Pohrobci zla

V týž květnový den roku 1995 jsou na různých místech v Německu objeveni čtyři mrtví muži, nazí, s rozdrcenou ampulkou kyanidu v ústech a s chybějící pravou rukou. Spojuje je jediná věc: narodili se v Lebensbornu, nejutajovanější organizaci nacistů, lidské chovné stanici, kde měli přicházet na svět noví lidé, výhradně árijci, určení k naplnění snu o čisté, dokonalé rase. Německé úřady však nález ututlají.
O deset let později v Paříži osloví mladou novinářku Anais podivný člověk, bohatý norský sběratel Vidkun Venner. Ten obdržel zásilku od neznámého odesilatele, která obsahuje čtyři mumifikované pravačky. Chce, aby mu novinářka pomohla zjistit, kdo mu je poslal a co za tím vším vězí. Jak postupuje pátrání, přibývá mrtvol, výhrůžek, znepokojujících signálů, ukradených spisů a policejních případů zametených pod koberec. A Anais začne pochybovat - opravdu to všechno přestalo s koncem války?
Šokující námětem, poutavý příběhem a působivý jeho zpracováním - takový je román mladého francouzského prozaika, kniha, jíž se po zásluze dostalo zájmu široké čtenářské obce po celé Evropě. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1338/pohrobci-zla-1338.jpg 3.949

Les Orphelins du Mal (2007)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Knižní klub

MonikaV

Zpočátku hodně zašmodrchané, ale pak velmi čtivé. Konec teda totální blbina.

Chemiczka

Zajímavý nápad zapracování tématu Lebensbornu. Od velmi dobrého dobrodružství, hledání nacistického tajemství, se knihou postupně dostanete až ke trochu za vlasy přitaženému sci-fi konci.
Příběh je v podstatě o hledání předků - dva sobě neznámí lidé se vydávají po stopách, aby nakonec zjistili kdo vlastně jsou. Děj byl velmi nápaditý, ale bohužel konec byl až moc "přitažený za vlasy". Počítejte s dvěma hlavními hrdiny, a více časovými rovinami - zprvnu nepřehledné, ale později se již snadno orientujete, kdo je kdo (a kým byl v určitém časovém úseku).
Rozhodně nečekejte typický historický román, zpracovávající téma Lebensbornu - tato myšlenka je v podstate okrajová.

Jana77
21.11.2016

Temné, kruté, neskutečné! První půlku jsem doslova zhltala, druhá už byla pro mě víc neskutečná, hůř se mi četla. Ale knížka je to výborná!

milunka21
02.12.2015

Začátek fakt síla,jako máma sem měla co dělat abych četla dál.Jinak je to skvělá napínaví kniha,od ketré se nešlo odtrhnout.

palec
30.11.2014

Opravdu velmi čtivá kniha a celkem reálná.Až ten konec je trošku sci-fi.Ale líbila se mi.Tak 4 a půl.

Sonica
24.04.2014

četla jsem ji na doporučení a nemohla jsem ji odložit

faraonka
25.07.2013

kniha mě úplně pohltila,jedna z mála která mě dostala ,opravdu bravurně napsaná ,škoda že spisovatel u nás nemá vydaných víc knih.

kofola33
12.03.2013

Zajimave cteni, na zacatku zvedavost o cem to vlastne je a pak uz jen nutkava touha se dozvedet vice!Obcas jsem se sice trochu ztracela v deji, hlavne pri cteni tech Leninych knih, ale dalo se to. Nikdy jsem nebyla fanousek knih o valce a veci s nima spojenymi, ale tohle me vazne zaujalo a docela mi to nedalo spat...( ty pokusy na lidech jsou vazne mazec! )dokud jsem nedocetla....konec trochu zklamani, urcite to chce pokracovani, co Vedkun jako Fuhrer 4. rise vymysli:-)))

Dumicek
19.11.2012

Musím říct,že tato kniha mě velice zaujala.Zajímá mě téma druhé světové války a do této knihy to bylo velice dobře zakomponované. Příběh v dnešní době,který se prolínal se vzpomínkami na druhou světovou válku,byl napínavý. trochu mě tedy zklamal konec knihy. To už bylo spíše takové science fiction. Prostě dosti přehnáné,ale jinak dobré čtení.

Joges
30.11.2011

Francouzský autor vydal svou prvotinu. Knihu složil ze dvou pramenů - osudů (událostí). Jeden pramen byl dobrý, napínavý. Druhý pramen byl poněkud chaotický a celkový dojem z knihy kazil. Škoda, jinak by to bylo plný počet bodů.