knihovně půjčila 4 knížky s tématem o zdravé výživě a hubnutí. Tato kniha bezkonkurenčně vyhrála! Je velmi jednoduše napsaná, není tam až příliš textu, což je pro mne u tématických knih velké plus. Autorka popisuje detoxikaci těla, správnou stravu i několik cvičení pro vybudování svalů, srovnání páteře a pro spálení kalorií. Mimoto je v ní i spousta typů pro krásnou pleť a zbavení se celulitidy.

05.01.2015