Durancie Durancie komentáře u knih

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Tohle je děsná prdel. Kam se hrabe uslintaných Padesát odstínů. Navíc namísto ústřední dvojice je zde ústřední trojice. A nikoli svatá. Oba muži mají samozřejmě pevná svalnatá těla, řasy, které jim vrhají stíny až na břicho, dokážou bušit dvacetkrát za noc, a přivádět onu šťastnou ženu k mnohonásobným orgasmům.

Tento jejich vztah dominant x subka mě zpočátku šokoval. A postupem čtení ho už pokládám za vyloženě směšný. Chovat se takhle Ash ke mně, tak žádná kniha není, jelikož by dostal přes hubu a možná i přes prdel. A ty jeho sexy postelové promluvy na mě měly opačný efekt - už dlouho jsem se u knihy tak neřezala smíchy.

Na druhou stranu to zase úplná slátanina není. Dost se mi zamlouvá postava Merlina. Trochu v něm vidím Magnuse z Nástrojů smrti (promiň, drahý). A z nesvaté trojice mi je nejsympatičtější Embry, který se jediný chová dejme tomu normálně. I když být s ním sama v jedné místnosti bych taky nechtěla.

Za tyhle dva dávám dvě hvězdičky, a možná si i přečtu pokračování. Snad to taky bude prdel.
Ehh, nepřeháním to se slovem prdel??

05.11.2020 2 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Marie řádí jak Kostkovský satan, hraběnka Viv truchlí nad lady Di a paní Tichá si udělala jméno v Nizozemí. Milostný trojúhelník se rozjel na výbornou, pokračování bude slovy paní Tiché "eště prdel." Těším se a držím Marii palce, ať si vybere toho pravého.

24.10.2020 5 z 5

Fext Fext Václav Semerád

Tahle kniha u mě podnítila zájem o fexty, jelikož byla první a zatím jediná, kde se objevili. Příběh je zajímavý, ovšem styl psaní byl občas k nečtení. Už první kapitola se jmenuje Vrahové, namísto Vrazi. Kazilo mi to požitek z četby a myslím, že kniha by rozhodně zasloužila zásah editora.

21.10.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Lepší, než předchozí kniha. Hlavní hrdina byl přesně podle mého gusta – mladý, chytrý, hodný, zrzavý a navíc kočkomil. Také příběh je tajemnější hned od začátku, a rovněž lépe vystavěný. Pokud se autorka bude s každou knihou takto zlepšovat, bude to skvělé.

07.10.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tohle se mi moc líbilo. Atmosféra postupně houstla a konec byl správně strašidelný. Tajemná teta Edith byla stylová, hlavní hrdinka Adrienne byla sympatická a kocour Wolfgang prostě boží. Strachy jsem se sice neklepala, ale chválím knihu za to, že mě žádná z postav neiritovala, což je v případě hororů skoro zázrak.

06.10.2020 4 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Příběh pokračuje…. Nesehnala jsem to česky, takže jsem četla ve slovenštině. Možná jsem si to takhle užívala o trochu víc, než obvykle. Kapitán Kornel Báthory se stává průvodcem tureckého vzdělance a spolu s ním a jeho služebníky procestuje velkou část tehdejšího muslimského světa. Už tu máme nesmělou romantickou linku (říkala jsem si, kdy to přijde). Stejně tak se rozvíjí i ona “družnost mužná” od prvotní nenávisti až po pevné bratrské pouto - takže kozáka prosím nechat naživu. A také je tady mnohem více magie, než v první díle.
Červenákův styl mě stále nedokáže omrzet. Příběh nenuceně prokládá zajímavostmi z turecké historie. Události jsou barvitě vykreslené, zvláště pasáže ohledně magie mají svižný spád. Z toho zvuku dětského chichotání mi běhal mráz po zádech.
Jdu na třetí díl. Ten mám taky slovensky.

05.10.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Budu (snad) stručná, protože stejně neřeknu nic nového, než co už je v komentářích pode mnou. Tahle kniha mi vyrazila dech a přiměla mě navzdory mému dospělému věku pubertálně pištět, vrnět a dělat významná hmmm. Nejraději bych si ji okamžitě přečetla znova. Co se mi nejvíc zamlouvalo, byla Alexova bezprostřednost, Henryho kultivovanost, a grácie, s jakou se kluci posílali do pr…, což by ve vztahu kluk-holka neprošlo, ale tady to bylo tak milé a vtipné. Autorka se v ději a postavách vyžívala s radostí, která je znát z každé stránky. Příběh je na rozdíl od většiny LGBT románů skutečně realistický a těch pár klišé se dá velkoryse přejít s dalším významným hmmm. Ano, pokud si nějaká kniha zaslouží být zfilmovaná, je to tahle.

10.08.2020 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

O něco slabší nástavbový díl. Simon se stává hlavním hrdinou, Jaceovi hrabe, Clary začíná být otravná, Magnus s Alekem to rozjíždějí a Isabella má nejvíc rozumu.
Cassandře se povedlo vcelku obstojně vytvořit nové konflikty v uzavřeném příběhu. Postavy prošly lehkou charakterovou proměnou, ale to lze přičíst jejich dospívání. Stále se těším na další díly, tedy je všechno v pořádku.

19.07.2020 4 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

No tyvole, to byla jízda! Prozatím jsem od Červenáka četla jen sérii o Steinovi a Barbaričovi. Nic dalšího jsem začínat nechtěla, ale došel mi Barbarič a pod ruku se mi připletl kapitán Báthory. Byla jsem zpočátku nedůvěřivá, měla jsem tendence porovnávat ho s Barbaričem, ale brzy jsem mu zcela propadla.
Líbí se mi, nakolik je Báthory lidský, emotivní, otcovský. Líbí se mi styl Červenákova psaní, především, jak dokáže jednou větou přesně vystihnout všechny pocity, aniž by nám je cpal přímo pod nos. Jak nechává postavy mluvit samy za sebe a odhalovat svou povahu.
Ovšem příběh se mi zdál i na něj příliš surový. Poslední dvě kapitoly jsem mu nadávala, proč je tak krutý ke mně a svým postavám. Na druhou stranu to je první díl a čtenář se musí nakopnout na pokračování. Účel splněn, jdu číst druhý díl.

04.07.2020 5 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Velké zklamání

23.04.2020 2 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Jak se mi do toho zpočátku nechtělo, tak jsem se nakonec nemohla odtrhnout. Skvělá detektivka, promyšlená, napínavá, a s patřičně všesvazujícím závěrem.

23.04.2020 4 z 5

Pozdrav od Daniela Pozdrav od Daniela Maxima Marysková

Maxi Marysko má můj nehynoucí obdiv, jelikož napsala historickou kriminální trilogii, za kterou by se nemusel stydět žádný současný autor. Líbí se mi krásný styl psaní, rozvětvenost příběhu, emocionální hloubka postav i myšlenkový přesah. Věčná škoda, že toho nenapsala víc.

19.03.2020 5 z 5

Plačící andělé z Monsu Plačící andělé z Monsu Robbie Morrison

Můj nejoblíbenější doktor, ďábelští plačící andělé a zásadní okamžik dějin. Vše krásně a dynamicky vykresleno. Nemám co vytknout.

26.01.2020 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Knihu jsem si půjčila, abych se připravila na seriál. Pratchetta ani Gaimana neznám, tedy jsem ohledně jejich spolupráce neměla žádná očekávání. Bylo to těžké, kniha mě nudila a mátla a skoro jsem ji ani nedočetla. Zařekla jsem se, že se na seroš nepodívám, jelikož to bude ztráta času. Svá předsevzetí ale nikdy nedodržuju a seriál mě naopak nadchl. Líbilo se mi tam všechno, co se mi v knize nelíbilo. Dobrým znamením zkrátka lépe sedí obrazovka než papírové stránky.

13.06.2019 2 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Těch 400 stránek mi uteklo ani nevím jak. Při čtení jsem měla pocit, že se mi snad rozskočí srdce …. Nikdy jsem nečetla nic podobného, kde bych se natolik ztotožnila s hlavní hrdinkou a vytvořila si citový vztah ke všem postavám. Zbožňovala jsem Finna, který, ačkoli se tam fyzicky vyskytl jen na začátku, provázel svou neteř June celou knihou a jistě i dlouhými roky poté. Něco na té knize je, něco charismatického a neodolatelného, co mě přimělo sundat z police apartní čínskou konvici a uvařit si čaj. Nebo někomu stisknout ruku, když chci upozornit na něco zajímavého. Kniha se točí kolem smrti, zármutku a truchlení, ale přesto je to jedna z nejkrásnějších knih, které se mi dostaly do ruky. Nečetla jsem ji naposledy.

28.04.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tak reálně napsanou knihu jsem už dlouho nečetla. Nikdo neví, čeho je schopen, dokud ho život nedonutí to zjistit.

17.03.2019 5 z 5

Balady Balady Gottfried August Bürger

Jak pod měsíční záplavou
vše mizí v jednom letu!
Jak míhají se nad hlavou
světélka hvězdných světů!
"Máš strach? - Nám luna posvítí!
Hoj, mrtví, ti jsou střelhbití!
Strach z mrtvých trápí pannu?"
"Ne! Nech však mrtvé v Pánu!"

- Lenora

19.01.2019 4 z 5

Pokaždé se rozplývám nad romantickou linkou Marie a Maxe a jsem ráda, že se i tentokrát opět posunula do kýženého cíle. Jinak ale tuto knihu beru spíš jako halloweenský speciál a těším se na další standardní díl.

19.10.2018 4 z 5

Pod křídlem anděla Pod křídlem anděla Zdeněk Grmolec

Hodně nudné. Fakt hodně hodně nudné.

27.07.2018 2 z 5

Ztracené letopisy Ztracené letopisy Argonantus

Nezničitelná superkostra, Nigreon Veliký coby český drak Šmak, škola čar a kouzel na zderazském klášteře. To a ještě víc zasazeno do magického prostředí českého středověku. Fantastické.

14.06.2018 5 z 5