Dumicek Dumicek komentáře u knih

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Dobře napsaná kniha. Čte se sama. Velice zajímavé prostředí ve kterém se děj odehrává. Autor nás navede na stopu vraha, a když už si člověk myslí,že to už nikdo jiný být nemůže,tak se vše ke konci knihy naprosto změní.

30.04.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Naprosto úžasné...musim říct,že tohle je pro mě rozhodně nejlepší kniha od Nesba..Klaním se skvělému spisovateli! Do poslední chvíle jsem byla úplně napjatá,jak to vše dopadne a kdo nakonec je "Sněhulák" Spisovatel to tak skvělě vše zamotal,že nebylo vůbec poznat,kdo jím je. No a když to člověk zjistil,tak naprostý šok! Prostě skvělá kniha!

26.03.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje další kniha s dektektivem Harym Holem a opět musím říct,že je to perfektně napsané dílo. Kniha zaujme už od prvního začátku a tak to je s celou knihou..Napínavý osud Haryho a jeho problémů a jak to vše dopadne vás zaručeně vtáhne do děje.

01.03.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět luxusní čtení...Skvěle propracované do sebemenších detailů. Odkrytí minulosti detektiva Jonna Linny bylo nečekané a velice smutné. Příběh odehrávající se v ústavu pro nezvladatelné mladé dívky,který je napínavý do poslední stránky. Pro mě zatim nejlepší kniha z pera manželské dvojce.

16.02.2013 5 z 5

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Opět perfektně napsané dílo z pera Aghaty Christie..Tommy a Pentlička opět na scéně ve velice záhadném příběhu.

07.02.2013 5 z 5

Na vrcholu vlny Na vrcholu vlny Agatha Christie

Ze začátku se člověk ztratí v tom nesčetném počtu rodinných příslušníku,že neví který je který a který patří ke komu. Po tomto zapeklitém začátku, se ale kniha opět začne velice příjemně rozvíjet a je tu zas klasický případ Hercula Poirota,který opravdu nezklame. Je to jedna z těch velice povedených detektivek. Konec příběhu opravdu člověka překvapí.

05.02.2013 5 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Opět skvěle napsaná detektivka. Tess prostě nikdy nezklame. Tentokrát bylo dílo odlišné tím,že byly do toho zapojeny legendy z Číny a vše se odehrávalo v čínské čtvrti. Opravdu poutavý příběh, propleten různými záhadami. Vřele doporučuji.

03.02.2013 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Tak tohle byla naprosto luxusní kniha! Přečetla jsem jí jedním dechem. Vůbec jsem se od čtení nemohla odtrhnout..Skvěle propracované dějové línie a ten nápad vraha, jak vybrat a zabíjet oběti..Naprosto geniální. Vřele doporučuji!

17.01.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje první setkáni s Harrym Holem jako kriminalistou. Musím říct, že kniha mě úplně ovládla. Četla jsem jí jedním dechem. Dva prolínající se děje,se mi opravdu zamlouvaly a kniha se četla velice lehce. Nikdy se v těch dějích nezamotáte a vždy víte o čem se píše. Už se těším na další setkáni :)

07.01.2013 5 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Další z perfektně napsaných děl od Agathy..Prostě bomba!

21.12.2012 5 z 5

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Skvělý a poutavý děj,možná až moc osob,které se potom docela pletou,ale časem se do toho člověk dostane. Nečekaný závěr,který čtenáře určitě překvapí. Vřele doporučuji.

18.12.2012 5 z 5

Pohrobci zla Pohrobci zla Nicolas d'Estienne D'Orves

Musím říct,že tato kniha mě velice zaujala.Zajímá mě téma druhé světové války a do této knihy to bylo velice dobře zakomponované. Příběh v dnešní době,který se prolínal se vzpomínkami na druhou světovou válku,byl napínavý. trochu mě tedy zklamal konec knihy. To už bylo spíše takové science fiction. Prostě dosti přehnáné,ale jinak dobré čtení.

19.11.2012 4 z 5

Posmrtný přístav Posmrtný přístav Patricia Cornwell

Chvílema jsem v této knize byla zmatená..Je tam pořád výklad o nějaké nanotechnice,robotech a všech těhle věcí,kterým normální člověk zas až tolik nerozumí. Z toho důvodu jsem se občas ve čtení ztrácela,ale když se přelouskalo tohle obtížnější čtení,tak pak děj byl dobrý a vše do sebe skvěle zapadlo.

19.11.2012 3 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Kniha mě velice zaujala. Je to trochu jiný žánr detektivky,než na kreré jsem zvyklá. Je velice dobře napsaná a člověk u této knihy hodně přemýšlí a říká si, jaké hrůzy je člověk schopen provádět na nevinných dívkách. Kniha opravdu člověka donutí o těchto věcech přemýšlet a tím svů účel splnila. Je to okno do zpovědi mladých zneužívaných dívek. Doporučuji těm, které toto téma aspoň trochu zajímá.

27.10.2012 4 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Velice dobré čtení.Forenzní antropologie je opravdu zajímavá..Napínavý děj a spoustu zápletek,že doopravdy až do konce nevíte kdo je vrahem.Už se těšim na pokračování.

26.05.2011 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Tak tahle kniha mě vážně dostala..Super čtení,které vážně nezklame.Přečetla jsem to za jediný den,protože jsem nemohla odtrhnout oči.Vážně paráda!

25.05.2011 5 z 5

Jména mrtvých Jména mrtvých Ian Rankin

Rebus opět nezklamal:)Rankin je prostě skvělý spisovatel detektivek!

16.02.2011 5 z 5

Tajemná Afrika Tajemná Afrika Václav Petr

Kniha mě zaujal prostředím o kterém se v něm píše.Je to zas jeden z pěkných cestopisů,který se velice dobře čte a který je plný poutavých fotografií z Jižní Afriky.

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Výborný cestopis o pralese mezi Brazílií a Venezuelou a hlavně o osudové Stolové hoře..Poutavý a napínavý děj.Kniha člověka vtáhne do děje a vy si představujete tu krásu těch deštných prálesů,exotických zvířat a květin..Výborné čtení s ještě lepší ilustrací

29.01.2011 5 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Velice poutavý a vtipně napsáný životopis..Kdo chce vědět o Aldovi více,tak ať si přečte tuhle knihu.Určitě ho nezklame:)