Ztracené letopisy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavé fantastické příběhy zasazené do českého středověku jsou vynikajícím čtením na pomezí fantasy a historického thrilleru. Skvělé nápady, krásný jazyk, bohatý děj a plasticky popsané charaktery hrdinů, potýkajících se s nebezpečenstvími středověkého světa, to vše spojené s neobyčejným vhledem do reálií české historie, jsou zárukou nevšedního čtenářského zážitku. Vyprávění kronikáře Argonanta, hledače tajného Umění a poutníka románskou Evropou na přelomu 11. a 12. století, nás seznamují s mystikou dávných časů i magickými a hrozivými bytostmi… Nezničitelná spektra, vraždící nevinné křesťany v okolí Svatého Jana Na Prádle, brutální temný rytíř, kráčející za svou pomstou nočními ulicemi vznikající staré Prahy, či drak Nigreon, střežící podmínky smlouvy, kterou kdysi uzavřel se svatým Václavem … Při záchraně jednoho z tajemství Svaté země po pádu křesťanského Jeruzaléma se dostáváme i do středověké Itálie, spolu s Argonantem prožijeme přechod přes divoké a kruté zimní Alpy a příběhy vrcholí popisem bitvy o český trůn mezi vojsky knížat Bedřicha a Soběslava na Bojišti, jejímž ne zcela dobrovolným účastníkem se stává i hlavní hrdina. Kniha nepostrádá jemný humor a nadsázku a kromě napínavého děje obsahuje i hlubokou lidskou touhu po skutečném naplnění smyslu našich krátkých životů, ať už je žijeme v jakémkoliv věku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76335/ztracene-letopisy-Bar-76335.jpg 411
Žánr:
Romány, Sci-fi, Historie
Vydáno:, Beletris
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ztracené letopisy

Přidat komentář
Durancie
14.06.2018

Nezničitelná superkostra, Nigreon Veliký coby český drak Šmak, škola čar a kouzel na zderazském klášteře. To a ještě víc zasazeno do magického prostředí českého středověku. Fantastické.

Alma-Nacida
03.08.2016

Některé povídky jsou opravdu hodně dobré (Cesta zpátky, Moc), jednu bych naopak úplně vyřadila (Opravdu někdo) a zbytek hodnotím průměrně. Sedm ryb je o dost lepší kniha.

hrach
05.05.2013

Zbierka historicko-fikčných poviedok zo stredovekých Čiech. Niektoré z poviedok ma až tak neoslovili (Opravdu někdo, Moc) iné sú úplne luxusné (Ochránce cesty alebo úplne výnimočný záver Zavřené dveře), všetky však boli veľmi príjemné jednohubky a čitateľnosť sa nikde nedrhla. Z príbehov je cítiť mimoriadna znalosť daného obdobia autorom ako i jeho osobný záujem Umenie. Niekedy sa môže zdať, že človek drží v rukách čistokrvnú fantasy, na druhé zamyslenie však v podstate všetko prítomné nadprirodzeno má v kontexte onej doby (a súvekej mentality) svoje predstaviteľné miesto.


Autor a jeho další knihy

Argonantus
česká

  • Ztracené letopisy (2011)
  • Sedm ryb (2014)

Kniha Ztracené letopisy je:

v Přečtených14x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst7x