dusty dusty komentáře u knih

Zoo na zámku Zoo na zámku Gerald Durrell

Prostě Durrell, moje srdeční záležitost, zasmál jsem se a odpočinul jsem si.

30.05.2013 5 z 5

Osudy Osudy Josef Kainar

Nějak nemůžu téhle Kainarově sbírce přijít na chuť.

23.05.2013 3 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Úžasná kniha s trošku nudným začátke, kterou jsem naštěstí neodložil. Málokteré dílo je tak nacpané myšlenkymi. Každá postava představuje jiný náhled na život, od hluboce křesťanských až po existenciální hraničící s nihilismem. Doporučuji všem, kteří chtějí u knížek přemýšlet a nedoporučuji těm, kterým jde v první řadě o děj, protože dějem je v podstatě hloupá detektivka.

20.05.2013 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Body se dávají za kvalitu a ta je příšerná, myšlenky v kruhu, špatný překlad, tiskové chyby. To že z brožurky na vaření pochopím, jak se vaří vajíčko ještě neznamená, že je dobře napsaná a vydaná.

21.03.2013 odpad!

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Jeden z nejlepších Tolkienových textů, čtivé, půvabné, překvapivé.

18.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Taj jsem to spíš proběhnul než přečetl a je to opravdu moderní vydání červené knihovny, nebo-li mnoho povyku pro nic. Ale úplně nečtivé to není, místy to má celkem spád, ale pro mě zbytečná kniha.

12.03.2013 odpad!

Úvod do moderní fyziky Úvod do moderní fyziky Arthur Beiser

Výborná a pro fyzika i čtivá učebnice moderní fyziky. Spoustu věcí jsem pochopil díky Arthutovi Beiserovi.

28.02.2013 5 z 5

Zrození rytíře Zrození rytíře Thomas Brezina

Celkem obstojné čtení pro děti, dobrá cesta, jak začít s fantasy.

08.02.2013 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

V mnohém přežitá, ale v mnohém děsivě aktuální. Rozhodně stojí za to, počíst si o Velkém Bratru.

08.02.2013

Numerologie Numerologie Norman Shine

Tuhle knížku mi kdysi věnovala jedna "inteligentní" přítelkyně v hlubokém omylu, že se jedná o knihu o číslech a matematice. Je to taková "pěkná" snůška obskurních poznatků.

30.01.2013 odpad!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Coelho nepise jen "filosoficke" kniky. Precti si "11 minut" nebo "Veronika se rozhodla zemrit" popř. "Dabel a slecna Chantal" . Uplne ho odepsat by byla skoda.

24.01.2013 5 z 5

Pohádka o Květušce Pohádka o Květušce František Hrubín

Tahle pohádka se u nás dědí z generace na generaci, je ohmataná, ale chráněná a nádherná. Moje děti už ji znají a jednou zdědí pro vnoučata. :)

20.01.2013

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Ten závěr je právě smyslem celé knihy, to zjištění lidí, že nejsou tak důležití , jak si mysleli, to je právě ta finesa, kterou Clarke vymyslel.

15.01.2013

Šafrán Šafrán Přemysl Houda

Opravdu krásná publikace o Šafránu. Zajímavý text, velká spousta obrazových příloh a krásné vydání.

07.01.2013 5 z 5

Malá encyklopedie elektrotechniky - Polovodičové součástky Malá encyklopedie elektrotechniky - Polovodičové součástky Adolf Klímek

Přehledná encyklopedie v jednoduchých heslech. Pro rychlé seznámení s pojmy celkem ujede.

07.01.2013

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Jako obvykle mě Kohout nezklamal spíš naopak. Ta knížka má mnoho rozměrů od poutavé detektivky přes příběh konce války až po přemýslivou knihu o morálce, dobru, zlu a to vše rozhodně ne černobíle.

01.01.2013 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Nepatřím mezi vyznavače komiksu, ale tohle by z mnoha důvodů měla být povinná četba. Na nejhorší čas lidských dějin by se nemělo zapomínat a pokud se na ně někdo dokáže jinak než černobíle a ještě o tom poutavě napsat, pak klobouk dolů.

27.12.2012 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Musím uznat, že jsem se v tomhle autorovi fakt spletl. V Eldestovi ukázal, že umí vést více dějových linií, že se až na výjimky dokáže vyhnout černobílým postavám, prostě s tím psaním roste. Už se těším na další díl.

17.12.2012 5 z 5

Anna proletářka - hra o roce dvacátém v desíti obrazech Anna proletářka - hra o roce dvacátém v desíti obrazech Ivan Olbracht (p)

Tak já teda nevím, Annu proletářku jsem četl a je to spíše k pobavení. Olbracht se v ní prohnul v zádech a napsal ji jako úlitbu režimu. Prostě se to nedá brát vážně, zvláště závěrečná scéna, ve které se vemou Toník s Aničkou za ruce a odcházejí k světlým zítřkům je k popukání. Ovšem napsat, že je to podobné s dnešní dobou, to bych si teda netroufnul.

10.12.2012

Eragon Eragon Christopher Paolini

Zase jednou mě překvapila knížka, kterou jsem otevřel napůl z nouze napůl ze zvědavosti. Původně mě odrazovalo právě to, že ji napsal patnáctiletý kluk. Ale pak se začali dít ty správné divy. Nejdřív jsem zjistil, že je Paolini Tolkienem jen okouzlen a příběh i místopis je jeho vlastní, pak se po několika stránkách vytratili i nedořečené věty (možná to je překladem) a příběh začal plynout. Po dvou dnech mám dočteno a už se brouzdám Eldestem. Klobouk dolů pane Paolini.

03.12.2012 5 z 5